reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

jestem po wizycie szybkie usg... moje coś co jest niby naczyniem jest nadal ale dzidzia ma 1.66cm [emoji173] bije i pokazuje 8+0 więc rośnie w normie i oby jak najdłużej, dobrze ze poszlam jestem spokojniejsza.. następna wizyta z wynikami badań za 2 tyg
Cieszę się że wszystko ok i się trochę uspokoiłaś [emoji8] niech dzidzią dalej rośnie zdrowo :)
 
reklama
Ok...czyli wszyscy z tych podanych są polecani ? Skąd jest ta lista ?Ja chodzę do dr Adama Szulca, też robi prenatalne ,ale nie wiem czy jest dobry w tym.
Doczytałam że właśnie do dr Szulca chodzisz. Ja jestem zadowolona z niego (chociaż trochę roztrzepany chyba jest [emoji14] ), ale usg zawsze robi dokładnie i szczegółowo
 
U mnie cukier naczczo też ciągle przekracza 90. Zwykle 110-120 i właśnie dostałam 6 jednostek insuliny na noc żeby sobie podawać. Po posiłkach jest w normie w senie nie przekracza 140 i bardzo pilnuje się z tym co jem. I krzywa miałam robiona już w 6 tygidniu jakoś? Bo cukier naczczo i insulina wyszly poza norma. Tak więc test z obciążeniem można robić w dowolnym momencie chyba jeśli jest taka potrzeba.
Ja bez ciąży miałam cukier na czczo około 105 (przy trzymaniu diety bo bez niej większy) Nie wiem co jest tego przyczyną, nie mam pcos, nie jestem otyła, leżącego trybu życia też nie prowadziłam, reszta wyników w normie. Kiedyś sobie zrobię badania genetyczne w tym kierunku.
Aktualnie biorę 5 jednostek insuliny i wyniki na czczo 90-95 z glukometru. Więc na pewno mi zwiększa ilość insuliny.
Ostatnio szłam na pobranie krwi rano na glukometrze 90 a jak doszłam do laboratorium to już było 95. Mój cukier magicznie rośnie mimo, że nic nie jadłam...
Nie ogarniam tego...
 
Ja bez ciąży miałam cukier na czczo około 105 (przy trzymaniu diety bo bez niej większy) Nie wiem co jest tego przyczyną, nie mam pcos, nie jestem otyła, leżącego trybu życia też nie prowadziłam, reszta wyników w normie. Kiedyś sobie zrobię badania genetyczne w tym kierunku.
Aktualnie biorę 5 jednostek insuliny i wyniki na czczo 90-95 z glukometru. Więc na pewno mi zwiększa ilość insuliny.
Ostatnio szłam na pobranie krwi rano na glukometrze 90 a jak doszłam do laboratorium to już było 95. Mój cukier magicznie rośnie mimo, że nic nie jadłam...
Nie ogarniam tego...
Przed ciaza też cukier ponad normę. Nie dużo ale zawsze tam ponad 100. ☹️ u mnie wyszła IO ale niestety żaden z lekarzy wcześniej nie chciał mi zbadać krzywej cukrowej i poziomu insuliny ☹️ mam tregiczne problemy z wagą i dopiero w ciąży będąc wybłagałam skierowanie na krzywa cukrową (za krzywa insulinową już musiałam zapłacić sobie sama bo lekarz uznał, że na pewno moje problemy z wagą są spowodowane moim obżarstwem 🙄)
 
Ja własnie dostałam wyniki, powtórzyłam dziś glukozę i jakimś cudem tym razem jest 90.
Progesteron mam 28 i zastanawiam się czy to nie za nisko jak na 10 tydzień. Badała któraś z was ostatnio progesteron ?
 
Ja własnie dostałam wyniki, powtórzyłam dziś glukozę i jakimś cudem tym razem jest 90.
Progesteron mam 28 i zastanawiam się czy to nie za nisko jak na 10 tydzień. Badała któraś z was ostatnio progesteron ?
Normy są szerokie. Od 20 rzekomo ok. Ja mam 60 ale to na lekach.
 
reklama
Do góry