reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ej nie wiem o co chodzi bo usłyszałam w locie tylko końcówkę jakiegoś programu gdzie mówili żeby leków nie popijać SOKIEM POMARAŃCZOWYM. Polecam wodę
Aż poczytałam dla pewności i żelazo jak najbardziej polecają popijać sokami cytrusowymi. Za to żadnych leków nie można popijać sokami, a szczególnie sokiem grejpfrutowym.
 
reklama
Hejka.

Tak jak myślałam , byłam w ośrodku zdrowia u mnie zapytać czy mi da skierowanie na zastrzyk Rhophylac 300 ta immunoglobulina . Na co pani ginekolog :

'' a gdzie była pani wcześniej ? W zaawansowanej ciąży przychodzi pani i chce skierowanie ? Ja się z tych zastrzyków z NFZ potem muszę rozliczyć .

Stać panią na prywatne wizyty to stać panią na zastrzyk za 450 zł ""

Malo tego , mam tylko skierowanie a nie dał mi mój gibekogin recepty bo był pewny że pójdę do mnie w mieście do ośrodka i po prostu mi dadzą zastrzyk i po problemie...

Dziś do niego zadzwonię powiem co ustalilam że to tylko się należy za darmo dla kogos ktoś się leczy u ginekologa na NFZ tylko i wyłącznie a że taka ustawa ? Cóż nam się nie należy jak prywatnie.... Zapytam go skąd mam recepte wziasc? I czy uda się żeby mi w szpitalu dali tam gdzie on przyjmuje .... Ciekawe co powie....
Wiesz, ja bym sie w sumie tego spodziewala. Chodze prywatnie, za wszystkie badania place, nawet za gr krwi musialam zaplacic, chociaż podobno kobiety w ciazy jako jedyne maja to badanie bezplatnie. Tak samo wszystkie usg. Chodze prywatnie, to skierowania nie dostaje, nawet na te trzy prenatalne.
 
Aż poczytałam dla pewności i żelazo jak najbardziej polecają popijać sokami cytrusowymi. Za to żadnych leków nie można popijać sokami, a szczególnie sokiem grejpfrutowym.
To był chyba program Katarzyny Bosackiej bo kojarzę po głosie.
Ja żelazo popijam wodą. Biorę je w trakcie posiłku, rano i wieczorem.
Na czczo pije wode z łyżką stołową miodu gryczanego i sokiem wycisnietym z ćwiartki cytryny
 
Wiesz, ja bym sie w sumie tego spodziewala. Chodze prywatnie, za wszystkie badania place, nawet za gr krwi musialam zaplacic, chociaż podobno kobiety w ciazy jako jedyne maja to badanie bezplatnie. Tak samo wszystkie usg. Chodze prywatnie, to skierowania nie dostaje, nawet na te trzy prenatalne.


Żyłam nadzieja hahaha :) za co my te składki płacimy z wynagrodzenia... Porażka :(
 
Ej nie wiem o co chodzi bo usłyszałam w locie tylko końcówkę jakiegoś programu gdzie mówili żeby leków nie popijać SOKIEM POMARAŃCZOWYM. Polecam wodę
Lekow owszem, nie powinno sie popijac ani herbata, kawa ani sokami, tylko woda. Ale zeby sie zalezo wchlanialo powinno byc w towarzystwie witaminy c. Mozna zagryzc owocem, skutek ten sam ;)
 
Nie wiem jak Wy ale ja dziś jestem mega słaba , spiaca , u mnie upał dziś 30 c .. leżę w sypilani otwarty balkon i już słońca tu nie ma uffffff ... Poza tym w nocy mnie biodra bolały i się nie wyspałam ... :(

Miłego popołudnia i powodzenia na wizytach ale chyba dziś nikt nie ma ;)

Szkoda że się źle czuje w ciąży , wakacje cała wiosna w domu a i tak z reguły leżę i w domu ... ale nie narzekam , wszystko dla synka ;) :->
 
Nie wiem jak Wy ale ja dziś jestem mega słaba , spiaca , u mnie upał dziś 30 c .. leżę w sypilani otwarty balkon i już słońca tu nie ma uffffff ... Poza tym w nocy mnie biodra bolały i się nie wyspałam ... :(

Miłego popołudnia i powodzenia na wizytach ale chyba dziś nikt nie ma ;)

Szkoda że się źle czuje w ciąży , wakacje cała wiosna w domu a i tak z reguły leżę i w domu ... ale nie narzekam , wszystko dla synka ;) :->
U mnie dziś też spadek energii, jest mi slabo i brakuje tchu.
To na 100% zasługa pogody...
Na jutro zapowiadają niższe temperatury
 
reklama
Żyłam nadzieja hahaha :) za co my te składki płacimy z wynagrodzenia... Porażka :(

Za to porod wszyscy maja za friko [emoji23]
Nie no żarcik, ale przecież można chodzić na NFZ wtedy jest darmo, ale nie dobrze.
Dobrze i tanio nie jest szybko,
Szybko i tanio nie jest dobrze,
A dobrze i szybko nie jest tanio i tu jest właśnie nasz lekarz prywatny :D

Idę biorę się za prasowanie, bo zamiast zająć się czymś to mi dzień na takim pierdzieleniu głupot schodzi :D
 
Do góry