reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Niestety u nas kredyty na 20-40 lat to standard inaczej chyba prawie każdy by za granice wyjeżdżał zarobić albo wynajmował do 60 rz.
Nieukrywajmy ze mało kogoś stać na włożenie 100-200 tys swoich na mieszkanie/dom.

Jeśli ktoś tego nie rozumie to albo żyje w innej rzeczywistości albo jest po prostu bogatszy. Nie ma co tego wytykać prosto w oczy tym których na to nie stać
 
reklama
@Kocurek dzięki za listę, przyda się.

Czytam o tych domach, które budujecie i stwierdzam, że fajnie macie:) ja mieszkałam na wsi w duzym domu (rodzice budowali go z myślą o tym, że co najmniej dwoje dzieci w nim zostanie:/, obecnie są w nim we dwoje, bo i ja, i bracia w Warszawie). Po przeprowadzce na studia i zamieszkaniu w mieszkaniu długo było mi dziwnie. Potem mi się zupełnie zmieniło, w duzym domu dosłownie się bałam, zwłaszcza gdy byłam sama, w bloku to cały czas kogoś słychać. I tak po 12 latach życia w bloku znów chciałabym zamieszkać w domu, tylko małym. Na razie od trzech lat mieszkamy w swoim mieszkaniu i jestem na etapie przekonywania męża do rozejrzenia się za czymś poza miastem. Ale to jeszcze odległa perspektywa, biorąc pod uwagę koszty zakupu działki i budowy pod Warszawą:/ najchętniej wrociłabym na stare śmieci, ale pracy brak w naszych rodzinnych stronach. Z drugiej strony trzeba doceniać to, co się ma. Już nie mogę się doczekać wyjazdu na wieś do rodziców, mam nadzieję, że już za tydzień się uda:)
 
@Kocurek To mój opis po tescie
20180625_112811.jpg
pappa.
zaznaczyłam długopisem ryzyko A później już w treści lekarz opisał jakie jest zagrożenie i właśnie, że zaleca acard czyli kwas acetylosalicylowy bo mogę mieć nadciśnienie tętnicze które prowadzi do rzucawki. Zahamowania wzrostu Dzidziusia, w efekcie zatrucia ciazowego.
Dodam że ja nigdy nie miałam problemu z ciśnieniem. Żadnych.
20180625_113019.jpg
 

Załączniki

  • 20180625_112811.jpg
    20180625_112811.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 316
  • 20180625_113019.jpg
    20180625_113019.jpg
    734,2 KB · Wyświetleń: 292
Nawet w moim Lesznie ceny wieksze niz szalona pisze [emoji3][emoji3] i to nawet nie centrum miasta tylko okolice hehe

My tez bierzemy kredyt na dom ale od stanu surowego otwartego, bo tyle juz zrobilismy za swoja kase, no chyba ze w lotto wygram do tego czasu [emoji23][emoji23]
Ale nie bierzemy jakies kosmicznej kwoty, rata kolo 1100 wyjdzie i nie uwazamy ze przy placeniu kredytu nie będziemy mogli odłożyć na przyjemnosci czy cokolwiek :) zyc bedziemy jak zawsze [emoji3]
A 1100 przy leasingu za sprzęt do pracy mojego niemeza to pikus [emoji23][emoji23]
O kurde.... to serio chyba z moja cena mieszkania to ja w totka wygralam :)
I do centrum poznania 15 min autem..
Natomiast lidl tesco biedra...żabka i szkoly i przedszkola i zlobki przychodnia lekarska..policja..basen...stadion pikarski...mam od 5 do 15 min pieszo !!!...plus caly pasaz handlowy z warzywniakiem piekarniami i miesnymi lodziarnia kwiaciarnia apteka. 3 min od osiedla...wszystko mam pod reka... sciany nie pekaja..nic przez 3 lata zlego sie nie dzialo nie wybuchlo... idealnie dla nmnie :)
 
