reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

To jest bardzo rozsadny podzial, ale ja jakos tak nie potrafie. Dla nas najprzyjemniejsze chwile to sa te kiedy bawimy sie RAZEM. Po malym tez widac ze wtedy najszczesliwszy. Czasem jak sie zle czuje i idę do sypialni polezec to i tak chlopaki przychodza do mnie i na podlodze obok lozka sie bawia :) no chyba ze wyraźnie dam znac ze potrzebuje spokoju i ciszy, to wtedy nie ;)
U nas podobnie jest :D mam wrażenie ze wtedy nikt nic nie traci. Wczoraj źle się czułam wieczorem i mąż wyszedł z dziećmi na podwórko, ale tak mi było szkoda tego wspólnego czasu ze wzięłam krzesełko i do nich dołączyłam :D starszemu tak się podobało ze jest i mama i tata ze jak wstalam z tego krzesla to kazal mi siadac bo bal sie ze do domu pojde [emoji23]
 
reklama
Dziś miałam wizytę 29+4 moja Mała waży bliziutko 2kg z pomiarów [emoji14] Mała leży w poprzek...rozpycha mnie potwornie.
Ale mam cukier w moczu. Robiłam wynik ponownie po niedługim czasie i wyszedł jeszcze wyższy.
Dlatego jutro ponownie obciążenie glukozą [emoji53] blech. ....ale tylko tak można sprawdzić czy to chwilowe, czy zapowiada się cukrzyca ciążowa. [emoji17]
Łohoho 2 kg to juz jest naprawde fantastycznie duzo! A z cukrzyca no niestety musisz sprawdzic, ale dobrze ze naja to pod kontrola i zadbaja zeby bylo dobrze w razie czego, ale mam.nadzieje, ze to hednak chwilowe.
 
A jak myślicie jaki rozmiar spiworka kupić ? :)

Hihi a ja nie skumalam [emoji23] mam w glowie ze chce kupic spiworek taki do wozka na zimno i o tym ci pisze a ty pytasz o zwykly spiworek do spania w lozeczku [emoji6]
62 bedzie ok ale tez zalezy ile w rozku bedzie spal o ile chccesz uzywac i czy bedziesz spowijac w kocyki bo ja przelozylam syna do spiworka jak juz nie spal na boczku tylko sie obkrecal na plecki i raczki chcial miec swobodnie i wiezgal nozkami
 
Ogólnie uważam że mamy cudowny czas na ciążę. Pomijając upały bo te nas wymęczą. Ale wszędzie świeże owoce i warzywa. A zimą to byśmy tylko mrożonki wcinały albo przepłacały za warzywa i owoce wątpliwego pochodzenia.
Ech mnie te owoce właśnie chyba gubią. Uwielbiam owoce a one mają bardzo często wysoki indeks glikemiczny i wchłaniają się natychmiast... to również powoduje wzrost wagi...no i ponoć jest niebezpieczne...A ja tak uwielbiam jeść [emoji12] arbuzy, czereśnie, śliwki, maliny, borów....jabłka...o rety wszystkiego po trochu ale pękam potem [emoji50]
 
U gina zawsze współpracuje na szczęście. Wczoraj kochana próbowałam słodkiego jedzenia i picia, chodzenia, tańczenia, zmian pozycji łącznie z taką do góry nogami...on nawet nie drgnął :(
14-21 byłam w pracy w ciągłym ruchu ale nie pamiętam żeby się ruszał:(
Ostatni raz czułam go rano jak zbierałam ogórki i mu chyba było niewygodnie...w nocy już miałam wizję, że go zadusiłam podczas tych ogórków :(
Rano kąpiel z myślą o wizycie. No i chyba to zadziałało bo teraz leniwe, takie gdzieś wewnątrz ruchy zaczynam odczuwać. Chyba odwrócił się plecami do mijego pępka...wcześniej ewidentnie nóżki i rączki tu brykały.
Też miewam takie dni, że Mała jest bardzo spokojna. Wydaje mi się, że leży wtedy plecami do brzucha, bo z czasu tylko poczuje jakiś wstrząsik mały. Weekendy ma takie bardziej ciche, wczoraj za to dawała czadu, myślałam, że mi brzuch rozerwie;) ale ja mam trochę późniejszą ciążę (27+4).
 
Ja prałam w 9 miesiącu dopiero, a prasowałam w 41 tygodniu, jak chciałam wywołać poród [emoji1] I to prasowanie wywoływało większe skurcze niż mycie okien, lodówki i podłogi. I tak nie pomogło ostatecznie [emoji6]
Wezme to prasowanie pod uwage w 39 tyg przez planowanym cc. Prasowac nienawidze, ale bede wiec jesli to ma jakos zaczac porod, zeby moja niunia wiedziala, ze wychodzi, a nie z zaskoczenia, to bede sie starala hehe
 
reklama
Do góry