reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja chodzę od 21 tygodnia raz w tygodniu a później od 30 będę mogła 2 x tyg. Nie wiem dlaczego tak ale takie widocznie są przepisy. Uczęszcza się do tej szkoły dość długo w sumie ale mam na to czas, poza tym prowadzi ją taka bardzo znana u nas położna w mieście ( znana głównie z tego że wszystkie jej pacjentki karmią piersią a ja jestem zafiksowana na to konkretnie).
Nfz do 30 tc zaplanował jedno spotkanie z położną, tak nam mówili wczoraj
 
reklama
Kolega mówił, że jego siostra uczyła raczkować synka tak, że kładła przed nim zabawki i nic to nie dawało. Więc kładła jedzenie [emoji1] Od razu był zapał i nauczył się. Wcześniej nie był zainteresowany raczkowaniem.
Tez tak robilam.. u nas dzialalo jedzenie..i prawdziwy pilot i telefon... najpier wokol wlasnej osi sie przekrecal..potem podpelzywal po to :)
 
A ja mam meke z usypianiem mojej prawie dwulatki. Wieczorem jak.sie z nia nie.poloze to wychodzi z lozka, a jak.sie poloze to i tak z godzine lezemy zanim zasnie. Mleka nie chce pic niestety...
A macie wieczorne rytuały? Godzinę przed pójściem do łóżka już zacząć kolacje, kąpiel, bajki? Może niech zasypia z przytulanka i powiedz jej że musi ją utulic do snu i przypilnowac żeby zasnela, że musi być cichutko i nie ruszać się żeby jej nie obudzić.
 
U nas nocnik był bezużyteczny, nakładka na sedes i dosyć szybko poszło. Coś około 1,5 roku, smoczka po prostu przed 2 urodzinami obcięłam. Mysza zjadła, koniec nie ma ;) dwa tygodnie z życia wyjęte, ale nie było przeproś :D
Zęby proste, wad wymowy brak, zgryz prawidłowy ;)

Co do dziwnych smaków. Nikt nigdy nie widział Kajtka ze zwykła kanapka, wędlina nie przejdzie-żadna. Owoce tylko banan i ewentualnie jabłko, wszystko inne za kwaśne, za to warzywa zawsze i wszędzie. Brokuł, szpinak, kalafior to hurtowo :D
Mięsa odmówi, ale ryby nigdy. Krewetki kalmary, na sushi idziemy to jest komitywa ja zjadam pieczone rolki, a on palcem wydziubuje surowa rybę i kawior :D dziwne to moje dziecko :D
I ile trwalo zanim na stale za dnia sciagnelas pampersa....? U nas tez nakladka.u starszego..nocnik go parzyl :)
 
reklama
Z synem też miałam że między 2,5-3 latka całkiem odrzucilismy pampersy i na dzień i na noc jednocześnie.
Ja bym nie zmuszała młodszego do korzystania z WC, zachecalabym tak jak ty. Albo na zasadzie walki na siki do kibelka :) Mój mąż mówił że chłopaki tak robią i faktycznie zauważyłam to pewnego razu na treningu piłki gdzie mają tylko jeden kibelek, wszyscy chłopcy ściągają majtki i razem do jednego kibelka sikaja :) dodam że mąż też robi z synem walkę na siki czasami ;)
pytałabym też często czy chce do WC. młodemu jak dawałam jabłko to mówiłam że jabłuszko jest żeby kupa z brzuszka wychodziła i jak chciał kupę to mówił że chce musi do kibelka bo jabłuszko zjadł i wychodzi teraz.
Poza tym 1,5 roku to jeszcze maleństwo i nie spinalabym się za bardzo ;)

Ja sie nie spinam... ale skoro dziecko samo zakomunikowalo siusiu po czym kupe zrobilo w pampersa...widzialam..stanal..napial sie steknal.... i zrobil...
on nasladuje we wszystkim starszego brata..i codziennie widzi go w wc bo za nim lata......to czemu mam nie sprobowac..sama pewnie bym tego nie zainicjowala.... sprubuje przez 2~3 tyg wysadzac... na sedes..jak nie to nie... ma jeszcze czas... ale slyszalam ze te nlodsze latwiej takiej fizjologii nauczyc niz te starsze.... w sensie, ze latwiej do czegos przyzwyczaic... do nowego rytulalu....czyli do siadania na sedes po nocy czy drzemce... tak naturalnie to moze przyjdzie.. gdyby nie zakomubikowal siusiu..to pewnie bym nawet o tym nie pomyslala, bo jest maly
 
Do góry