reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja nie wiem czy jest obowiązkowe ale ja jak przy jednej tak i drugiej ciąży miałam i mam robione i też mialam zdrowa ciążę pierwszą i zdrowa teraz druga. Położna mi ostatnio powiedziała jak mnie zapisywała na kolejne ktg że lepiej przyjść i sprawdzić czy wszystko jest dobrze zwłaszcza jak już termin się zbliża albo jest po terminie
Chodzi mi o to, że o KTG decyduje lekarz :) Jest to w gestii lekarza. Jeśli ktoś nie ma KTG to widocznie lekarz nie widział takiej potrzeby. Nawet nie pomyślałam, że sama jeździć do szpitala skoro regularnie czuję ruchy. Tak samo położne nigdy mi o tym nie wspominały że „powinnam” jeździć na KTG :) Po terminie tak, ale nie że na kilka tygodni przed.
 
reklama
Chodzi mi o to, że o KTG decyduje lekarz :) Jest to w gestii lekarza. Jeśli ktoś nie ma KTG to widocznie lekarz nie widział takiej potrzeby. Nawet nie pomyślałam, że sama jeździć do szpitala skoro regularnie czuję ruchy. Tak samo położne nigdy mi o tym nie wspominały że „powinnam” jeździć na KTG :) Po terminie tak, ale nie że na kilka tygodni przed.
[/QUOT
Nie wiem zależy chyba od lekarza. Ja pierwszego syna nie rodziłam w Polsce i też miałam robione i tak jak z jednym i z drugim też czuje ruchy i jest wszystko ok. Widocznie każdy lekarz robi inaczej .
 
Hehe może te sprzątanie cos wywoła 😊 ja 8 idę do położnej i daje mi skierowanie na 11 do szpitala wolała bym żeby mały sam się w końcu ruszył i wyszedł. A ja chyba jutro posprzątam tak porządnie jak dziecko pójdzie do szkoły 😊
Czaly czas z tylu głowy miałam ze nie urodzę bo mam jeszcze tyle do zrobienia a jak zrobię to urodzę 😁 wiec postanowiłam dziś zrobić tyle ile milam siły .
 
Ja ostatnio bylam u gina i polozna mnie od razu zapisała na ktg na przyszly tydzien bo jestem po 36 tygodniu, wiec wydaje mi sie ze robia standardowo po 36 tygodniu.
A po za tym synek ulozony jest caly czas miednicowo,lekarz powiedzial ze moze sie obrocic nawet przed samym porodem w co do konca nie wierze a do tego oznajmil mi ze polozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cesarki (pierwsza ciaza).. wiec patrzylam na niego i myslalam sobie w glowie co on kurde pie#@$ 😣
Kiedy Wasze dzieci sie obrocily glowka w dol do porodu?
 
Ja ostatnio bylam u gina i polozna mnie od razu zapisała na ktg na przyszly tydzien bo jestem po 36 tygodniu, wiec wydaje mi sie ze robia standardowo po 36 tygodniu.
A po za tym synek ulozony jest caly czas miednicowo,lekarz powiedzial ze moze sie obrocic nawet przed samym porodem w co do konca nie wierze a do tego oznajmil mi ze polozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cesarki (pierwsza ciaza).. wiec patrzylam na niego i myslalam sobie w glowie co on kurde pie#@$ 😣
Kiedy Wasze dzieci sie obrocily glowka w dol do porodu?
Nie robią standardowo po 36 tc :) Zapytałam się tym razem znajomej, która współpracowała z dr Dębskim w szpitalu. Jeśli ciąża nie jest zagrożona i wszystko jest prawidłowo, to KTG wykonuje się dopiero w terminie porodu i później po terminie. Oczywiście lekarz może skierować wcześniej na KTG w III trymestrze, ale nie jest to żaden obowiązek.
 
Ja ostatnio bylam u gina i polozna mnie od razu zapisała na ktg na przyszly tydzien bo jestem po 36 tygodniu, wiec wydaje mi sie ze robia standardowo po 36 tygodniu.
A po za tym synek ulozony jest caly czas miednicowo,lekarz powiedzial ze moze sie obrocic nawet przed samym porodem w co do konca nie wierze a do tego oznajmil mi ze polozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cesarki (pierwsza ciaza).. wiec patrzylam na niego i myslalam sobie w glowie co on kurde pie#@$ 😣
Kiedy Wasze dzieci sie obrocily glowka w dol do porodu?
Moja głową w dół jest od ok 30tc. Mi lekarz mówił że cesarkę z powodu ułożenia miednicowego robi się tylko pierworódkom więc nie wiem co ten twój lekarz wygaduje🤦‍♀️ Mój był kiedyś ordynatorem w szpitalu więc raczej wie co mówi...
 
reklama
Do góry