reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Robicie badania prenatalne z powodu zaleceń czy dla wlasnej wiedzy? Bo ja pytałam swojego lekarza i on twierdzi że badania prenatalne są zlecane przede wszystkim gdy mama ma powyżej 35 roku życia a nie ukrywam że wolałabym wykonać te badania tak dla własnego spokoju ducha czy wszystko na pewno jest ok
Ja robiłam dla siebie, nie wyobrażam sobie nie zrobić prenatalnych bo dużo one badają i dużo mogą powiedzieć o ciąży i rozwijającym się dziecku :)


Pakuma super że prenatalne ok! Piękny maluch :)
 
Wiem że to trudne się nie stresować tym bardziej po takich przejściach ale kochana powiem ci że po poronieniu co szłam do lekarza na badanie to ciśnienie takie że szok ręce mi się w gabinecie trzęsły że się rozebrać do badania nie mogłam i lekarz nie mógł zrozumieć czemu się tak denerwuje skoro wszystko jest w porządku. I dalej tak mam że niby jadąc od lekarza jestem uspokojona i szczęśliwa że wszystko ok po czym kładę się spać i cały czas myślę czy faktycznie jest dobrze czy lekarz czegoś nie przeoczył.. ale nie można się aż tak katować bo to bardziej szkodzi niż pomaga.. teraz staram się czymś zająć żeby nie myśleć że coś będzie nie tak a jak cokolwiek mi się dzieje np słabo mi czy coś to rzucam wszystko kładę się i sobie leze bo w końcu w ciąży jesteśmy królowymi 😄 postaraj się tak nie nakrecac.. na pewno będzie dobrze😄 cały czas nie może być pod górę 😘😘😘
Najgorszy jest początek, kiedy jednak ryzyko jest bardzo duże.ale u mnie w niedzielę zaczyna się 12 tydzień więc już powinno być trochę lżej. Jestem przeszczesliwa że mam takie dzielne,duże córki które kiedy gorzej się czuje i leżę to na prawdę sporo pomagają 😍😊
 
Jestem po usg prenatalnym, wszystko Ok, dzidziuś 5,9cm skakał nóżkami z rączkami do góry! Jakby się cieszył [emoji7] Niesamowite uczucie, lekarz coś tam sprawdzał i mówił, ze wszystko bardzo Ok. Gdy go zapytałam czy widać może coś więcej to mi odpowiedział, ze jestem tak fajna, ze mi powie! Zbadał mnie ponowne -dołem aby mieć pewność- bo jak twierdzi nie mówi gdy nie jest pewien. [emoji173]️ Synek [emoji173]️ w życiu nie pomyślałam, ze synka mieć będę [emoji173]️ jestem zachwycona [emoji7]Zobacz załącznik 1097207
Gratuluję synka [emoji7] ciekawe czy tak już zostanie :)
 
Ja mam córkę z połowy września, a syna z początku listopada i nie ukrywam, że troszkę marzyłam o dziecięciu wiosennym, ale już jestem zaprawiona w boju jeśli chodzi o jesienno-zimowe spacery i wiem, że będzie okej:) na lato już maluchy będą fajne, będzie można chodzić na spacery na plac zabaw, no bajka :)
Ja mam syna z początku października i akurat tamtego roku przed dniem jego narodzić cały czas była piękna pogoda a tego dnia brzydko i padało i taka pogoda była już cały czas i za dużo się nie najezdzilismy :( wiem że pogoda to nie przeszkoda niby ale przy pierwszym dziecku nie wiedziałam co i jak a teściowa twierdzi że dzieci na dworze to tylko jak ciepło jest i glupia byłam że posłuchałam jej bo maly często później chorował bo nie nauczony do wyjeżdżania na spacery
 
Najgorszy jest początek, kiedy jednak ryzyko jest bardzo duże.ale u mnie w niedzielę zaczyna się 12 tydzień więc już powinno być trochę lżej. Jestem przeszczesliwa że mam takie dzielne,duże córki które kiedy gorzej się czuje i leżę to na prawdę sporo pomagają 😍😊
Kochane córeczki,😄 dobrze że już jesteśmy całkiem blisko bezpieczniejszego okresu😘
 
Och cudownie [emoji3590] Nie mogę doczekać się swojego badania 7 kwietnia! Jeszcze 1,5 tygodnia [emoji3059] A Ty w którym tygodniu byłaś na tym badaniu, że można było podać przypuszczalnie płeć? Mam nadzieję, że u nas też się uda [emoji7]
Dużo zależy od tego jak dziecko się ułoży przy badaniu :) u mnie mimo że 12+6 więc spory dzidziuś to ułożył się plecami do nas i tego co ma między nogami nie chciał pokazać w żaden sposób [emoji14]
 
Dużo zależy od tego jak dziecko się ułoży przy badaniu :) u mnie mimo że 12+6 więc spory dzidziuś to ułożył się plecami do nas i tego co ma między nogami nie chciał pokazać w żaden sposób [emoji14]
No wiadomo, nasz mały zbój ostatnio też dwa badania centralnie plecami. Plus taki, że widziałam go w 3D, a na 2D widziałam jak kręci bioderkami 😂
 
Nie pamiętam, która z Was pisała, że nie wie co powinno znaleźć się w opisie badania USG prenatalnego (genetycznego) w związku z tymi ograniczeniami zakresu badania przez niektórych lekarzy, to wstawiam fragment z książki Mamy dla Mamy. Tam jest opisane co powinno zawierać badanie :)
 

Załączniki

  • CED0F36D-3838-4C0E-9048-5A3551476727.jpeg
    CED0F36D-3838-4C0E-9048-5A3551476727.jpeg
    833,8 KB · Wyświetleń: 58
reklama
Do góry