reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Dzień dobry, ja także dziś już po kolejnej wizycie tym razem u mojego Filipka prywatnie, serduszka nadal nie słuchałam ale nie będę narzekać, najważniejsze, że bije jak dzwon 🔔😍 mamy już 8.3mm 😊
 

Załączniki

  • IMG_20210218_140752.jpg
    IMG_20210218_140752.jpg
    827,7 KB · Wyświetleń: 53
  • IMG_20210218_140806.jpg
    IMG_20210218_140806.jpg
    587,4 KB · Wyświetleń: 58
  • IMG_20210218_140818.jpg
    IMG_20210218_140818.jpg
    730,4 KB · Wyświetleń: 56
Zastanawiam się w którym tygodniu iść, ponieważ w pierwszej ciąży w 7 tyg miałam już takie usg. I nie wiem czy jakbym poszła teraz w 6 tyg czy też by było tak widoczne
 

Załączniki

  • IMG_20210218_141249.jpg
    IMG_20210218_141249.jpg
    165,6 KB · Wyświetleń: 53
Już patrzę na ubranka. Xd jakbym miała mało po laurze. A sprawie se frajdę po usg. I muszę się pogodzić z adapterem do pasów

Jaki masz ten adapter do pasów? Jakiś specjalnej marki? Czy coś takiego co wyskakuje w googlach po wpisaniu? [emoji28] w pierwszej ciąży nie mieliśmy samochodu, a teraz już mamy i sporo jeżdżę, także pewnie będę musiała tez kupić [emoji28]

Ubranka tez mam już upatrzone, nawet jak będzie drugi synek to i tak coś kupię, a co [emoji78]
 
Mówiłyście, ale ja po swoich przejściach to widzę tylko czarny scenariusz 🙈
Ogromnie się cieszę, że wszystko dobrze! <3 Odpoczywaj, relaksuj i staraj się nie stresować.

Czy Wy też taki spadek energii? Pracuję do 15 ale już nie mam siły na nic, boję się, że zaraz przysnę i spadnę z fotela a jeszcze po pracy lecę prosto na paznokcie, nie wiem jak dam rady przekładać te ręce pod lampę :D
 
Hej Dziewczyny - jako książkowy mol udzielę się tutaj :-) z tego co wyczytałam (Twoja ciąża tydzień po tygodniu L. Regan) to takie praktyki były właśnie wcześniej stosowane. Doświadczony ginekolog jest w stanie stwierdzić ciąże m.in.po niebieskawo - fioletowym zabarwieniu narządów rodnych kobiety. Do tego te powiększone piersi i widoczne żyłki. Może trafiłaś po prostu na ginekologa, który działa wg swojego schematu. Co do USG to w książce też pisali o tym, że pierwsze dopiero po 10 tyg.ciąży. myślę, że to że teraz mamy USG na każdej wizycie po części wynika z tego, że chodzimy prywatnie (płacę to wymagam :p), a po części z tego, że faktycznie teraz ten sprzęt do USG nie kosztuje milionów monet, więc lekarze też tak nie szczędzą. Kolejny powód może być taki, że ginekolodzy / położnicy starszej daty mogą wychodzić z założenia, że w tych pierwszych tygodniach lepiej tam nie zaglądać, nie gmerać, niech się rozwija :-D (choć to akurat już mój domysł, moje zdanie), bo przecież prenatalne i tak się robi najszybciej od 11 tygodnia, więc wtedy jeateśmy w stanie wykryć dopiero jakieś wady.
a co fajnego o ciąży polecasz do czytania?
 
reklama
Do góry