reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

my od zawsze bardzo dużo zwiedzaliśmy, nie wyobrażamy sobie zrezygnować z tego, podróże są w naszym życiu ważnym elementem, oboje uważamy że "tyranie" na dom przez całe życie to nie życie ;) oczywiście odkładamy pieniądze (właśnie na dom) a nasze wyjazdy są zawsze przemyślane no i oczywiście nie są to hotele 5*, zwiedzamy tanim kosztem, nam do szczęścia nie dużo trzeba, uważam że i podróże i oszczędności na dom można fajnie połączyć :)
Pewnie ze mozna, zgadzam sie :) my np lecimy w sobote do Bułgarii a dom, no dom poczeka sobie [emoji3]
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które mają już zdiagnozowaną cukrzycę ciążową: Czy miałyście jakieś objawy? Częstomocz, uczucie pragnienia, napady głodu (zwłaszcza na słodkie), infekcje (bakterie w moczu)...
 
kurcze dziewczyny to ja Wam zazdroszczę!!! my nie mamy ŻADNEJ pomocy od rodziny, ŻADNEJ..... nawet nie mam z kim dziecka zostawić, moja mama za granicą a teściowa w wieku mojej babci... (urodziła męża mając 35-36 lat...), zawsze wszystko sami, mama mi finansowo też nie pomaga, bo żyje za granica na stałe, a nie tylko na zarobku, z resztą od nikogo nie wymagam pomocy... wesele też organizowaliśmy sami, pożyczkę wzięliśmy na 2 miesiące przed imprezą, by raty nas nie zjadły (zaraz we wtorek po weselu został spłacony), wesele robiliśmy również po jak najmniejszych kosztach (nie był to hotel 5*, a sala weselna) wszelkie ozdoby takie jak strojenie sali, ubranka na butelki, winietki, zaproszenia, przybranie na samochód, księgę gości, ozdobę do włosów a nawet sztuczny bukiet (miałam dwa - żywy i sztuczny) robiłam własnoręcznie (goście byli zachwyceni), a tę kasę co bym na to wydała włożyliśmy w fotobudkę i fontanne czekolady (oba pomysły mega trafione) fotografa udało się za free (akurat fotografka się ogłaszała że zrobi za free w zamian za publikację - zapomniałam jak się fachowo nazywa to) a kamerzystę mieliśmy najtańszego (zależało mam wyłącznie na filme z kościoła, ale mamy cały film, choć nie jakiś mega extra jakość i wykonanie) samochodem pojechaliśmy moim, a zespół to był duet (dali czadu!) suma sumarum, moja kuzynka robiła wesele na 2 miesiące przed naszym, miała 170 osób i o 23 byłam już w domu (najgorsze wesele na jakim kiedykolwiek w życiu byłam.....) my prosiliśmy ok 140 (było 80) i każdy mówi że nasze wesele bez porównania lepsze od tamtego, dodam że kuzynce wesele sponsorowali rodzice i poszły na to kolosalne pieniądze (wszystko "z najwyższej półki" tylko ubranka na alkohol sama robiła)
My tez wszystko za wlasne pieniądze. Nikt nam nie dokłada ani do wesela ani na dom :)
 
Spoko jest wsrod nas juz kilka wrzesniowek [emoji6] ja tez byleby dotrwac do 37, mialam tak cc z pierwszym synem przez zatrucie wlasnie.

Oby organizm i nery dawaly rade a tabletki dzialaly, i dobrze ze szybko !! Niech leci szybko i juz nic innego sie nie wykrzaczy [emoji6]
Ja mam caly czas w glowie bylby do wrzesnia [emoji1317]
Ja sobie odliczam, najpierw bylo byle do 2 trymestru pozniej byle do 20 tc a teraz byle do 30 tc [emoji28]
 
Może pomoże tym dziewczyną, które mają zdiagnozowaną cukrzycę i jeszcze nie do końca wiedzą co im służy a co nie... proponuję sobie wydrukować i powiesić na lodówce. Co do naleśników z owocami, bo taki temat się gdzieś tu przewinął- można jak najbardziej. Trzeba tylko pamiętać żeby nie dodawać cukru i zbilansować węglowodany tłuszczem i białkiem. Czyli możemy zrobić naleśniki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej (najbardziej zbliżona do białej pszennej), np z borówkami i dodać do tego jogurt naturalny i łyżeczkę masła orzechowego (oczywiście niesłodzonego) lub zwyczajnie zagryźć naleśnika garstką orzechów (najlepiej włoskich lub laskowych). :)
 

Załączniki

  • Tabela-indeksow-glikemicznych-Montignaca.pdf
    481,1 KB · Wyświetleń: 105
Widzę w tej tabeli na zielono produkty z cieciorki. Jeśli mąka z ciecierzycy też się łapie do tej kategorii, to ona może być ciekawym zamiennikiem pszennej.
 
reklama
Ja mam glukoza w normie ale lekarz kazał ograniczyć cukier, lista jest super też skorzystam. Tylko nie rozumiem, dlaczego pomarańcze maja niski Ig a sok z pomarańczy świeży już średni... Przecież to to samo.

Jakby ktoś miał taką listę z cholesterolem to chętnie skorzystam, bo nie mogę znaleźć.

Może pomoże tym dziewczyną, które mają zdiagnozowaną cukrzycę i jeszcze nie do końca wiedzą co im służy a co nie... proponuję sobie wydrukować i powiesić na lodówce. Co do naleśników z owocami, bo taki temat się gdzieś tu przewinął- można jak najbardziej. Trzeba tylko pamiętać żeby nie dodawać cukru i zbilansować węglowodany tłuszczem i białkiem. Czyli możemy zrobić naleśniki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej (najbardziej zbliżona do białej pszennej), np z borówkami i dodać do tego jogurt naturalny i łyżeczkę masła orzechowego (oczywiście niesłodzonego) lub zwyczajnie
ryźć naleśnika garstką orzechów (najlepiej włoskich lub laskowych). :)
 
Do góry