reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Podzwoń. Ja byłam w Kato w Śląskim Centrum Onkologicznym. W sumie teraz w ogóle tam jeżdżę, choć mam kawałek, bo nie jestem z samych Katowic. Mają naprawdę dobre ceny badań. Z Gliwic nie masz tam w sumie duuuuzo dalej niż ja.
@Sabi jak Ci zależy do urazowka w Piekarach... Wynik po kilku godzinach
 
reklama
...
Bo biorę witaminy zmetylowane teraz oddzielnie, przy mutacjach MTHFR to bardzo ważne i nie chce teraz zmieniać na witaminy syntetyczne, żeby nie namieszać.. jeśli u Ciebie panel trombofilii jest ok, to można brać takie jak najbardziej ;) Ja mam euthyrox 112 i endo kazała brać jod obowiązkowo
Ja też mam mutacje a ty jakie masz ? Ja mam dwie .
Bierzesz juz heparyne? Ja mam czeka w gotowości 0.4 ale nie wiem czy brać bo genetyk powiedział ze acard powinien wystarczyć a znowu inny lekarz mówi brać do 12tyg ciąży i od 12go do 16 przejsc na 0.2 a potem wcale . Inny kazal całą ciążę wiec nie wiem
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-02-16-12-56-39.png
    Screenshot_2020-02-16-12-56-39.png
    66,3 KB · Wyświetleń: 61
...

Ja też mam mutacje a ty jakie masz ? Ja mam dwie .
Bierzesz juz heparyne? Ja mam czeka w gotowości 0.4 ale nie wiem czy brać bo genetyk powiedział ze acard powinien wystarczyć a znowu inny lekarz mówi brać do 12tyg ciąży i od 12go do 16 przejsc na 0.2 a potem wcale . Inny kazal całą ciążę wiec nie wiem
Ja mam homozygote c667t i od pozytywnego testu już robię zastrzyki neoparin (0,4) i będę je robić do samego porodu, i mam też acard, choć odstawiłam go chwilowo przy plsmieniach, ale już wróciłam, jego pewnie odstawie w 35tc tak jak zalecają.. tylko ja mam 5 strat na koncie, więc muszę być obstawiona..
 
Co Wy macie za mutacje? W jaki sposób dowiedziałyście się o nich?
O kurczaki długa historia. Szkoda ze nie ma przycisku do nagrywania 😅
Byłam w ciąży 1szy raz leciałam samolotem to było około 12 tydzień i naczynko pękło pod wpływem ciśnienia wywaliło krwiaka na 8cm ciąża Sue zakończyła po tygodniu krwawienia
Następna biochemiczna
Potem nie jestem na 100% pewna ale chyba tez biochemiczna nie mowie o tym bo je jestem pewna test wyszedł cień kreski bardzo taki bladzioch
I mnie pyklo ze trzeba badania poszłam do gin i ten 1sze co to powiedział ze chce widzieć wszystkie mutacje DNA one są genetyczne zrobiłam i mi wyszło ze odziedxiczylam po jedym z rodziców zakrzepliwosc krwi po tacie bo on miał zawał i ma problemy z krwią
W ciąży trzeba brać acard plus heparyne ale mi wyszła łagodna ta najładniejsza wersja wiec może acard wystarczy
A ta druga mutacja co mam to jest nie przyswajalność witamin trzeba brać w postaci metylowej.
Robiłam homocysteine 5.5 jest super jest super !!!!
 
Ja się badałam po dwóch biochem i trzecim poronieniu, gdzie zatrzymała się akcja serca w 8mym tygodniu..
O kurcze 😱 gdyby nie to forum, to nie wiedziałabym o istnieniu takich problemów.. Kiedy czytam różne Wasze historie, to jeszcze bardziej doceniam to że nam tak szybko się udało, i jakie to szczęście doczekać się w końcu swojehu upragnionego Skarba 💗
 
Ja mam homozygote c667t i od pozytywnego testu już robię zastrzyki neoparin (0,4) i będę je robić do samego porodu, i mam też acard, choć odstawiłam go chwilowo przy plsmieniach, ale już wróciłam, jego pewnie odstawie w 35tc tak jak zalecają.. tylko ja mam 5 strat na koncie, więc muszę być obstawiona..
Tak właśnie dokładnie jest mogą wystąpić plamienia to wtedy mam odstawić acard a potem do niego wrócić mi kazali brać do 34tyg w razie "w" jakby dzieciątko się wcześniej urodziło bo przy cc trzeba 3tyg wcześniej odstawić acard ale nie wcześniej em jak z heparyna.
Dowiem się w niedzielę mam wizytę wiec jak coś mi każe to musze wbijać 🤕 boje aie tego jak cholera
 
Tak właśnie dokładnie jest mogą wystąpić plamienia to wtedy mam odstawić acard a potem do niego wrócić mi kazali brać do 34tyg w razie "w" jakby dzieciątko się wcześniej urodziło bo przy cc trzeba 3tyg wcześniej odstawić acard ale nie wcześniej em jak z heparyna.
Dowiem się w niedzielę mam wizytę wiec jak coś mi każe to musze wbijać [emoji856] boje aie tego jak cholera
Też mam zastrzyki. Ale nie wiem do kiedy.
 
reklama
Ja się badałam po dwóch biochem i trzecim poronieniu, gdzie zatrzymała się akcja serca w 8mym tygodniu..
Kochana musi nam się tym razem udać ja widzę ze mamy podobne problemy i tez za sobą nie jedno poronienie. To 3mam za nas podwójne kciuki
A tak z innej beczki kupiłam taki śpiworek kocyk dla babelka bo chce mocno wierzyć że on już na świat przyjdzie i koniec kropka. Taki na zamek czy zatrzaski 😍 kupiłam niebieski ale kolor dla mnie totalnie bez różnicy jest i co będzie też bez różnicy żeby tylko się urodziło to będę szczęśliwa. Kiedyś mi się marzyła córka a teraz mogę mieć 3ch synów 😂 żeby było żeby tylko było
 
Do góry