reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Nie śledzę mediów, ale nie ukrywam, że my, ciężarówki jesteśmy w grupie ryzyka.
Staram się unikać skupisk ludzkich.
Dałam ciała w sobotę, bo trafiłam do Lidla w południe a tam dziki tłum [emoji849][emoji15]
Nigdy więcej...
Mam koleżankę w wieku 53 lat.
Pewne jej decyzje już wcześniej powodowały zażenowanie. Jednak wyjazd na narty na północ Włoch przebił wszystko. Wrzuca zdjęcia pustych stoków narciarskich i jara się brakiem tłumu. Normalnie ptasi móżdżek. Kilka osób przez fb dało jej do zrozumienia co o tym myśli.
Chyba nie ma świadomości, że po powrocie ma 3 tyg. kwarantanny [emoji41]
30% ceny ją skusiło[emoji23][emoji23][emoji23]
 
Ja też trochę obawiam się tego koronowirusa ale tak samo martwi mnie grypa. A wiecie może czy w ciąży można brać rutinoscorbin?
 
Ja co chwile cos łapie odkad zaszlam w ciażę, tym bardziej że mam synka przedszkolnego i od miesiaca ciagle na przemian sie zarażamy wzajemnie. Teraz mam spory katar, boki gardło i kaszel taki troche niepokojący.. I siedze na opiece juz drugi tydzien. W pracy mnie zabiją 😑 a jeszcze nic nie wiedza..mam pełno zaległosci na biurku, a ja zaraz powiem ze nie wracam wcale 😱 to kompletnie nie w moim stylu
 
Mnie temat koronawirusa drażni. Media trąbią i szukają sensacji a z 70% społeczeństwa łyka to jak pelikany. Jak ktoś ma pecha to złamie rękę podcierając tyłek więc i koronawirus go wykończy. A cała masa ludzi po prostu to przrchoruje i tyle. Szkoda, że w mediach nie podają przez kilka tygidni statystyk na temat zgonów przez np. choroby sercowo naczyniowe czy zwykłą grypę. Może ludzie zaczeliby o siebie troche bardziej dbać. Choć z drugiej strony pokazałoby to tylko jak kuleje ochrona zdrowia w naszym kraju i że sporo ludzi nie doczeka wizyty u specjalisty. Nie oglądam ani nie słucham wiadomości bo po tym robią mi się mdłości 👅
 
Ja już po wizycie. Kolejna dopiero 1.04 (prenatalne 26.03). Jeśli chodzi o moje TSH w górnej granicy to póki co bez leków, mam je tylko co jakiś czas kontrolować. W ogóle mój lekarz wspomniał, że dosłownie klila dni temu był na sympozjum i dyskutowano na ten temat, zapowiada się, że normy mogą za jakiś czas zostać podniesione do 3.
W temacie koronawirusa obawiam się trochę, ponieważ w mojej miejscowości mieszka kobieta, która wracała busem z "pacjentem zero". Cała jej rodzina została objęta kwarantanną domową. Niestety nie ma badań na temat wpływu choroby na kobiety w pierwszym trymestrze. Oczywiście dbam o dezynfekcje rąk itd, ale jeśli będzie się miało kontakt z osobą chorą to i tak się zachoruje. Co ma być to będzie.
 
Ktos wyjasni?
20200309_113356.jpeg
 
reklama
U nas na Śląsku zamykają szkoły z tego powodu. I nie uważam aby zwykła grypa była gorsza od tego wirusa. Nie widziałam jeszcze grypy która w 2 miesiące wybiła by blisko 4 tys ludzi ☹️ i roznosiła się tak szybko. Staram się nie panikować ale też nie udaje, że mi to zwisa i powiewa. Mam małe dziecko, sama jestem w ciąży a w moim mieście kilka osób poddane kwarantannie domowej. Przeraża mnie jak ludzie to bagatelizują i śmieją się, że przecież nic się nie stanie to tylko przeziębienie. Gdyby tak było i wirus by był taki lekki to czemu zamykane są miasta we Włoszech? Czemu tyle osób zmarlo? Oczywiście wiem, że umieraja głównie osoby starsze ale co z tego? Martwię się o moją mamę która ma astmę dodatkowo - nie ma szans przy zarażeniu. Mój tato tak samo. To w ogóle nie jest zabawne co się dzieje i mówienie, że media rozdmuchują temat jest bez sensu. Bo owszem, trąbi się o tym wszędzie bo głupi ludzie nie słuchają dalej i nadal ochoczo pchają się w rejony zagrożone 🤦‍♀️.
 
Do góry