reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mam takie samo zdanie ws. języka. Ja np. w 17+3 używam sformułowania "skończone 17 tygodni". Ale z ciążą to pół biedy... dopiero potem z dzieckiem zaczyna się jazda, bo już nie o tygodnie (czyli kilka dni) a o miesiące lub lata chodzi:
- czy jak szczepienie jest w ksiażeczce opisane "w 7. miesiącu życia", to chodzi o skończonych 7 miesięcy, czy skończone 6 miesięcy?
- czy jak na leku jest napisane "od drugiego roku życia" to po roczku czy dopiero po drugich urodzinach?

no wlasnie- w drugim roku zycia szczepienie na MMR, kazano mi przyjsc dzien po pierwszych urodzinach :p
 
Mi się wydaje, że w siódmym miesiącu to po skończonym szóstym. Tak samo od drugiego roku życia, czyli jak skończy dwa lata :)

A mi się wydaje, że od drugiego roku życia to po skończeniu roku już. Pierwszy rok życia jest od 0 do 12 miesiąca życia, a drugi rok od 12 do 24 m.ż., przynajmniej na logikę;) A jak to traktują producenci syropków, to tylko oni wiedzą;)
 
To bardzo optymistycznie zakładałas :D no ja w pierwszej obstawialam te 12-15 maks, a wyszło +25... [emoji23]

Ja mialam +17 kg [emoji43] z tym ze w pierwszym trymestrze schudlam 5 tak rzygalam, teraz schudlam tylko 2 ale juz szybko nadrobilam niestety wiec zapowiada sie i wiekszy brzuch i wiecej kg ☹️☹️

Dla pocieszenia po miesiacu od cc weszlam w stare jeansy takze taka wage szybko sie gubi[emoji106] mam nadzieje ponownie [emoji12]
 
Mi kalkulator obliczyl ze przytyje do porodu niecale 12kg i tak bym chciała, narazie wszystko sie zgadza [emoji3]
Ja szłam według kalkulatora do połowy ciąży mniej więcej, potem jakoś od 23 tyg zaczęłam przybierać masakrycznie, mimo że nie jadłam więcej. Ale wtedy doszedł mi nakaz leżenia, byłam też na patologii, więc myślę, że to głównie to. Tak więc tera ruszam się, spaceruje i mam zamiar korzystać z gór jak długo się da [emoji14]
 
A mi się wydaje, że od drugiego roku życia to po skończeniu roku już. Pierwszy rok życia jest od 0 do 12 miesiąca życia, a drugi rok od 12 do 24 m.ż., przynajmniej na logikę;) A jak to traktują producenci syropków, to tylko oni wiedzą;)
No właśnie jest to skomplikowane. Bo według takiwgo (fakt, logicznego) rozumowania - jeśli będzie napisane od pierwszego roku życia, to można podawać po urodzeniu? [emoji14]
 
reklama
Do góry