reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Też bym ciągle jadła, szkooda, że nie mogę. Teraz jedziemy na weekend do Wrocławia i żałuję, że nie będę mogła dobrze pojeść:( dzisiaj próbuje zrobić na obiad kopytka z mąki żytniej, ale boję się, że po ziemniorach mi skoczy cukier. Ale ba ryż i kaszę już nie mogę patrzeć, fuj. A najgorszy jest dla mnie chyba ryż brązowy, obrzydliwy. Po ciąży chyba w ogóle nie będę jeść ryżu.
Podobno jak sie je ostudzone ziemniaki to cukier nie skacze. Tak mi ciotka mówiła która ma cukrzyce. A mlode, nawet jak chlodne to da sie zjesc...
 
reklama
Niby sama woda [emoji14] którą kocham...najlepiej mi wchodzi na wieczór...choć wiem że owoców na noc nie powinno się jeść. Za to w indeksie glikemicznym był w tych najwyższych wartościach. Nie pamiętam, która z Was wrzucała tą tabelkę, ale byłam w szoku jak ją czytałam [emoji41]
Arbuz ma wysoki IG jak nie masz cukrzycy to ci nie zaszkodzi ja też uwielbiam ale mogę zjeść mały kawałek do godz 18 bo nie stety dopadła mnie cukrzyca ciążowa [emoji20]
 
2kg mam na plusie a juz 3trymestr sie zaczal. Teraz 57kg przy 168wzrostu. Wygladam jak kasztaniak, rece i nogi patyczki i kuleczka na srodku [emoji16] jeszcze prawie 2tyg do tego usg...oby dziec i ilosc wod byly odpowiednio duze. To mowisz, ze lepiej popijac soczkiem? Chodzi o to, zeby z wit c bylo? Ide wlasnie po pregne plus, bo wczoraj ost tabletka poszla, to i soczek i czeresnie i pączka od razu kupie :)
Kasztaniak ? :D tyle to ja bez ciąży waże a mam 170 cm :x
 
A propo witamin to ja tez spotkałam się z opinia dwóch lekarzy ze jak kobieta zdrowo się odżywia to nie musi ich przyjmować, bo po nich dzieci się wielkie rodzą i jeszcze główki maja twarde i trudniej im się dostosować do kanału rodnego w momencie porodu
Nie wiem czy są jakieś naukowe dowody na to, ale i ja znam taką wersję. Osobiście biorę prenatal, dzidek jest wysoko w centylach, ale niech rośnie, bez supli jestem 'nolife' zero energii i chęci do życia :D
 
Dziewczyny apropo tej cudownej glukozy. Ja idę we wtorek i jak rozmawiałam ze znajomą z laboratorium to zaleca żeby pić pomału, drobnymi lyczkami, tak do 5 min nawet. Wtedy podobno tak bardzo nie zamula i lepiej wytrzymać ;)
Ja wypiłam w niecala minute. We wtorek ide na powtórkę (podejrzenie cukrzycy) i też mam zamiar szybko.
 
reklama
Do góry