reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
My po wizycie. Łukasz waży 647g i jest ułożony w taki sposób, że głowę ma na wysokości mojego pępka a nogami kopie moje narządy wewnętrzne. Plecami opiera się o ścianę mojego brzucha. Szyjka ma 33mm i lekarza powiedział, że to bardzo dobrze jak na 25 tc. Dostałam kilka zaległych badań do wykonania a także dr uzupełnił braki w mojej książeczce ciąży. Powiedział mi, że prawdopodobnie pójdę do szpitala już w ostatnim tygodniu września do porodu wtedy wypada mi 38tc (37t1d). Spadł mi kamień z serca tak strasznie się bałam co usłyszę przed tym gabinetem. Kolejna wizyta 20 lipca już nie mogę się doczekać .

Super że wszystko dobrze :))

A czemu tak wcześnie poród ? Masz wskazania ? To będzie CC ?
 
Mój mąż zmienił zdanie.Chce inaczej dać małej na imie, a co propozycja to gorzej.

Zuzia, Monika, Oliwia...
Czuje że będę.musiala dać imię sama w szpitalu i tyle :p
 
Mój mąż zmienił zdanie.Chce inaczej dać małej na imie, a co propozycja to gorzej.

Zuzia, Monika, Oliwia...
Czuje że będę.musiala dać imię sama w szpitalu i tyle :p
U nas na razie temat imienia ucichł.
Chociaż jak ktoś pyta młodego to odpowiada, że brat będzie Filip.
Ja Filipa nie biorę pod uwagę...chcę Macieja i nie wiem czy online go jednak nie zarejestruję żeby nie kłócić się o to z mężem.
 
Mój mąż zmienił zdanie.Chce inaczej dać małej na imie, a co propozycja to gorzej.

Zuzia, Monika, Oliwia...
Czuje że będę.musiala dać imię sama w szpitalu i tyle :p
Po Twoim poście zaczęłam się zastanawiać nad tym czy imię dziecka i w ogóle rejestracja odbywa się w szpitalu czy urzędzie. Bo pamiętam, że mąż chodził do urzędu i on podawał wszystkie dane. Gdyby twój miał iść to może podać jakie chce imię. Ale znalazłam taki artykuł Link do: Rejestracja narodzin dziecka w szpitalu od 2018 r. czy faktycznie tak teraz jest ze wszelkie sprawy dotyczące rejestracji dziecka w szpitalu można załatwić?
 
Już odpisuje, jak masz pytania to pisz :-)
Ja mam problemy z tarczycą bo mam dodanie traby. Ostatnio miałam wyrównane tsh na 1.5 i ft 4 na dobrym poziomie brałam lentrox 25.
Ale badania robię co miesiąc i ostatnio tsh 3.25 ft4 w normie, więc zwiększyła lentrox na 50. Ft4 mam 1.06 przy normie 0.71- 1.23

Podobno choroby tarczycy maja wpływ na krzpliwosc krwi w tym żylaki.

Jeśli chodzi o cholestesterol, to ja miałam przekroczone wyniki ale w normie mam trojgliceryny i ten dobry cholesterol czyli HdL. Powiedzieli ze ok.
Mam go skontrolować po ciąży bo w 3 trymestrze podobno wyniki podnosi łożysko. Do tego robiłam próby wątrobowe które wyszły w normie. Co do krzepnięcia to robiłam Aptt,homocysteina, inr i białko. W normie, dodatkowo fibrynogen i dimery wyższy grubo przekroczone ale w ciąży podobno to norma, bo organizm szykuje się do porodu aby nie doszło do krwotok.
Najważniejszy, jeśli chodzi o te zylaki tak mi powiedziano jest wskaźnik protrombiny tzw Quicka. On jest najbardziej miarodajny w ciąży no i doppler żył, czy nie ma skrzepów.

Jeśli chodzi o cholesterol to ja nie jem nic tłustego, cukier mam w normie.
Mam też przekroczone żelazo co podobno też ma wpływ na żylaki.
Biorę ten cyclo3fort jest bez recepty.





@Kocurek

Właśnie miałam pisać do Ciebie , to Ty pisałaś wcześniej o problemach z wysokim cholesterolem , żylakami ?

A czy z tarczyca masz wszystko ok ?

