reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

"W" tzn podkula nózki pod siebie i siedzi na nich?
I powiedz mi,jeśli możesz oczywiście,jak to jest z nauką chodzenia i bucikami. Lepiej żeby się uczyło od razu w czy bez?

Moje koleżanka urodziła córę z takim problemem minął rok i nie ma śladu po tym ale od początku miała ćwiczenia i takie specjalne jakby szyny na nóżki ;)
 
reklama
A ja dzisiaj mam dzień wolny. Właśnie robię spaghetti, słucham Eski Rock i troszkę porządkuje w domu. Podjadam czekoladę mniam. Nadrabiam wczorajszy dzień bo wczoraj był dzień czekolady :-D
 
U mniemnie robia werandy i zrywają z nich płytki:/ masakra. Ale ja mam jakieś szczęście do remontów, kiedy jestem w ciąży. Podczas pierwszej sąsiad z góry robił generalny remont mieszkania (mieszkaliśmy jeszcze wtedy w małej kawalerce), zrywal wszystko, burzył. Jakby mi ktoś w głowie wiercił.
 
tak mi tez juz ktorys raz wlasnie pomieszane posty wyswietaja sie, nie jest chronologicznie

a co do spania, to budze sie w nocy i cierpie na bezsennosc - masakra. Chce ci sie spac a nie usypiasz. a potem w ciagu dnia chodze taka rozbita, bo kawy nie wypije, mdli mnie od niej caly czas.

co do wozkow to moge tylko zwrocic wam uwage na kilka rzeczy, moze pomorze w wyborze
kosz na zakupy - czy beda robione - te nisko zaczepione ( ciagna sie po chodnikach)
gondola - sa rozne rozmiary i jesli jestesmi wysocy to lepiej by byla wieksza, z tych mniejszych dzieciaki moga wyrosnac szybko ( do tego zima - spiworki etc)
raczka - dobierana do naszej wysokosci, tak nie wszystkie sa regulowane ( i np. tata na spacerze bedzie musial sie garbic
gondola z podnoszonym zaglowkiem, fajne gdy dziecko ulewa lub jest wieksze, bo lezy i cos widzi
spacerowka - czy chce przekladana przodem do kierunku jazdy
waga - jesli nosze po schodach - mozliwosc wypieca gondoli i raczka do gondoli
spacerowka - niektore sa bardzo krotkie - fajne sa te gdzie sa rozkladane na plasko - bo dziecko lubi spac na dworze, bedzie wiosna / lato - zwrocilabym na to uwage
wielkosc - bagaznik / miejsce w domu
spacerowka - pasy regulowane i barierka, niektore maja cos takiego jak pasy przypinane na raczke / wymusza dziwna pozycje na dziecku potem
wysokosc - niektore maja bardzo nisko gondole - jak jestes wysoka to nie polece - bo sie czlowiek ciagle schyla

to chyba tak na szybko
jak chcecie moge wam jeszcze jak znajde wrzucic liste wyprawkowa
a moze zrobimy watek/ zakupowy osobny - bo tu ginie.

UWAGA! UWAGA!
Założyłam temat dotyczący wózków. Proszę dziewczyny, które już mają wózki o model i opinię, a Ciebie @margerrita o skopiowanie tego posta i też wrzucenie go tam ;)

Mam nadzieję, że ułatwi Nam to ogarnięcie tematu 8-)
 
"W" tzn podkula nózki pod siebie i siedzi na nich?
I powiedz mi,jeśli możesz oczywiście,jak to jest z nauką chodzenia i bucikami. Lepiej żeby się uczyło od razu w czy bez?
Pozwólmy dziecku uczyć się chodzenia bez bucików, żeby nic nie krępowało ruchów mięśni. Oczywiście są różne opinie na ten temat. Ale ja jestem zdania, że lepiej bez bucików oczywiście w domu. Nie trzymajmy dziecka za jedną rączkę, może prowadzić to w przyszłości do skrzywienia kręgosłupa. Aaa i chodziki też nie są najlepszym rozwiązaniem. Pozwólmy dziecku samemu nauczyć sie chodzić we własnym tempie.
 
Ja juz po wizycie, krwiak sie wchlonal !!!! Nie ma śladu moge wracac do żywych i chodzących [emoji16][emoji16] tak sie ciesze, kamien z serca !!!!! Z dzidkiem wszystko ok no i bedzie drugi chlopczyk [emoji7]
Nareszcie wróciłaś! Super,super,super! Krwiaka nie ma,Maluch zdrowy,a do tego pokazał,że jest chłopcem :D
Pozwólmy dziecku uczyć się chodzenia bez bucików, żeby nic nie krępowało ruchów mięśni. Oczywiście są różne opinie na ten temat. Ale ja jestem zdania, że lepiej bez bucików oczywiście w domu. Nie trzymajmy dziecka za jedną rączkę, może prowadzić to w przyszłości do skrzywienia kręgosłupa. Aaa i chodziki też nie są najlepszym rozwiązaniem. Pozwólmy dziecku samemu nauczyć sie chodzić we własnym tempie.
Dziękuję Ci bardzo! Właśnie zastanawiałam się kiedys patrząc jak dziecko znajomej jeszcze niechodzące,próbowało stawiać pierwsze kroki w bucikach. Żal było strasznie patrzeć bo to biedne nie potrafiło boso,a tu mamusia założyła ekskluzywne butki.I ja w ogóle jestem przeciwniczką tych pięknych słodkich buciczków dla niemowląt
 
Pozwólmy dziecku uczyć się chodzenia bez bucików, żeby nic nie krępowało ruchów mięśni. Oczywiście są różne opinie na ten temat. Ale ja jestem zdania, że lepiej bez bucików oczywiście w domu. Nie trzymajmy dziecka za jedną rączkę, może prowadzić to w przyszłości do skrzywienia kręgosłupa. Aaa i chodziki też nie są najlepszym rozwiązaniem. Pozwólmy dziecku samemu nauczyć sie chodzić we własnym tempie.
Jestem tego samego zdania
 
reklama
Moje koleżanka urodziła córę z takim problemem minął rok i nie ma śladu po tym ale od początku miała ćwiczenia i takie specjalne jakby szyny na nóżki ;)
Mojej kuzynki syn niestety po dwoch operacjach nadal ma problemy ze stopa. Tzn biega itp jemu to nie przeszkadza ale przy zakupie butow jest problem bo jedna stopa jest dluzsza od drugiej pomimo operacji
 
Do góry