reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
No nie. Jakiś czas mógł sobie lezec non stop. Ale tylko jakis czas tak jak sama piszesz. Jak dziecko trzymalamw jednej rece to w drugiej dzwigalam przewijak, wiec wiec kilka mcy miala :))

Z dwójką to juz juz niemozliwe, bo nie poloze jednego pod przewijakiem :)
No wlasnie wiem, ale ja na poczatek bede kladla chlopakow obok siebie a nie na dwoch koncach lozeczka, wiec licze na to ze troche mi tam posluzy. Pozniej trzeba bedzie drugie wstawic to bede stawiac tak jak u starszego. Planujesz kp obydwoje czy od razu mm albo mieszane?
 
No wlasnie wiem, ale ja na poczatek bede kladla chlopakow obok siebie a nie na dwoch koncach lozeczka, wiec licze na to ze troche mi tam posluzy. Pozniej trzeba bedzie drugie wstawic to bede stawiac tak jak u starszego. Planujesz kp obydwoje czy od razu mm albo mieszane?

Ja mam to standardowe lozeczko, 60x120. Nie spodziewam sie ze dlugo obok siebie poleza. Najpierw obok, a pozniej na dwoch koncach.
A co do karmienia to zonavze co zycie przyniesie. Chcialabym kp ale jesli dzieki mm albo butelce maz bedzie mogl pomoc to jestem otwarta. Dla mnie mm nie jest przestepstwem :)
Chcialabym kp jednoczesnie sprobowac.
 
To pewnie naczytalam sie glupot w necie przed 1 porodem.. i tak to sobie zwizualizowalam
.
Chwyt pana na K wlasnie tez kojarze tylko nazwy nie kojarzylam..ale od tego chwytu tezz sie juz odchodzi nie ?
Ten chwyt jest zakazany. Ale lekarze starej daty potrafią jeszcze go stosować. Wiec uważajcie.
Co do skurczy juz kiedys pisałam ja od 33 tv miałam skurcze regularne co 5 @ po 2 tyg co 2 minuty. Na ktg pisaly sie od 80-120. Lekko bolaly ale mam silny próg bólu. Ale również musze zaznaczyć ze miałam mega twardy pęcherz i dopiero po jego przebiciu w szpitalu poczułam wyraźniej bol bo tak to przez jego ściany i wode byly zamortyOwane. Jedynie co mogę powiedziec to lekarz musi to pochwycić i zlecić ktg przed terminem bo rzadko kiedy robią przed 39tc.
 
Powiem Ci tak jeśli chodzi o jakość to Tako ma bardzo dobrą. Babka mi robila prezentacje kazdej skladowej i mnie mega przekonała albo jest tak dobrym handlowcem na Polskę mało sprzedają ale bardzo dużo zagranicę. Ten ostatni też fajny ale np kosz na dole do bani. Dzisiaj rozmawiałam z przypadkowa mama sspotkana pod marketem z czarnym wózkiem. Mega zadowolona to nie pierwsze dziecko jej i nie pierwszy wózek. Też jej się czarny podobał i mega zadowolona jest.
Kolor jest czynnikiem wplywajacym na temp wewnatrz wózka... Wystarczy podstawowa wiedza o kolorach... który kolor przyciaga swiatlo sloneczne a ktore odbija....to naukowo stwierdzone...
Jednakowoż przy wozku mysle ze material ma ciut istotniejsze znaczenie.. no ale kolor bo o nim mowa również....
wiec ja bym sie nie kierowala.estetyka tylko komfortem dziecka
To ze mama zachwycona jest nie znaczy ze.dzieku jest tam w srodku nie za goraco i ze w innym wózku byloby mu lepiej....
Nie znamy charakteru przypadkowo spotkanych osob....moze to byc osoba ktora na 1 miejscu stawia wygląd ..... moze moda.... moze jej ulubiona piosenkarka taki sam ma... nie wiemy co nia kierowalo i co ma w glowie :p
Tak czy inaczej ... czarny to czarny i najbardziej ze wszystkich kolorow przyciaga promienie :) chyba ze w tych czarnych wozkach sa super specjalistyczne materialy zastosowane ? Technologia przeciez.jest juz zaawansowana w tej dziedzinie.... ciekawa jestem...
 
Skurcze B-H sa normalne na naszym etapie ciąży, stawianie sie brzucha tez, bo organizm sobie cwiczy.... wszystkie takie bedziemy mialy.... napieranie dziecka i to barszo bolesne na kanal rodny tez jest normalne...

Ale sa tez skurcze na poczatku porodu, ktore nie sa wodoczne nawet na ktg.....

Co ile minut Ci sie stawia? Czy ciagle nadal Ci sie stawia? Czy to boli?

Taki skurcz jak do porodu to ja bym bardziej opisala ze boli jak na @
Najpierw slabo..potem coraz mocniej...narasta.. jest cora silniejszy.. osiaga jakis max i slabnie az zniknie...
trzyma przez 30 sek do minuty...
Jak bedzie mocniej niz na @.. i nospa nie pomaga i czesto a nawet regularnie to IP bo to porod na pewno

Nie wiem jak inne dziewczyny opisza jak wyglada skurcz, bo organizmy sa różne....

Przy drugim porodzie przed cc.. moje przyjemne skurcze... ktore rysowaly sie na ktg tak do 60..co 20 minut... to zwykle stawianie sie brzucha bylo.... nie bylo tak bolesne jak na @... rozwarcia nie zdazyly spowodować

Z dobre 3 h mnie męczyło to stawianie. Pare razy miałam przy tym bóle jak na okres, ale nienarastające. I trzymały na pewno ponizej 15 sekund. Teraz mam spokój, wiec jest okej!
 
Ten chwyt jest zakazany. Ale lekarze starej daty potrafią jeszcze go stosować. Wiec uważajcie.
Co do skurczy juz kiedys pisałam ja od 33 tv miałam skurcze regularne co 5 @ po 2 tyg co 2 minuty. Na ktg pisaly sie od 80-120. Lekko bolaly ale mam silny próg bólu. Ale również musze zaznaczyć ze miałam mega twardy pęcherz i dopiero po jego przebiciu w szpitalu poczułam wyraźniej bol bo tak to przez jego ściany i wode byly zamortyOwane. Jedynie co mogę powiedziec to lekarz musi to pochwycić i zlecić ktg przed terminem bo rzadko kiedy robią przed 39tc.

Ja mialam ktg na pewno przed 39 tc..ale nie pamietam od ktorego tc... 38 czy 37...
A wy macie juz ktg??
Albo lekatze planuja na najblizszych wizytach? Pewnie jak sie powie ze brzuch sie napina to sprawdza i zrobia szybciej...
 
reklama
Od paru godzin nic nie robię tylko leżę, na plecach, na boku. I co pare minut stawia mi się brzuch, twardy jak piłka i czuje napieranie. Zaczyna mnie to martwić :/ wtedy są tez skurcze tak?
Mi się tak brzuch stawia od chyba 16 tygodnia jak nie wcześniej. Są dni że mam tak jak mówisz dosłownie co parę minut. Lekarka mi powiedziała że nie mam się martwić bo w moim przypadku to nie wpływa na szyjkę (oczywiście lekarzem nie jestem i mówię tylko o moim podobnym przypadku). Powiedziała że to zapewne dlatego że jestem szczupła, młody ruchliwy to brzuch pracuje
 
Do góry