Pytam dlatego bo robiłam wczoraj glukozę i przy okazji inne cuda ... Glukoza chyba ok patrzyłam na net , 84 na czczo , 122 i 93 ..
Aleeee znowu w moczu duzoooo leukocytów 10-12 ( norma 1-5 ) więc znowu jakaś mam infekcje i bakterie pójdę w poniedziałek znowu z moczem na posiew dam , poza tym ogromny cholesterol 273 ( norma 190 ) a nie jem tłusto, robiłam już próby wątrobowe i wyniki dobre !!! Poza tym Tarczyca FT4 za niskie a FT3 prawie na granicy też dolnej już tylko TSH w połowie normy więc ok .
Magnez pomimo że biorę od kilku mcy też niski 0.72 ( a norma 0.7-1.05 ) . Dalej skurcze łydek palców , oststost brzuszek jakiś taki napięty ale chyba nie sztywny nie stawia się chyba ...

Ciekawe co powie lekarz we wtorek na ten cholesterol i leukocyty i magnez i Ft4 tarczycę .

Ma któraś z Was problem z tarczyca ? Te moje Ft4 niskie tj niedoczynność ? 9,72 ( norma 12-22 ) . Czy będę powtarzać badania....
 

Załączniki

  • IMG_20180630_105117.jpg
    IMG_20180630_105117.jpg
    454,6 KB · Wyświetleń: 54
Ostatnia edycja:
Jeszcze jedno, co do moczu ostatnio miałam leukicyty i bakterie ale posiew wyszedł jałowy czyli próbka była źle pobrana. Więc mocz to trzeba naprawdę dobrze pobrać, z nocy, podmyc się sama woda i środkowy strumień. Nie dotknąć kubeczki w środku. Bo ja właśnie się zestresowalam a okazalo się że jest ok. No i powinno trafić do laboratorium jak najszybciej.

Biorę magnez 6 tabletek, nie ma skruczy lydek.
Ale też w badaniu wyszedł taki sobie w normie ale nisko do tego niski sód. Potas i wapń ok.
Pije teraz jeszcze litr sredniozminieralizowanej Muszynianki dziennie.

Już odpisuje, jak masz pytania to pisz :-)
Ja mam problemy z tarczycą bo mam dodanie traby. Ostatnio miałam wyrównane tsh na 1.5 i ft 4 na dobrym poziomie brałam lentrox 25.
Ale badania robię co miesiąc i ostatnio tsh 3.25 ft4 w normie, więc zwiększyła lentrox na 50. Ft4 mam 1.06 przy normie 0.71- 1.23

Podobno choroby tarczycy maja wpływ na krzpliwosc krwi w tym żylaki.

Jeśli chodzi o cholestesterol, to ja miałam przekroczone wyniki ale w normie mam trojgliceryny i ten dobry cholesterol czyli HdL. Powiedzieli ze ok.
Mam go skontrolować po ciąży bo w 3 trymestrze podobno wyniki podnosi łożysko. Do tego robiłam próby wątrobowe które wyszły w normie. Co do krzepnięcia to robiłam Aptt,homocysteina, inr i białko. W normie, dodatkowo fibrynogen i dimery wyższy grubo przekroczone ale w ciąży podobno to norma, bo organizm szykuje się do przodu aby nie doszło do krwotok.
Najważniejszy, jeśli chodzi o te zylaki tak mi powiedziano jest wskaźnik protrombiny tzw Quicka. On jest najbardziej miarodajny w ciąży no i doppler żył, czy nie ma skrzepów.

Jeśli chodzi o cholesterol to ja nie jem nic ylustego, cukier mam w normie.
Mam też przekroczone żelazo co podobno
T
eż ma wpływ na żylaki.
Biorę ten cyclo3fort jest bez recepty.
 
Po Twoim poście zaczęłam się zastanawiać nad tym czy imię dziecka i w ogóle rejestracja odbywa się w szpitalu czy urzędzie. Bo pamiętam, że mąż chodził do urzędu i on podawał wszystkie dane. Gdyby twój miał iść to może podać jakie chce imię. Ale znalazłam taki artykuł Link do: Rejestracja narodzin dziecka w szpitalu od 2018 r. czy faktycznie tak teraz jest ze wszelkie sprawy dotyczące rejestracji dziecka w szpitalu można załatwić?

Jak rodziłam drugiego syna podałam imię w szpitalu i jakieś dokumenty już były z wpisanym imieniem, ale potem wiem że mąż szedł do urzędu.Nie wiem tylko czy podawał imię czy już mieli podane...Kurcze nie pamiętam.
 
reklama
Do góry