reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

musi byc popis elektroniczny prawda?

Nie , wystarczy wprowadzić na koniec przy pierwszym rozliczaniu w ten sposób PITu kwotę uzyskanego dochody bodajże z roku poprzedniego i to uznają jako „podpis”. W przyszłym roku nie musisz już tego robić bo Twój PIT jest w systemie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
oar8flw178dnjg4g.png
 
reklama
Ja uwielbiam kapiel..najlepiej we wrzątku....szybkie prysznice biore..no ale juz nie we wrzatku :((
I spac na brzuchu juz nie moge :(
 
Darowizne trzeba uwzgledniac w dochodach jezeli byla od rodzenstwa lub rodzicow ? Gdzie to sie uwzglednia??
Chodzi o darowizny, które ja robię na cele pożytku publicznego, tzn. jak wpłacam pieniądze na fundację dla ludzi chorych, biednych, zwierząt itp. (także na kościół). Na przykład w moim szpitalu płaciło się "cegiełkę" 250 zł za poród rodzinny i formalnie była to darowizna na fundację ochrony zdrowia. Albo wpłata na Szlachetną Paczkę itp. Jeśli się ma udokumentowaną taką darowiznę, to potem podatek dochodowy jest o kilka zł mniejszy, tylko trzeba wypełnić PIT/O i zadbać, żeby się tam nie pomylić ;)

A darowizny, o których piszesz Ty i ola_9090, też mam obcykane i je się wypełnia na zupełnie innym druku oraz na innych zasadach. Tych darowizn się nie zgłasza, o ile w ciągu 5 lat nie uzbierała się kwota wyższa niż tzw. wolna od zgłoszenia. Ale jeśli np. brat podarował siostrze 10000 zł, to niestety siostra musi to złożyć druk w US (jeśli zgłosi w ciągu pół roku, to nie płaci żadnego podatku). Przyznam, że ta część prawa podatkowego ciśnie mi na usta tylko wulgarne słowa.

Żaden podpis elektroniczny nie jest potrzebny, jeśli ma się przed sobą PITa z zeszłego roku. Gorąco polecam spróbować, wszystko jest wg mnie czytelnie podane, a oszczędza wpisywania. Wysyła się dopiero na samym końcu, więc jak coś jest niejasne, to można zrezygnować i żadna deklaracja, której nie chcecie, do US nie pójdzie. Podaję link do przedwstępnie wypełnionego PIT-37 z Ministerstwa Finansów:
Link do: Cookies Disabled
 
Dziewczyny ja biorę prysznic ale gorący. Tak że słabo mi po wyjściu tak nie wolno ????
Mi nie wolno, bo miałam krwawienia. Różne są opinie, czy zdrowa ciężarna może brać gorący prysznic/kąpiel, ale... skoro jest Ci słabo po wyjściu, to chyba jednak sygnał ostrzegawczy od organizmu?
 
Darowizne trzeba uwzgledniac w dochodach jezeli byla od rodzenstwa lub rodzicow ? Gdzie to sie uwzglednia??

Darownizne od najblizszej rodziny, żeby byla nieopodatkowana, trzeba zgłosić w przeciągu 6 miesięcy od otrzymania i koniecznie musi byc przelewem. Jak dostaniesz gotowke do reki i sama ja wplacisz na konto to jest opodatkowana.

Wlasnie mam z tym bajzel wiec dokładnie powtarzam co mi powiedziala pani w us...
Opodatkowanie jest progresywne w zależności od kwoty i wynosi max 7%.
Przy darowiznach gotówkowych masz miesiac na zgloszenie, jak nie zglosisz i bedzie kontrola to jest duza szansa na opodatkowanie rzędu 70%


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi lekarz kazał spać na brzuchu


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
oar8flw178dnjg4g.png
Mnie też kazał na brzuchu choć tego nie lubię w przeciwieństwie do gorących pryszniców. Jak w ciąży nie byłam też zawsze słabo mi było jak wychodziłam;-) Ale macie rację trzeba to ograniczyć dla skóry też lepiej bo wrzątek to nic dobrego.

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry