reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Niestety nie udało mi się utrzymać glukozy. Spróbuję kolejnym razem z tą cytrynową, mam nadzieję że będzie lepiej
 
reklama
spokojnie, 30 tydzien to w siatce centylowej ok 1850g 90 centyl
Ale na tym etapie margines błędu jest rzędu kilkuset gram :)
Urodziłam w 30+1d wg usg było 1780g a faktycznie K miał 1560g :)
Bierzesz cały czas witaminy ciążowe? Moze zapytaj lekarza, trzeba odstawić :)
Dziękuję popytam. Na dniach pewnie się więcej dowiem.
Witaminy biorę- Fembion natal 2
 
Byłam dziś na szybkoej wizycie. Udało się pobrać posiew z szyjki bez krwawienia (uff). Dziwne i niewiarygodne ale szyjka mi sie wydłużyła do ponad 4,3cm, tydzien temu zmieniłam luteinę na podjęzykową i to chyba ona zdziałała cuda bo i twardnieć mam mniej. Dostałam receptę na zapas podjęzykowej a w aptece mi sprzedali dopochwową (w domu się zorientowałam) rano mąż pojedzie mi zamienić bo juz nie mam :/
Ja mam łożysko na ścianie przedniej i ruchy odczuwam bardzo delikatnie, dzis na usg dziecko bardzo szalało a ja ledwo muśnięcia czułam. Czyli sie przekonałam, że to ma znaczenie (z synem w tym czasie odczuwałam o wiele bardziej).
To super że jest poprawa :) Ja też czuję te ruchy ciągle bardziej jako puknięcia więc to napewno przez łożysko - też mam na przedniej ścianie. Chociaz po glukozie młody tak zaczął szalec, że mąż w końcu poczuł kopniaka :)
 
No mnie to martwi, że to już 2 kg. Podobno dzieci najwięcej przybierają w ostatnim miesiącu więc martwię się, że będzie kolosek. A syn 3700 [emoji50] Dziewczynki są zwykle mniejsze niż chłopcy od jednej mamy choć pewnie są wyjątki od reguły [emoji12]
Może nie będzie tak źle [emoji6]

Wypiłam tą glukozę. Jeszcze mnie trzęsie co jakiś czas ...ale już odliczam.
Niby dziewczynki mniejsze , ale kolejne dziecko zazwyczaj jest większe od poprzedniego ;) ja się nastawiam na większą dziewczynkę :p
 
Witam się w 26tc! (25+0) jak ten czas leci! :)
powoli wyprawkę szykuję, śledzę różne stronki z używanymi rzeczami i czasami trafiają się na prawdę perełki! udało mi się kupic 2 nowe kocyki gube idealne na zimę, jeden nawet w opakowaniu za 15zł za sztukę, gdzie normanie trzeba wydać spoooro więcej!, do tego swietne smoczki nowe z tomme tippe dwupak za 12zł ;) dziś jade odebrac wanienkę (używana w swietnym stanie za free) i tak powoli powoli do przodu ;) największym wydatkiem będzie czujnik oddechu, materac, komoda i pościel, a resztę jakoś powoli kompletuję ;)
kiedy planujecie prac i prasować?
A myslisz ze bedziesz korzystala od poczatku z poscieli? Ja tylko prześcieradło i plaska poduszke mlodemu wkladam do tej pory. Popiore i poprasuje jak bede miala szafe dla maluchow, poki co nie mam gdzie nawet układać :p ale planuje to ogarnac w tym msc bo później coraz trudniej przy zelazku stac. Chociaz pierwszemu prasowalam wszystko w dniu kiedy szlam do szpitala i tez bylo ok ;)
 
reklama
Ech mnie te owoce właśnie chyba gubią. Uwielbiam owoce a one mają bardzo często wysoki indeks glikemiczny i wchłaniają się natychmiast... to również powoduje wzrost wagi...no i ponoć jest niebezpieczne...A ja tak uwielbiam jeść [emoji12] arbuzy, czereśnie, śliwki, maliny, borów....jabłka...o rety wszystkiego po trochu ale pękam potem [emoji50]
To fakt że te nasze ukochane owoce przy cukrzycy nie pomagają. Czereśnie mają niski indeks ale mimo to nie piwinno się jeść ich bez umiaru. A ja przy czereśniach trace umiar [emoji12] no i powinno się jeść owoce w pierwszej połowie dnia wtedy mamy szansę to spalić w żadnym wypadku na noc A mnie często smaka na owoce bierze po południu. Ale ja kontroluje ten cukier i jak bym zobaczyła że mi po owocach bardzo wzrasta to bym się opamiętała. Zdrowie Dzidzi najważniejsze. Ja narazie niecałe 5kg na +.
 
Do góry