reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
To przynajmniej masz spokojna głowę. Dobrze ze na różyczke mam przeciwciala

8p3o43r89o9184xs.png



No to przecież mi wyszły miesiąc temu dodatnie igm CMV i był stres ale na szczęście po badaniu awidności wyszło, że to zakażenoe sprzed 3mies minimum.


usg 5.04 :)
 
Tego się nie liczy od OM. A do tego wszystko zależy od umowy nie każda umowa chroni ciężarna od utraty pracy.
Jestes pewna ze nie ? Bo ciaze lekarze licza od om..a to jak sie liczy od testu ciazowego? Od badania krwi? To u kazdego inaczej....
No co umowy to sie zgadzam...zalezy jaka
A jak jest w przypadku gdy umowa na czas as nieokreślony....i na.okresie wypowoedzenia ktos zaciazy...i juz wie ze jest w ciąży?
 
Jestem pewna. Jestem kadrową i ławnikiem w sądzie pracy. Nie przejdzie.
Potrzeby byłby wynik beta z krwi a ten jest po owulacji.


Jestes pewna ze nie ? Bo ciaze lekarze licza od om..a to jak sie liczy od testu ciazowego? Od badania krwi? To u kazdego inaczej....
No co umowy to sie zgadzam...zalezy jaka
 
Prawnym faktem akceptowany przez sąd w przypadku stwierdzenia ciąży jest test beta hcg, można go zrobić najwcześniej. Oczywiście zaświadczenie lekarskie wypisane na jego podstawie. Pierwszy dzień OM nie bo faktycznie wtedy ciąży nie ma. Ona pojawi się ale dopiero później.


Na okresie wypowiedzenia, niezależnie kto je złożył czy pracownik czy pracodawca obowiązuje ochrona. Wtedy trzeba przynieść zaś. Lekarskie i wniosek o cofnięcie wypowiedzenia. Chyba że jest to umowa na okres próbny która kończy się przed upływem 12 tc to też może być rozwiązana.

Rozwiazac można też zw. Grupowym, dyscyplinarnym lub likwidacja stanowiska pracy.



No to nie podwazam zdania, ale to od kiedy sie uznaje taka ciaze?

I co z byciem w ciazy na okresie wypowiedzenia?
 
Jestem pewna. Jestem kadrową i ławnikiem w sądzie pracy. Nie przejdzie.
Potrzeby byłby wynik beta z krwi a ten jest po owulacji.

Ale przecież ochrona zwolnienia jest od pierwszego dnia ciąży? To od którego dnia wg Ciebie zaczyna się ochrona. Z tego co wiem nawet jeśli okazałoby się ze zaszła w ciąże w trakcie wypowiedzenia to wypowiedzenie jest nieskuteczne. Tez jestem kadrowa [emoji6]
 
reklama
Prawnym faktem akceptowany przez sąd w przypadku stwierdzenia ciąży jest test beta hcg, można go zrobić najwcześniej. Oczywiście zaświadczenie lekarskie wypisane na jego podstawie. Pierwszy dzień OM nie bo faktycznie wtedy ciąży nie ma. Ona pojawi się ale dopiero później.


Na okresie wypowiedzenia, niezależnie kto je złożył czy pracownik czy pracodawca obowiązuje ochrona. Wtedy trzeba przynieść zaś. Lekarskie i wniosek o cofnięcie wypowiedzenia. Chyba że jest to umowa na okres próbny która kończy się przed upływem 12 tc to też może być rozwiązana.

Rozwiazac można też zw. Grupowym, dyscyplinarnym lub likwidacja stanowiska pracy.

Ale z tego wynikałoby ze jeśli nie było badania beta hcg nie można określić pierwszego dnia ochrony. A zaświadczenie lekarz wystawia na podstawie om.
 
Do góry