Powiem ci ze w praktyce ZAWSZE WIECEJ WYCHODZI NIZ ZAKLADA SIE LICZAC NA PAPIERZE.... a to sie nie uwzgledni walkow do malowania..a to kleju do plytek.... a to 50ciu innych dupereli....a z kilku malych kwot sie robi duza....
WSZYSTKO ZALEZY W JAKIM STANDARDZIE planujecie sie yrzadzac...urzdzalismy od totalnego zera...bo mozna brac panele za 40zl m2...chodzi o klase scierqlnosci etc....albo za 60m2.....albo drewniana podloge robic...albobz żywicy......plytki do lazienki tez sa gorsze lub lepsze... wiec wszystko zalezy tez kto co wstawia do mieszkania.... czy kladzie kamien dekoracyjny z fugami..czy te gipsowe cegielki...na sciane czy tapete w rolce...czy planuje miec czyste gole ściany.. parapety.... z marmuru czy pcv... podwieszany sufit... tak czy nie... jak tak to nawet roznisca miedzy kolorowymi ledami a zwyklymi to ok400zl roznicy.... tu 400 tam 500..i tak tysiace leca.... Kwoty sa kosmiczne... materac na lozko. ..sa za 300 i sa za 2 tys....
U nas w praktyce... 60m2
urzadzalismy sie z sredniej lub wyzszej półki..czyli marmurowe parapety..w lazience blat z kwarcu...ledy kolorowe..kamien na ścianach tv najwieksze z rtv..a materac no coz spora c.d. esc zycia w lozku sie spedza.... wiec musial byc najwygodniejszy tu cena nie gra roli.. etc.. to ok 75 tys wpakowalismy, ale nie mielismy kompletnie nic a nic..tylko garki i talerze i swoje ubrania
No pewnie, całe zycie mozna tak przeliczyc, ubrania tez sa lepsze i gorsze, sa szynki za 15zl i SZYNKI za 70 ;) mi jak zaspiewali za moje wymarzone lozko 15 tys plus materac 2,5 to zostalismy na swoim starym, tak samo za szafe w komandorze 11 tys ;)
 
Niestety już tak długo mam tą cukrzycę. U mnie dziś 24t1d. Już bliżej niż dalej. Ja mam w piątek razem z usg. Muszę wiedzieć ile mały waży bo mam na tym punkcie fioła przez tą cukrzycę.
Rozumiem, no ta waga to mi też sen z powiek spędza. Wiem tylko na tym etapie, że moja Natalka ma około 900 gram i jest ok.
 
Czuje się średnio... leki pewnie zostaną do końca bo cały czas nerki się buntują , w związku z tym mój gin chce mnie pociąć w 37 tyg ... żeby nie dopuścić do zatrucia , czyli raczej zostanę wrześniowka hehe ok 10-14 wrzesień na to wychodzi... to już bardzo szybko:errr:
O kurde... stresik.... nogi mi beda dygotac
 
A skąd w pappa są takie informacje?
Ja robiłam i nic nie wiem. Brałam acard na początku ciąży do 12 tc i teraz mam brać do końca. Też 75. Przez te zylaki żeby rozrzedzic krew. A moja gin uważa że acard powinien brać każdy bo zwiększa przepływu między lozyskiem w 3 trymestrze.

To zupełnie odwrotnie co mówił mój lekarz . W trzecim trymestrze trzeba bardzo uważać na acard bo właśnie rozrzedza krew i zaleca się go odstawienie w 34, 36 tc ze względu na zbliżający się poród.
O tym zadecyduje już mój lekarz. Od mojego ogólnego stanu zdrowia będzie to zależało. Czy jest nadciśnienie. Czy mogę donosić ciążę do 40 tc. Czy Mały przybiera etc.
 
reklama
Niestety u nas kredyty na 20-40 lat to standard inaczej chyba prawie każdy by za granice wyjeżdżał zarobić albo wynajmował do 60 rz.
Nieukrywajmy ze mało kogoś stać na włożenie 100-200 tys swoich na mieszkanie/dom.

Jeśli ktoś tego nie rozumie to albo żyje w innej rzeczywistości albo jest po prostu bogatszy. Nie ma co tego wytykać prosto w oczy tym których na to nie stać
Otóż to.
My juz wydaliśmy kolo 150tys, moglabym tak dalej dom budowac, ale chyba z 10lat bym ta chatę budowala, bo niestety pieniądze i takie duże sumy na raz z nieba nie zleca.
 
Do góry