reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Profil epuap jest super, założyłam sobie w pierwszej ciąży i do wszystkiego miałam dostęp przez neta. Tylko trzeba się wybrać do ZUS osobiście ale tylko raz :)
A po co do ZUSu iśc? Z tego co czytałam to już nie trzeba, bo można profil zaufany przez konto internetowe w banku założyc i nie trzeba nic potwierdzac.
 
reklama
Powiem Wam tak... Za chwilę nam stuknie skończony 12tc a brzuch mam taki jak w 6 miesiącu pierwszej ciąży... [emoji23] I to już nie tylko wieczorem, bo zdjęcie z teraz. Kosmos :D na plusie 2 kg
Screenshot_20180412-124539.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180412-124539.jpg
    Screenshot_20180412-124539.jpg
    55,3 KB · Wyświetleń: 396
A jeszcze mam pytanie może się orientujecie jak to wyglada z tym chorobowym z zusu... w ciąży można być na l4 max 9 miesięcy? Ja jestem na L4 od 13grudnia. Pierwsze l4 miałam na 30 dni kod B. Następnie kontynuacja kolejne 30 dni już bez kodu B. Później miałam 1 dnien przerwy - urlop na żądanie i znowu l4 z kodem B które chciałabym kontynuować przez cała ciąże czyli te 9 miesięcy. Czy w tym wypadku będę miała płacony zasiłek tylko za 7 miesiecy bo się zsumują wszystkie l4? Czy ten 1 dzień przerwy wystarczył żeby to był kolejny okres zasiłkowy?
 
Powiem Wam tak... Za chwilę nam stuknie skończony 12tc a brzuch mam taki jak w 6 miesiącu pierwszej ciąży... [emoji23] I to już nie tylko wieczorem, bo zdjęcie z teraz. Kosmos :D na plusie 2 kgZobacz załącznik 846068
U mnie też podobny brzuszek mam 13+2 dzień ciąży :) dzisiaj odwiedziłam że 100 sklepów internetowych i kupiłam leginsy, bluzki i sukienki ciążowe :) w h&m 20% zniżki dla klubowiczów na wszystko
 
Dziewczyny, wlasnie dostalam wynik z posiewu moczu i nic z niego nie wiem. Może któraś z Was sie na tym zna ? Zobacz załącznik 846057
Wyniki posiewumożna odebrać po 2-3 dniach w formie opisu z dołączonym antybiogramem. U osoby zdrowej mocz nie zawiera bakterii, a przynajmniej nie więcej niż 1000 na jeden mililitr moczu. Jeśli wynik przekracza 10000 bakterii/ml, badanie należy powtórzyć, natomiast jeśli jest większy niż 100000 oznacza to zakażenie układu moczowego wymagające leczenia.
 
Powiem Wam tak... Za chwilę nam stuknie skończony 12tc a brzuch mam taki jak w 6 miesiącu pierwszej ciąży... [emoji23] I to już nie tylko wieczorem, bo zdjęcie z teraz. Kosmos :D na plusie 2 kgZobacz załącznik 846068
Jaki ladny brzuszek. Ja po 3 tygodniach przytylam 1,5 kg ale i tak jestem na minusie 0,5 kg od wagi startowej. [emoji16]
 
Ano właśnie,tylko na zdjęciu tego chyba nie da się zobaczyć

Posprzatalam trochę w domu,nawet odkurzyc nie zdazylam,a czuję,że kręgosłup mi zaraz strzeli :/
Zawsze można zobaczyć czy producent sprzedaje te gumy osobno. To kupić taki używany +wymienić gumki i będzie ok :)
Jak są mocno zniszczone to i na zdjęciu zobaczysz ale ogólnie to lepiej się umówić na odbiór osobisty i zobaczyć przed zakupem
 
A jeszcze mam pytanie może się orientujecie jak to wyglada z tym chorobowym z zusu... w ciąży można być na l4 max 9 miesięcy? Ja jestem na L4 od 13grudnia. Pierwsze l4 miałam na 30 dni kod B. Następnie kontynuacja kolejne 30 dni już bez kodu B. Później miałam 1 dnien przerwy - urlop na żądanie i znowu l4 z kodem B które chciałabym kontynuować przez cała ciąże czyli te 9 miesięcy. Czy w tym wypadku będę miała płacony zasiłek tylko za 7 miesiecy bo się zsumują wszystkie l4? Czy ten 1 dzień przerwy wystarczył żeby to był kolejny okres zasiłkowy?

nie mam bladego pojęcia, ten temat mnie nie tyczy, myślę że najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z ZUSem lub swoimi kadrami w pracy
 
reklama
Do góry