reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Kurcze, ale wiesz, 1 na 10 dzieci będzie mieć np zd. Niby duza szansa ale jakos inaczej to sobie wyobrażałam. Jak robiłam badania genetyczne po poronieniu to po prostu było napisane konkretnie co to za wada.


Jakie 1:10?
To nie pappa - tu masz czułość 99,9 (na stronie labu podają 99,95% - czyli jak wychodzi Ci wynik negatywny (niskie prawdopodobieństwo, niezależnie od cyfry) lub pozytywny (oznaczony często 1:10 czy 1:15) to masz 0,05% szans że wynik jest błędny - czyli 5 dzieci na 10 000, czyli 1 / 2000

Przy czym przy bardzo wczesnej diagnostyce ciąży (4-5 tydzień kiedy jeszcze przed zarodkami widać same pecherzyki i czy na pewno jest 1) to prawdopodobieństwo jeszcze bardziej maleje.
Zawsze jest ryzyko mozaiki łożyska ale są to bardzo bardzo rzadkie sytuacje.
 
reklama
Jakoś całkiem inaczej to sobie wyobrażałam. Że daje to taką niemal 100% pewność a w przypadku np. 1:10 zostaje jakaś taka niepewność. Musze sie przespać z tą myślą.
Przy takim wyniku do weryfikacji pozostaje amniopunkcja. Bo tak jak dziewczyny piszą, błąd może generować obumarły bliźniak lub nieprawidłowe łożysko.
 
Jakie 1:10?
To nie pappa - tu masz czułość 99,9 (na stronie labu podają 99,95% - czyli jak wychodzi Ci wynik negatywny (niskie prawdopodobieństwo, niezależnie od cyfry) lub pozytywny (oznaczony często 1:10 czy 1:15) to masz 0,05% szans że wynik jest błędny - czyli 5 dzieci na 10 000, czyli 1 / 2000

Przy czym przy bardzo wczesnej diagnostyce ciąży (4-5 tydzień kiedy jeszcze przed zarodkami widać same pecherzyki i czy na pewno jest 1) to prawdopodobieństwo jeszcze bardziej maleje.
Zawsze jest ryzyko mozaiki łożyska ale są to bardzo bardzo rzadkie sytuacje.
Dlatego chcialam zobaczyć jak taki wynik wyglada bo teraz wyobrazam go sobie tak jak wynik pappy.
 
Nigdy nie byłam niby przesadna ale z jednej strony te 13stke wiele kobiet uznaje jako pechowa liczbę to może dlatego niektóre twierdzą że dopiero 14+0 jest już w miarę bezpieczne... Chociaż np 7 to niby szczęśliwa liczba a do 8 TC jest najwięcej poronienien
Ale zakładając że ciąża może liczyć 42 tygodnie, to właśnie 3x14 tygodni to trzy trymestry, no i pewnie dlatego tak się dzieli 😉
 
No właśnie kiedy się zaczyna ten drugi trymestr bo wg aplikacji z której korzystam to niby od 13+0 zaczyna się 2 trymestr
To zależy chyba, bo faktycznie z apki wynika jakby od 13 a w internecie jest, że od 14. Myślę, że to tak mniej więcej jest może na przełomie liczone ☺️ja sobie obralam zgodnie z tym o w różnych artykułach czytałam, że 14 to początek II trymestru ☺️
 
Powiem wam, że coraz bradziej mnie wysyfia. Dziś jak się przeglądałam w lustrze to prawie sama się siebie przestraszyłam 😂 strach myśleć co będzie przez następne 6 miesięcy. Jak tak dalej pójdzie to Frankenstein będzie przy mnie przystojniakiem 😂
 
Ja wczoraj czytałam że 14+0, ale to pewnie też umowne 😉
Screenshot_20200131-102446.jpg
Screenshot_20200131-102446.jpg
 
reklama
Do góry