reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Czy któraś z Was planuje robić test wolnego płodowego dna? Te NIFTY, Sanco itp?
I zapisałyście się już na prenatalne ?
Ja tych testów nie będę robić, bo nie usunęła bym nigdy ciąży, więc to dla mnie byłaby bez sensu wydana kasa.. A prenatalne mam 30 marca, będzie 12+4 ;)
 
Ja zapisałam się na prenatalne na 23 marca. Do lekarza do którego bardzo chciałam pójść niestety już miejsc nie było. Lepiej wcześniej zadzwonić i zaklepac miejscowke. Ja robię badanie usg z testem pappa. A wy samo usg czy tez połaczone z pappa?
 
Testów robić nie będę.
Jeszcze się nie umawiałam. Ostatnio gin mówił,że na następnej wizycie dostanę skierowanie na badania prenatalne. Tylko zapomniałam zapytać skoro skierowanie to na NFZ mam rozumieć? Mmm ,A nie chce wypisywać do niego[emoji6]
 
Myśle że dobrze jest sprawdzić opinie na temat miejsca lub lekarza, który będzie wykonywał badanie prenatalne. W katowicach jest miejsce, na które wg mnie powinna spaść bomba i je w drobny mak rozwalić. Powiem wam o 2 z wielu niefajnych historii związanych z tą placówką: szwagierce tak zrobili prenatalne, że całą ciążę żyła w przekonaniu że dziecko ma Z. Downa. Urodziło się całkiem zdrowe. Koleżance z kolei po cytologii powiedzieli że ma raka szyjki macicy. Ta oczywiście cała w strachu, zrobiła w innym miejscu kontrole i całą mase badań i okazało się że nic jej nie ma. Gdy poszła do tej poradni na kontrole i mówi co i jak to oni jej z "pretensjami " ze sie czepia a oni mają jakiś program badawczy i potrzebują do niego pacjentek! Tragedia!
 
Tak,tak mam dwa miejsca polecane. W obu można zrobić na NFZ i prywatnie.
Zadzwonię w poniedziałek i zapytam czy jest jakaś różnica w terminie w obu przypadkach.
 
Testów robić nie będę.
Jeszcze się nie umawiałam. Ostatnio gin mówił,że na następnej wizycie dostanę skierowanie na badania prenatalne. Tylko zapomniałam zapytać skoro skierowanie to na NFZ mam rozumieć? Mmm ,A nie chce wypisywać do niego[emoji6]
Na nfz jest jesli kobieta skończyła 35 lat lub są jakieś wskazania np.wcześniejsza udokumentowana wada genetyczna płodu. Niejtórz lekarze piszą jakieś takie "pierdy" typu niewyraźna struktura płodu itp.ale nie wszystkie poradnie uwzględniają takie skierowania
 
reklama
Na nfz jest jesli kobieta skończyła 35 lat lub są jakieś wskazania np.wcześniejsza udokumentowana wada genetyczna płodu. Niejtórz lekarze piszą jakieś takie "pierdy" typu niewyraźna struktura płodu itp.ale nie wszystkie poradnie uwzględniają takie skierowania
Nie mam pojęcia co mój gin miał na myśli . Bo z tego co czytałam w necie to wg mnie nie dotyczy mojej osoby. Może pociągnie fakt ciąży extra i mojej operacji która miałam jakiś czas temu.
Wydaje mi się,że tylko na NFZ dostaje się skierowanie.
Nastawiałam się na wizytę prywatną.
 
Do góry