reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

tak mi tez juz ktorys raz wlasnie pomieszane posty wyswietaja sie, nie jest chronologicznie

a co do spania, to budze sie w nocy i cierpie na bezsennosc - masakra. Chce ci sie spac a nie usypiasz. a potem w ciagu dnia chodze taka rozbita, bo kawy nie wypije, mdli mnie od niej caly czas.

co do wozkow to moge tylko zwrocic wam uwage na kilka rzeczy, moze pomorze w wyborze
kosz na zakupy - czy beda robione - te nisko zaczepione ( ciagna sie po chodnikach)
gondola - sa rozne rozmiary i jesli jestesmi wysocy to lepiej by byla wieksza, z tych mniejszych dzieciaki moga wyrosnac szybko ( do tego zima - spiworki etc)
raczka - dobierana do naszej wysokosci, tak nie wszystkie sa regulowane ( i np. tata na spacerze bedzie musial sie garbic
gondola z podnoszonym zaglowkiem, fajne gdy dziecko ulewa lub jest wieksze, bo lezy i cos widzi
spacerowka - czy chce przekladana przodem do kierunku jazdy
waga - jesli nosze po schodach - mozliwosc wypieca gondoli i raczka do gondoli
spacerowka - niektore sa bardzo krotkie - fajne sa te gdzie sa rozkladane na plasko - bo dziecko lubi spac na dworze, bedzie wiosna / lato - zwrocilabym na to uwage
wielkosc - bagaznik / miejsce w domu
spacerowka - pasy regulowane i barierka, niektore maja cos takiego jak pasy przypinane na raczke / wymusza dziwna pozycje na dziecku potem
wysokosc - niektore maja bardzo nisko gondole - jak jestes wysoka to nie polece - bo sie czlowiek ciagle schyla

to chyba tak na szybko
jak chcecie moge wam jeszcze jak znajde wrzucic liste wyprawkowa
a moze zrobimy watek/ zakupowy osobny - bo tu ginie.
 
reklama
tak mi tez juz ktorys raz wlasnie pomieszane posty wyswietaja sie, nie jest chronologicznie

a co do spania, to budze sie w nocy i cierpie na bezsennosc - masakra. Chce ci sie spac a nie usypiasz. a potem w ciagu dnia chodze taka rozbita, bo kawy nie wypije, mdli mnie od niej caly czas.

co do wozkow to moge tylko zwrocic wam uwage na kilka rzeczy, moze pomorze w wyborze
kosz na zakupy - czy beda robione - te nisko zaczepione ( ciagna sie po chodnikach)
gondola - sa rozne rozmiary i jesli jestesmi wysocy to lepiej by byla wieksza, z tych mniejszych dzieciaki moga wyrosnac szybko ( do tego zima - spiworki etc)
raczka - dobierana do naszej wysokosci, tak nie wszystkie sa regulowane ( i np. tata na spacerze bedzie musial sie garbic
gondola z podnoszonym zaglowkiem, fajne gdy dziecko ulewa lub jest wieksze, bo lezy i cos widzi
spacerowka - czy chce przekladana przodem do kierunku jazdy
waga - jesli nosze po schodach - mozliwosc wypieca gondoli i raczka do gondoli
spacerowka - niektore sa bardzo krotkie - fajne sa te gdzie sa rozkladane na plasko - bo dziecko lubi spac na dworze, bedzie wiosna / lato - zwrocilabym na to uwage
wielkosc - bagaznik / miejsce w domu
spacerowka - pasy regulowane i barierka, niektore maja cos takiego jak pasy przypinane na raczke / wymusza dziwna pozycje na dziecku potem
wysokosc - niektore maja bardzo nisko gondole - jak jestes wysoka to nie polece - bo sie czlowiek ciagle schyla

to chyba tak na szybko
jak chcecie moge wam jeszcze jak znajde wrzucic liste wyprawkowa
a moze zrobimy watek/ zakupowy osobny - bo tu ginie.

