reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Jeśli praca jest nieodpowiednia dla ciężarnej (są wyszczególnione przypadki) to pracodawca ma obowiązek dostosować miejsce pracy. Jeśli jest to niemożliwe musi zwolnić ciężarną z wykonywania pracy, ale musi nadal zapewniać jej wynagrodzenie w niezmienionej wysokości. Tyle z przepisów, a w praktyce to wysyłają na zwolnienie lekarskie. Lekarz może wystawić zwolnienie tylko na ciążę powikłaną, ale jeśli jest w porządku i wie jakie są warunki pracy kobiety to i tak wystawi. Wpisuje wówczas np niepowściągliwe wymioty itd itp. Jest tego dużo.
Wiadomo jak to jest, przepisy swoje, a życie swoje.
Hej dziewczyny ! Powiedzcie mi jak to jest z tymi zwolnieniami w ciąży . Tylko ciąża zagrożona a może też przy ciężkiej pracy ? Nie zależy mi żeby iść już teraz na zwolnienie ale chciałabym wiedzieć jak to wyglada ogólnie bo mam pracę stojącą , ciężką bo dużo dźwigania jest i nie ma stanowiska gdzie jest lżej .
 
reklama
Do góry