reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Może po takich krawieniach dobrze zrobić też żelazo i homocysteine, oraz inr.To badania pomocne przy krwiakach, zakrzepach. Czasem trzeba brać cała ciążę acard.



Nie bede schizowac z tym usg, poszlam dzisiaj ze swiadomoscia, ze ide tylko po recepty i skierowania. A na detektor widocznie za mloda ciąża, a lekarz nie chcial mi dlugo jezdzic po brzuchu i go cisnac. Jakby sie martwil, to kazalby mi poczekac 1,5 godziny na usg albo jechac do szpitala.

Krwawie od 2 tyg, ale ciemna krwia i wg lekarzy w szpitalu to krwiak sie oczyszcza. Troche dziwne, skoro nie zmniejsza sie spektakularnie, ale o czym moge z nimi dyskutować? Z wypisu dowiedzialam sie, ze przyjeli mnie z podwyzszonym crp, a mimo to nie zrobili wymazu z pochwy ani nawet badania ogolnego moczu. Dali leki na krzepliwosc, a wg mojego gina juz na wejściu mialam srednie wyniki krzepliwosci - na wyjsciu nie powtorzylo. Takze zlecil mi serie badan krwi, ogolne moczu oraz wymaz z pochwy i w przyszlym tyg spotykamy sie w gabinecie z usg.
 
reklama
A z tym cisnieniem to juz sama nie wiem. Jak mam mierzone w przychodni Omronem rekawowym (3 rozne aparaty tego samego typu), to wychodzi mi zawsze 125/90 lub więcej. Ale to jest bez odpoczynku ("pani tu sie przesiadzie, sobie zalozy i zmierzy").

U poloznej wychodzi mi zawsze 120/80 - po 10 minutach siedzenia i ciśnieniomierzem rekawowym z pompka i sluchawka.

W domu rekawowym mam skoki - raz 110/70, raz 140/90, ale nie mam zaufania do tego cosnieniomierza, bo jest chinski, kilka razy upadl i czasem nie chce sie wlaczyc. Nadgarstkowym nowiutkim Omronem maks 125/75, często 105/65.

W szpitalu rekawowym 100/60, ale to podczas lezenia w lozku i rekawem na gruba reke, ktory musialam sobie sama trzymac, zeby sie nie rozwinął (ponoc za duzy rekaw zaniza).

Jestem umowiona do kardio, moze mi holter cisnieniowy zalozy? Tylko ja mam te reke chuda i jak beda jakies lipne rekawy, to nic nei wyjdzie. Ja powinnam miec rekaw dzieciecy...ech!
 
Może po takich krawieniach dobrze zrobić też żelazo i homocysteine, oraz inr.To badania pomocne przy krwiakach, zakrzepach. Czasem trzeba brać cała ciążę acard.
Dzieki! On mi jakies parametry krzepniecia zlecil (ostrzegal, ze moga byc drogie). Hemoglobine mam 13. W szpitalu powiedzieli: "przy takiej hemogl moze sobie pani jeszcze dlugo krwawic i nic pani nie będzie". Luuuuuz!
 
A z tym cisnieniem to juz sama nie wiem. Jak mam mierzone w przychodni Omronem rekawowym (3 rozne aparaty tego samego typu), to wychodzi mi zawsze 125/90 lub więcej. Ale to jest bez odpoczynku ("pani tu sie przesiadzie, sobie zalozy i zmierzy").

U poloznej wychodzi mi zawsze 120/80 - po 10 minutach siedzenia i ciśnieniomierzem rekawowym z pompka i sluchawka.

W domu rekawowym mam skoki - raz 110/70, raz 140/90, ale nie mam zaufania do tego cosnieniomierza, bo jest chinski, kilka razy upadl i czasem nie chce sie wlaczyc. Nadgarstkowym nowiutkim Omronem maks 125/75, często 105/65.

W szpitalu rekawowym 100/60, ale to podczas lezenia w lozku i rekawem na gruba reke, ktory musialam sobie sama trzymac, zeby sie nie rozwinął (ponoc za duzy rekaw zaniza).

Jestem umowiona do kardio, moze mi holter cisnieniowy zalozy? Tylko ja mam te reke chuda i jak beda jakies lipne rekawy, to nic nei wyjdzie. Ja powinnam miec rekaw dzieciecy...ech!

Wg. mnie ciśnienie masz normalne, czasem niższe, ale powodu do niepokoju na tym tle nie ma ;)
 
Ja juz po wizycie, krwiak sie wchlonal !!!! Nie ma śladu moge wracac do żywych i chodzących [emoji16][emoji16] tak sie ciesze, kamien z serca !!!!! Z dzidkiem wszystko ok no i bedzie drugi chlopczyk [emoji7]

Powiedz proszę jakie zalecenia dostałaś po tym krwiaku. Pytam bo ile lekarzy tyle opinii. Mój zniknął jakieś trzy tygodnie temu, dalej trochę świruje na tym punkcie bo wiem ze jest spokoj ale równie dobrze znów może się pojawić :/
Byłam wczoraj u doktor - fachura jeśli chodzi o prenatalne - ale co do krwiaka to mówiła ze wprowadziłaby clexane i acard nawet teraz jeśli nic się nie dzieje i taki mam mętlik w głowie.

Tak czy siak witam i ja wśród mam dwóch urwisów :) marzenia o sukienkach można sobie wsadzić ... i chiński kalendarz płci tez ... [emoji16]
 
Moja kolezanka jest od poczatku ciazy na acardzie i clexane i mimo to krwiak jej sie pojawil chyba ok. 8tc, wchłanial sie przez miesiac (scisle lezenie). Lezalam tez z dziewczyna w podobnej sytuacji (roznica taka, ze krocej miala krwiaka). Oszalec mozna z tymi teoriami...
 
No widzisz, a wg mojego gina mam brac leki na nadcisnienie.

No bez jaj :D łagodne nadciśnienie można stwierdzić dopiero po kilku pomiarach powyżej 140.
Zreszta z lekami na nadciśnienie to chyba nie tak hop siup bo jak zaczynasz brać to już się ich tak szybko albo i wcale nie odstawia. Lekarzem nie jestem, tyle co uważałam na kilku wykładach z podstaw kardiologii :D
 
Jestem w domu... Teoretycznie wszystko ok, ale NT wyszło 2,4... :(
Ciąża jest tydzień starsza, czyli zamiast 11 +5 jest 12 +5
Wygląda na chłopaka, przynajmniej Pan doktor mówi, że dziewczynki z tego nie będzie :)
Wrzucam te wyniki... Szczerze mówiąc bardzo się boję :(
sketch-1523629331052.jpg
sketch-1523629362110.jpg
 

Załączniki

  • sketch-1523629331052.jpg
    sketch-1523629331052.jpg
    98,3 KB · Wyświetleń: 369
  • sketch-1523629362110.jpg
    sketch-1523629362110.jpg
    45,1 KB · Wyświetleń: 381
reklama
Czesc mamuski! Jestem tu nowa :) Mam 24 lata. Termin na 4 padziernika :) Podczytuje Was troche i tez mialam od 9 tc ogromnego krwiaka, który na szczescie sie wchłonął! Po miesiacu lezenia ze wstawaniem tylko do lazienki :p Dodatkowo mam stwierdzone nadcisnienie tetnicze i trombofilie- jestem na acardzie, clexane, duphastonie i luteinie. Trzymam kciuki za Nas wszystkie zebysmy mogly dotrzec do tego 42 tygodnia bez nerwow :) :) :)
 
Do góry