reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny, moje dzisiejsze śniadanie wyglądało tak. Wyjadam produkty kupione we Włoszech i aż mi żal że za niedługo się skończą. Niby paczkę mogę bez problemu od ojca ogarnąć ale to nie to samo jak wejść do sklepu, pomacac, powachac i wybrać na co mam ochotę...
20180705_111636.jpg
 

Załączniki

  • 20180705_111636.jpg
    20180705_111636.jpg
    55,3 KB · Wyświetleń: 320
Hejka.

Tak jak myślałam , byłam w ośrodku zdrowia u mnie zapytać czy mi da skierowanie na zastrzyk Rhophylac 300 ta immunoglobulina . Na co pani ginekolog :

'' a gdzie była pani wcześniej ? W zaawansowanej ciąży przychodzi pani i chce skierowanie ? Ja się z tych zastrzyków z NFZ potem muszę rozliczyć .

Stać panią na prywatne wizyty to stać panią na zastrzyk za 450 zł ""

Malo tego , mam tylko skierowanie a nie dał mi mój gibekogin recepty bo był pewny że pójdę do mnie w mieście do ośrodka i po prostu mi dadzą zastrzyk i po problemie...

Dziś do niego zadzwonię powiem co ustalilam że to tylko się należy za darmo dla kogos ktoś się leczy u ginekologa na NFZ tylko i wyłącznie a że taka ustawa ? Cóż nam się nie należy jak prywatnie.... Zapytam go skąd mam recepte wziasc? I czy uda się żeby mi w szpitalu dali tam gdzie on przyjmuje .... Ciekawe co powie....
 
Też bym ciągle jadła, szkooda, że nie mogę. Teraz jedziemy na weekend do Wrocławia i żałuję, że nie będę mogła dobrze pojeść:( dzisiaj próbuje zrobić na obiad kopytka z mąki żytniej, ale boję się, że po ziemniorach mi skoczy cukier. Ale ba ryż i kaszę już nie mogę patrzeć, fuj. A najgorszy jest dla mnie chyba ryż brązowy, obrzydliwy. Po ciąży chyba w ogóle nie będę jeść ryżu.
Znam ten ból [emoji53]
 
Nie wiem czy są jakieś naukowe dowody na to, ale i ja znam taką wersję. Osobiście biorę prenatal, dzidek jest wysoko w centylach, ale niech rośnie, bez supli jestem 'nolife' zero energii i chęci do życia :D
Mam to samo. Nie brałam kilka dni pregny, bo mi się skończyła a jakoś do apteki było nie po drodze i witalność mi spadła do zera.
 
A przytyłaś w ogóle? Ja mam 1,5 kg na plusie, ale sprawdziłam właśnie, że w pierwszej ciąży ważyłam na tym etapie pół kilo mniej niż teraz. Wtedy startowałam z dużo niższej wagi, bo z 56, a teraz z 63. Więc wtedy miałam 8 kg na plusie. Stwierdziłam jednak, że się stresować nie będę, bo dziecko sobie zabrało co chciało, a ja po prostu straciłam swoje zapasy tłuszczyku. Niestety mam niższą hemoglobinę niż wtedy, bo mam 10,6, ale piszą, że minimum dla kobiety w III trymestrze to 10,5. Będę więc pilnować bardziej brania zestawu witamin z żelazem i będę go popijać sokiem pomarańczowym, a nie herbatą [emoji6]
Ej nie wiem o co chodzi bo usłyszałam w locie tylko końcówkę jakiegoś programu gdzie mówili żeby leków nie popijać SOKIEM POMARAŃCZOWYM. Polecam wodę
 
reklama
Mnie to tez czeka... w pierwszej ciazy wymiotowalam. juz w trakcie picia albo krotko po. Po 3 probach lekarz mi odpuscil.
W drugiej jakos sie udalo, ale spalam. i zwracalam caly dzien na przemian.
Teraz nie wiem czy zrobie to badanie w ogole. Skierowanie mam,. ale jak bede sama z dziecmi to odpuszcze, nie moge sobie pozwolic na niezdolnosc do opieki nad nimi.
wczoraj weszlam na wage i jestem przerazona 6kg do. przodu!!!
Ja tez mam.6 na.plusie. co do glukozy nie zwrocilam.w ani jednej ciazy i jakos przetrwalam, ale spalam po. Mam.nadzieje ze.tym razem bedzie lepiej i spac nie bede bo nie wirm jak.ogarne moje male dziecie
 
Do góry