reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Byłam, wróciłam.
W przychodni zachowane standardy bezpieczeństwa. Lekarz trzy razy mnie pytał czy nie byłam ostatnio za granicą.

Dziecię zdrowe, rośnie jak na drożdżach. Jest tydzień starsze, czyli aktualnie leci 14 tydzień.
Nie wiem czy wzrost męża ma tu znaczenie [emoji848][emoji6] (193 cm)
Przezierność karkowa ok, kość nosowa ok. Zespołu Downa nie ma.
Serducho bije prawidłowo.
Żołądek jest. Komory mózgowe ok.
Ręce, nogi również.
Mam płytę z filmem z całości badania.
Niesamowite. Ruchy zacznę czuć za miesiąc. Niezła czapa [emoji85]
Termin porodu 22 września wg USG.
Nadal Waga.
Ale zostaję z Wami [emoji41]
Aaaaa, w 80% to dziewczynka [emoji7][emoji7][emoji7]
Super że wszystko ok i po cichu gratuluję córeczki :)


Karolina*87 Tobie również gratuluję prenatalnych, że wszystko ok :)
 
reklama
Hej dziewczyny ja dziś po wizycie,dzidziuś rośnie, termin przesunął się na 30 września umówiłam się na prenatalne na 6 kwietnia mam nadzieję że się odbędą ehhZobacz załącznik 1093664

Super że wszytko ok, duży dzidziuś już! I faktycznie 6.04 może być za późno na prenatalne, może Ci przesuną na wcześniejszy termin?

A tak apropo..Jesteście ubezpieczone grupowo w pracy?
U mnie jest PZU i żenująca kwota 750 PLN z tytułu urodzenia dziecka [emoji849]
Ja mam u męża w pracy, i on i ja dostaniemy po 1 tys ;)
 
Wracając do kolejnego śliskiego tematu, to przyznam, że naprawdę podziwiam ludzi, którzy decydują się na chore dziecko. Mówie tu o osobach, które decydują się urodzić chore dziecko ale też chylę czoła przed tymi, którzy takie dzieci adoptują. Ja niestety też mam przynajmniej częściowo ukierunkowane myślenie, co jeśli wyniki byłyby nieprawidłowe.

Ja nie podziwiam - raczej nie rozumiem, ale wiem, że każdy ma inne podejście do tego tematu, cele w życiu i priorytety, każdy też inaczej postrzega dziecko w trakcie rozwoju płodowego...
ja wiem że na 100% usunęłabym ciążę gdyby okazało się, że coś jest nie tak, z tego powodu też bardzo zależy mi na jak najszybszej diagnostyce prenatalnej - jak testy NIFTY.
 
Mój dzidziuś [emoji3590] usg prenatalne ok, wszystko w porządku [emoji7] miałam darmowe Pappa to zrobiłam, i mam nadzieję, że nie zadzwonią [emoji3526] (dzwonią tylko jak coś jest nie tak)
Właśnie wyszłam z prenatalnych, u dzidziusia wszystko dobrze, wszystko wg norm [emoji4][emoji16] i tak jak u dziewczyn termin przesunął mi się o kilka dni, prawdopodobnie będzie 29 września , 12 tc +1 dzien
A i na 70% będzie to dziewczynka [emoji16]
Udalo mi się też zapisać na połówkowe 14 maja :)Zobacz załącznik 1093818
Dziewczyny super wieści :) bardzo się cieszę że wszystkie parametry w normie [emoji3526]
 
To i ja chętnie dołączę. Obecnie według usg 10tyg i 4dni. Spodziewany termin porodu ok.11.10.2020
Hej [emoji257]
Ja już po. Dobrze, że poszłam, zbadała mnie na fotelu i zrobiła usg. Dzidzia ma już 3,75 cm i lekarka twierdzi, że to dziewczynka. Jestem już spokojniejsza. Mówiła, że na ten moment wg niej wszystko wygląda prawidłowo. Na poniedziałek mam umówione pobranie na NIFTY Pro.
Super że wszystko ok [emoji3526]
A o to moje bobo[emoji3059][emoji7][emoji8] 6 cm szczęścia.Zobacz załącznik 1093944Zobacz załącznik 1093945
[emoji7][emoji7]
 
reklama
Ja w terminie się łapie na ubezpieczenie, ale chce planową cc a one są trochę wcześniej i wtedy ubezpieczenie przejdzie obok nosa ... a mam spore, ja i mąż po 5 tys :(
Możesz mieć cesarkę ale z rozpoczęta akcja tzn nie na zimno
To wtedy nie będzie szybciej no chyba że dziecko wcześniej zechce wyjść, no ale możesz się zapytać czy u twojego lekarza wchodzi to w grę bo nie wszyscy się zgadzają
 
Do góry