reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

A jakie miałaś wyniki tarczycy ?Myślę że w ciąży nasz organizm i tak jest poddawany ogromnym przemianom, które nie są widoczne gołym okiem, więc takie męczące spacer raczej nie są wskazane. Ja tak nie miałam ale ja dużo odpoczywam, tak mi mówił Endo.
Tsh 2.750.
I glukoza 93, 8 - mówiła że troszkę za wysoko.
 
reklama
A ja mialam 3 razy taki ból jak na okres i złapał mnie raz o 23 aż się obudzilam i już czarny scenariusz że koniec.. Przewróciłam się na plecy i powoli ból ustąpił. W dzień lekkie ciągnięcia ogólnie czuje. Po około 6 dniach znów o 3 mnie obudził taki okresowy tepy ból i też przeszedl jak położyłam się na plecach. To było w niedzielę ostatnim razem. Od poniedziałku praktycznie nie mam już takich wyczuwalnych ciagniec jak wcześniej ale bardzo piersi bolą. A wy czujecie ciągle bóle i ciągnięcia czy też są dni że nie czuć wcale? Dziś 6+3 wizyta dopiero 22luty. Nic nie pokojacego mi nie dolega tylko nie mam tych ciagniec jak wcześniej, czy nie powinno się tam rozciągać? 🙉 Dajcie znać
 
Tsh 2.750.
I glukoza 93, 8 - mówiła że troszkę za wysoko.
Czyli masz za dużo tsh a nie mało :)) stąd Eutyrox czy Letrox. Masz dokładnie taką samą sytuację jak ja:)) Zanim wpadłam na pomysł ciąży robiłam wszystkie badania i były idealne:) Jak okazało się że e ciąży jestem to tsh 3 i glukoza 93. Stad za tydzień robię krzywą. Oczywiście się naczytałam że podniesiona glukoza w pierwszym trymestrze jest niebezpieczna dla dziecka i się wkręcam . Choć pewnie większość nie robiła jeszcze glukozy:) i jest nieświadoma .
 
Mi lekarz powiedział że do 12 tygodnia do minimum aktywność. Krótki spacer maksa. Zero ćwiczeń, jogi, pilatesu. Jak odkurzałam wczoraj to mnie pół godziny spinał brzuch. Także zwłaszcza w naszym doświadczeniu po stracie nie ma co ryzykować. Odpoczywaj.
Racja. Lepiej się trochę wstrzymać.
najgorzej, że ja na tych lekach mam tyle energii, ze nawet leżeć mi się nie chce jak dotychczas całymi dniami...
 
Rożnie bywa... Ja mialam ale tylko po lewej stronie w lewej pachwinie. Jak pojechalam na sygnale do gina to powiedzial ze macica sie rozpycha a 2 ze mam zrosty po wyrosku bo mialam wycinany 20 lat temu. Kazał na ból brać 2 x dziennie nospe. Oczywiscie nie bralam XD a jak sie zapytal czy bralam i powiedzialam ze nie to byl wku... No fakt nospa antyskuczowa... ale bol nie byl taki ze bym go dla dziecka nie wytrzymala, a jesli nie ma ryzyka straty ciazy to uznalam ze po kiego mam brac.
No ja dziś pierwszy raz coś takiego poczułam niestety ból przypomniał mi ten podczas poronień, wiec już mi dowaliło do głowy oczywiście. No ale dobra. Trzeba się spiąć i wytrzymać do czwartkowej wizyty...
i tak od wizyty do wizyty. Jezusie 🙄
 
Czyli masz za dużo tsh a nie mało :)) stąd Eutyrox czy Letrox. Masz dokładnie taką samą sytuację jak ja:)) Zanim wpadłam na pomysł ciąży robiłam wszystkie badania i były idealne:) Jak okazało się że e ciąży jestem to tsh 3 i glukoza 93. Stad za tydzień robię krzywą. Oczywiście się naczytałam że podniesiona glukoza w pierwszym trymestrze jest niebezpieczna dla dziecka i się wkręcam . Choć pewnie większość nie robiła jeszcze glukozy:) i jest nieświadoma .
Ja mam skierowanie już na glukoza, mocz, morfologia, hbs coś tam jeszcze. Będę robić w tym tygodniu bo we czwartek idę do innego lekarza więc chce odrazu z tymi wynikami.
No ja dziś pierwszy raz coś takiego poczułam niestety ból przypomniał mi ten podczas poronień, wiec już mi dowaliło do głowy oczywiście. No ale dobra. Trzeba się spiąć i wytrzymać do czwartkowej wizyty...
i tak od wizyty do wizyty. Jezusie [emoji849]
To razem mamy wizytę. To twoja pierwsza ? Który tydzień będzie?
Ja wcześniej w 5+3 ;byłam u jednego ginekologa ale mam mieszane uczucia co do niego. Wczoraj rozmawiałam z koleżanka która niedawno urodziła drugie dziecko i chodziła do innego lekarza i z jej opowieści wydaje się super więc umowilam się do niego na czwartek, będzie wtedy 6+5 więc myślę że już serduszko powinno być. Chce odrazu w tym tygodniu zrobić badania które zalecił mi pierwszy lekarz żeby skonsultować z tym drugim [emoji4]
 
:D a myslalam ze lidl bo tam tez maja fajne rzeczy dla ciężarnych i mam. Oczywiscie 3 tyg temu były staniki do kp. Teraz jak wiem ze jestem w ciazy nie ma ani pizam ciazowych ani legginosw a staniki na jakieś dechy :D Ja potrzebuje conajmiej E na moje grube cycki.
Ja na miseczkę G nie liczę w takich dyskontach nawet :(
 
reklama
No ja dziś pierwszy raz coś takiego poczułam niestety ból przypomniał mi ten podczas poronień, wiec już mi dowaliło do głowy oczywiście. No ale dobra. Trzeba się spiąć i wytrzymać do czwartkowej wizyty...
i tak od wizyty do wizyty. Jezusie 🙄
Lez i pięknie pachnij. Czwartek blisko to się dowiesz czy i ile wolno Ci wędrować. Ja w 8 mc robiłam spokojnie 10 km. Ale położna zaczęła mnie opiepszac za moje wojarze Xd miałam wychodzić 2x Po 3 km.
 
Do góry