reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Margonelka, dzięki, masz rację, ale słabo to widzę, bo ja nigdy nie umiałam się z nią dogadać. Bardzo się starałam prowadzić z nią przygotowane rozmowy, ale ona stwierdza, że mnie nie rozumie a pomysłu psychologa nie popiera, bo psycholodzy są głupi. Teraz to ja już nie mam siły się kontrolować i wybucham. Chyba poproszę męża, żeby wziął urlop.


Ja pisałam, ale z pościelą nie pomogę, bo używam tylko śpiworka a pod materac położyłam segregator, żeby głowa była wyżej. Prześcieradła zakładam 120x60 z gumką - troszeńkę się marszczą, ale generalnie pasują i wyglądają dobrze.
A materac masz ten też z tej firmy?
 
reklama
A materac masz ten też z tej firmy?
Tak, dedykowany tej dostawce. Ale wg mnie na foto katalogowym łóżeczka jest inny, bo ten sprzedawany ma tylko 4 cm i jest marny. Starszemu dziecku do kołyski kupiłam materac chyba 8 cm gryka-pianka-kokos, więc ten Klupś to mi tak trochę zgrzytał. Ale przy drugim dziecku człowiek się chyba już mniej przejmuje i już nie cudowałam z kupnem innego materacyka.
 
Ja miałam taka sytuacje że cześć wynagrodzenia Ok 1/3 za luty dostałam od pracodawcy a resztę od zusu. Maja 30 dni na rozpatrzenie wniosku i podjęcie decyzji. Mimo że decyzja była wcześniej to zasiłek wypłacili mi w ostatnim dniu. Najlepiej jest odrazu po otrzymaniu l4 dostarczyć go pracodawcy żeby on jaknajszybciej przesłał dokumentu do zusu bo oprócz l4 musza wypełniać jeszcze jakiś druczek za każdym razem.

Ja przeszłam na wypłatę z ZUS 16 marca wiec od 1-16 dostałam od pracodawcy wypłatę a od 17-31 marca powinnam dostać z ZUS. Ja dostarczam L4 zawsze w ten sam dzień kiedy lekarz mi wystawia albo na drugi dzień. A mojego L4 marcowego moja dyrektorka nie dostarczyła do zusu w marcu tylko teraz w kwietniu (bodajże 3 dni temu) wiec dostanę wypłatę marcowa w MAJU.
 
Margonelka, dzięki, masz rację, ale słabo to widzę, bo ja nigdy nie umiałam się z nią dogadać. Bardzo się starałam prowadzić z nią przygotowane rozmowy, ale ona stwierdza, że mnie nie rozumie a pomysłu psychologa nie popiera, bo psycholodzy są głupi. Teraz to ja już nie mam siły się kontrolować i wybucham. Chyba poproszę męża, żeby wziął urlop.:)
To może tutaj trzeba odpuścic. Nie chce sie dogadac trudno,szkoda tylko Ciebie.
Własnie,może mężowski urlop troszke Cię odciazy i psychicznie i fizycznie,ale męzowi odpuśc jak coś źle zrobi mimo najszczerszych chęci ;)
Na początek spraw sobie jakąs przyjemność :) tego nigdy nie jest za dużo
 
Ja miałam taka sytuacje że cześć wynagrodzenia Ok 1/3 za luty dostałam od pracodawcy a resztę od zusu. Maja 30 dni na rozpatrzenie wniosku i podjęcie decyzji. Mimo że decyzja była wcześniej to zasiłek wypłacili mi w ostatnim dniu. Najlepiej jest odrazu po otrzymaniu l4 dostarczyć go pracodawcy żeby on jaknajszybciej przesłał dokumentu do zusu bo oprócz l4 musza wypełniać jeszcze jakiś druczek za każdym razem.
Moje zwolnienie poszło drogą elektroniczną, także na nic nie mam wpływu. Muszę sobie założyć profil zaufany i zobaczyć czy wszystko jest okej.
 
Moje zwolnienie poszło drogą elektroniczną, także na nic nie mam wpływu. Muszę sobie założyć profil zaufany i zobaczyć czy wszystko jest okej.
Jak elektroniczne to pewnie będziesz miała szybciej kasę. U mnie niestety zawsze jest opóźnienie bo księgowa zabiera papiery z firmy raz w tygodniu, zanim wyślę do zusu to zawsze mam Ok 2 tyg później :baffled:
 
Profil epuap jest super, założyłam sobie w pierwszej ciąży i do wszystkiego miałam dostęp przez neta. Tylko trzeba się wybrać do ZUS osobiście ale tylko raz :)
 
reklama
Do góry