reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja mam ustaloną wizytę na połówkowe zaraz po prenatalnych na 22.05. Bez skierowania. Nie było problemu, a odkładać nie chciałam, bo nie chcę znów płacić za te badania skoro mi się należą. U nas są straszne kolejki na ten termin vo ja.
Co do wyprawki to nie wyobrażam sobie kupować to wszystko co jest podawane...Większości rzeczy nie kupowałam za pierwszym razem i teraz też nie zamierzam. Karmiłam piersią 12 miesięcy. Przez pierwsze 6 tylko i wyłącznie pierś więc butelki nie były potrzebne...ani wypażacze ani podgrzewacze itp. Potem jak już młody przszedl na nocną butle z mm też radziłam sobie bez tych gadżetów. Może to i wygodne...każdy decyduje sam...dla mnie zbytek.
To samo jeśli chodzi o apteczkę. W większości miastach jest przynajmniej jedna apteka czynna całą dobę. Jeśli czegoś zabraknie zawsze można dokupić...nie można dać się zwariować...większość tego co kupimy na zapas może się nie przydać...przeterminować... Kupiłam tylko to, co było niezbędne. [emoji4]
Uważam osobiście że taka lista jest bardzo potrzebna, o której wspominają tu mamy...tylko warto jasno określić co jest niezbędne a co "może się przydać ".
Np. lakrator...jeśli któraś studiuje to rozumiem, że będzie konieczny...ale w innym razie? Naprawdę będzie niezbędny??? Czy tylko się zabezpieczacie?
Ja kupiłam ręczny Aventa. Byłam nim zachwycona. Używałam sporadycznie jak gdzieś musiałam sama wyjść np. do lekarza...nie potrzeba na to kilkuset zł...
[emoji4] ale to moje zdanie.
 
reklama
Ja mam ustaloną wizytę na połówkowe zaraz po prenatalnych na 22.05. Bez skierowania. Nie było problemu, a odkładać nie chciałam, bo nie chcę znów płacić za te badania skoro mi się należą. U nas są straszne kolejki na ten termin vo ja.
Co do wyprawki to nie wyobrażam sobie kupować to wszystko co jest podawane...Większości rzeczy nie kupowałam za pierwszym razem i teraz też nie zamierzam. Karmiłam piersią 12 miesięcy. Przez pierwsze 6 tylko i wyłącznie pierś więc butelki nie były potrzebne...ani wypażacze ani podgrzewacze itp. Potem jak już młody przszedl na nocną butle z mm też radziłam sobie bez tych gadżetów. Może to i wygodne...każdy decyduje sam...dla mnie zbytek.
To samo jeśli chodzi o apteczkę. W większości miastach jest przynajmniej jedna apteka czynna całą dobę. Jeśli czegoś zabraknie zawsze można dokupić...nie można dać się zwariować...większość tego co kupimy na zapas może się nie przydać...przeterminować... Kupiłam tylko to, co było niezbędne. [emoji4]
Uważam osobiście że taka lista jest bardzo potrzebna, o której wspominają tu mamy...tylko warto jasno określić co jest niezbędne a co "może się przydać ".
Np. lakrator...jeśli któraś studiuje to rozumiem, że będzie konieczny...ale w innym razie? Naprawdę będzie niezbędny??? Czy tylko się zabezpieczacie?
Ja kupiłam ręczny Aventa. Byłam nim zachwycona. Używałam sporadycznie jak gdzieś musiałam sama wyjść np. do lekarza...nie potrzeba na to kilkuset zł...
[emoji4] ale to moje zdanie.

co do laktatora uważam że naprawdę warto go mieć, nie trzeba studiować, mi rozkręcił laktację, a potem odciągałam nadmiar żeby sobie ulżyć, moje cyce to była istna mleczarnia!
 
Aha oki dzięki za informacje.
Bardziej może chodziło mi o pytanie , tak ogólnie nie koniecznie o zdjęcie czy już coś u Was widać , w sumie to już skończony 3 mc , taki 3,5 mc ale każda z nas jest inna i każda w innym terminie się zacznie zaokrąglac
U mnie 14 tydzień i 2 dni, to moja druga ciąża i narazie brzuszka brak :)
 
mi lekarz z certyfikatem z genetycznych mówił że im później tym lepiej, że lepiej iść w 24tc niż w 21tc, więc teraz sama nie wiem...

No moj patrzyl w te kolko co wyznacza wiek ciazy i mowil kiedy sie zapisac wychodzi 22 tc wiec znow nie wymyslam tylko ufam jemu i zrobi jak kazal.
W luxmed polowkowe sa za free? Moze pojde 2x to wtedy sprobuje wczesniej bo i tak chce isc do lekarza ktory robil mi polowkowe w pierwszej ciazy i za to musze zaplacic
 
reklama
Właśnie zdałam sobie sprawę że połowa kwietnia o rety jak to leci dopiero był luty i zapisywalysmy się do grupy październikowe mamy ;-) zaczynamy o polowkowym rozmawiać ja mam 16 tydzień jeszcze 4 i jestem na półmetku.
Wooow rzeczywiscie 20 tc..to ista polowa ciąży.... kiedy to zlecialo.... no kiedy? Czas zaiwania.. ja wiem ze jest dzidzia..i organizuje zycie...ale gdzies psychicznie do mnie to jakos nie dociera...
 
Do góry