Ja właśnie dzisiaj zrobiłam cała listę wyprawkowa zamierzam wydrukować i odhaczać po kolei !

Ja kupuje wózek z siedziskiem kubełkowym no dla takiego dziecka mniejszego zaraz jak się przesiada z gondoli ponoć jest wygodniejszy bo nie zsuwa się tylko ładnie siedzi bo pupka mu „wpada” w siedzisko ;)
 
Dokładnie brodawki montgomerego. Ja tak Mam. Do tego zrobiły się ciemnobrązowe.
I nareszcie przestały się sutki łuszczyć bo pije więcej wody.
Mówi się, że jak suchą skóra pomimo nawadniania to, że chłopak będzie ale te wszystkie zabobony :-D
Mi sie suche placki na szyi pojawiły i mam bardzo suche dłonie, a na usg prenatalnym wyszlo, że będzie dziewczynka. :happy: ale fakt musze pić więcej wody bo butelkę potrafię miec na 3 dni...
 
Aa..super:D a o stopkę to nie ma co się martwić na zapas

Pewnie! Mnie jest wszystko jedno,po prostu tam już jest post z linkami na alie,więc tak w pierwszej chwili przyszło mi do głowy :)
Zajmuję się korekcją wad postawy. I rzeczywiście szpotawość stóp czy kolan można zniwelować specjalnymi ćwiczeniami. Nie ma się czym martwić na zapas. Co do koślawości, pilnujcie żeby dzieci nie siadały na literę 'W', bo taka pozycja sprzyja powstawaniu koślawości stóp i kolan. Jest to problem, bo dużo małych dzieci tak siada. Najlepiej uczyć, żeby nóżki dziecko układało skrzyżnie, czyli siad po turecku. Butki też muszą mieć sztywny zapiętek, żeby stópka nie latała, butki nie mogą być za szerokie tylko dopasowane. Ale to pewnie już wiecie.
 
Zajmuję się korekcją wad postawy. I rzeczywiście szpotawość stóp czy kolan można zniwelować specjalnymi ćwiczeniami. Nie ma się czym martwić na zapas. Co do koślawości, pilnujcie żeby dzieci nie siadały na literę 'W', bo taka pozycja sprzyja powstawaniu koślawości stóp i kolan. Jest to problem, bo dużo małych dzieci tak siada. Najlepiej uczyć, żeby nóżki dziecko układało skrzyżnie, czyli siad po turecku. Butki też muszą mieć sztywny zapiętek, żeby stópka nie latała, butki nie mogą być za szerokie tylko dopasowane. Ale to pewnie już wiecie.

Dziękuję, przybieram się do obrony licencjata z fizjoterapii i tak sobie wmawiam, że taki problem to 'nie problem' :)
 
Dziewczyny, ale u mnie w bloku wiercą. Zwariować idzie. Ostatnio wymieniali rury w całym pionie, ale myślałam że już skończyli.
 
Zajmuję się korekcją wad postawy. I rzeczywiście szpotawość stóp czy kolan można zniwelować specjalnymi ćwiczeniami. Nie ma się czym martwić na zapas. Co do koślawości, pilnujcie żeby dzieci nie siadały na literę 'W', bo taka pozycja sprzyja powstawaniu koślawości stóp i kolan. Jest to problem, bo dużo małych dzieci tak siada. Najlepiej uczyć, żeby nóżki dziecko układało skrzyżnie, czyli siad po turecku. Butki też muszą mieć sztywny zapiętek, żeby stópka nie latała, butki nie mogą być za szerokie tylko dopasowane. Ale to pewnie już wiecie.
"W" tzn podkula nózki pod siebie i siedzi na nich?
I powiedz mi,jeśli możesz oczywiście,jak to jest z nauką chodzenia i bucikami. Lepiej żeby się uczyło od razu w czy bez?
 
reklama
Do góry