reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

mój lekarz stwierdził ze jezeli inny uzna ze to cos zlego to da mi skierowanie do szpitala na zabieg... konował jeden...

ten drugi zalecil tylko obserwacje i powiedział ze mode brac luteine 2x dziennie ze to nie zaszkodzi... eiec chyba kupoe i będę brać...

nie mam wogole żadnego doświadczenia z lekami bo ja to nigdy nic nie biorę.. bedzie dobrze :)

a tym wszystkim dziewczynom którym ostatnio puściły nerwy proponuje spacer i reset :) wracajcie do nas i zacznijcie od nowa bez zbędnych spin..
Lekarza powinnaś zmienić. Nie powinien Cię straszyć, zwłaszcza, że sam nie wie co to. Trzeba wierzyć, że zakończy się dobrze ;)
 
reklama
stwierdziłam ze jak będzie ok to bede chodzić tam tylko ze względu na badania a dodatkowo prywatnie zeby być spokojną.. mam nadzieję ze trafię na jakiegoś mądrzejszego [emoji5]
Lekarza powinnaś zmienić. Nie powinien Cię straszyć, zwłaszcza, że sam nie wie co to. Trzeba wierzyć, że zakończy się dobrze ;)
 
naczytałam sie wczoraj o mięśniakach i sie przeraziłam bo w większości przypadków robi sie cc a ja strasznie bym nie chciała bo sie boje ale będzie co ma być..
tylko czy lekarze nie poznaliby mięśniaka??
Dobrze że ten drugi bardziej rozgarnięty i zalecił obserwacje
Czas pokaże co to, albo na drugiej wizycie już tego nie będzie. Oby!!
A tak na pocieszenie to powiem ci że moja koleżanka miała małego mięśniaka przed ciążą jak zaszła w ciążę to mięśniak się rozrósł na hormonach i bolał ale nie dawał żadnych negatywnych skutków dziecku. Urodziła zdrowe maleństwo mięśniak się zmniejszył po porodzie. Potem lekarz mówił żeby nie go nie wycinać jeśli planuje drugie bo się fajnie zachowuje ten mięśniak a po operacji to różnie może być z ciążą. Ona go nie posłuchała zaszła w drugą ciążę już po usunięciu tego dziada i teraz też jest dobrze:)

To taka historia z dwiema pozytywnymi zakończeniami :D
tak na dobranoc
 
naczytałam sie wczoraj o mięśniakach i sie przeraziłam bo w większości przypadków robi sie cc a ja strasznie bym nie chciała bo sie boje ale będzie co ma być..
tylko czy lekarze nie poznaliby mięśniaka??
Ta koleżanka akurat naturalnie rodziła.
No właśnie skoro nie wiedzieli to nie ma co gdybać czas pokarze, ja mam nadzieję że na następnym USG już tego nie zobaczysz :)
 
naczytałam sie wczoraj o mięśniakach i sie przeraziłam bo w większości przypadków robi sie cc a ja strasznie bym nie chciała bo sie boje ale będzie co ma być..
tylko czy lekarze nie poznaliby mięśniaka??
Wczoraj na instagramie mama ginekolog robiła pogadankę o mięśniakach właśnie. Polecam sobie obejrzeć. Mówiła też o miesniakach w ciąży i nie czytaj żadnych głupot bo z tego co ona mówiła to cc robi się w takim przypadku ale wtedy gdy mięśniak jest w takim miejscu, że uniemożliwi wstawienie się dziecka w kanał rodny a to nie zdarza się zbyt często :) wiele mięśniaków też się wchłania w ciąży luz bardzo się zmniejsza więc uszy do góry. Zobacz sobie u niej te relacje. Jest chyba na profilu mama ginekolog medycznie 🙂
 
Ja bardzo mocno rozwazalam zrobienie testu Nifty. Pomimo,że trochę kosztuje,to kwestie finansowe nie maja dla nas żadnego znaczenia. Nie mniej jednak lekarz powiedział, żeby się z nimi poki co wstrzymać. Dlatego jestem zapisana na 30 marca na usg+ test podwójny prywatnie. Myślę,że na takie badania nie powinny się decydować osoby, które pomimo wady nie usunelby ciąży. Ja należę do osób,które by ciążę przerwaly.

Ja też i NIPT (nifty albo veracity) robię.
dziwne że lekarz kazał Ci czekać.
Moja Gin mówi że jeśli tylko stać Cię na nifty to badanie pappa jest bez sensu.
W przypadku ewentualnej terminacji tracisz też 2-3 tygodnie... (nipt robisz po 10 tygodniu, test podwójny po 12 - masz szanse iść na usg genetyczne już z wynikami).
 
Ja rozważam ale chyba jeżeli w prenatalnych będzie coś niepewnego. Ogólnie drogie są te badania
Jeśli w prenatalnych wychodzi coś źle to wskazane jest amnio - testy nipt nie są podstawą do ew. decyzji o przerwaniu ciąży.
cały ich sens że ich wyniki można mieć jeszcze przed 12 tygodniem (usg genetyczne) i wielki spokój ducha lub możliwość podjęcia decyzji tak szybko jak to możliwe.
 
dzięki dziewczyny za wpisy nie spodziewałam sie takiego odzewu ja lucze na to ze będzie ok :)

a dziewczyny ktore czekaja na mdłości to niech sie cieszą ze ich nie mają.. przecież to sie nie da funkcjonować.. cieszcie sie ciążą bez wiekszych objawów...

ja po mdłościach i stresach jestem już 3kg na minusie..
 
reklama
Jeśli w prenatalnych wychodzi coś źle to wskazane jest amnio - testy nipt nie są podstawą do ew. decyzji o przerwaniu ciąży.
cały ich sens że ich wyniki można mieć jeszcze przed 12 tygodniem (usg genetyczne) i wielki spokój ducha lub możliwość podjęcia decyzji tak szybko jak to możliwe.
Ale jeśli to nie jest podstawą do przerwania ciąży, to trzeba jeszcze robić amniopunkcję, żeby mieć pewność, że coś jest nie tak? Trochę się dziwię, bo to podobno takie dokładne badania.
 
Do góry