reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tylko to nie jest w środku, to wyczuwalna narośl na zewnątrz, nie krwawi. Boli przy siadaniu, podcieraniu się itd...

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
Hemoroid to taki wlasnie guzeg...zgjrubienie ..kawalek skury napompowany jak balon..troche twady..troche miękki..boli jak dotkniesz... i mnie bolal tez gdy sobie chodzilam.. bol to za duzo..ale dyskonfort jest spory... te masci maja subst znieczulajace rowniez...
Hemoroidy sa na zewnatrz ale wewnatrz tez moga byc..sa przy odbycie
 
reklama
Posterisanem...i wchlonelo sie z powrotem... jest dostepny w aptece bez recepty...
Ale musisz smarowac po 3~4 dniach sie wchlania.. jedyny dostepny w ciazy...
Lekarz moze wypisac recepte na silniejszy posterisan....
Zwykły Posterisan (niestety on nie znieczula) rzeczywiście wygląda na bezpieczny, chociaż chyba nie jest to jedyny preparat dozwolony, ale nie będę pisać o innych, bo sama muszę to skonsultować z lekarzem. W tv reklamują preparaty, które można w ciąży i przy karmieniu, ale uwaga! bo w ulotce wprost jest napisane, że dopiero od 4 miesiąca.
 
Hemoroid to taki wlasnie guzeg...zgjrubienie ..kawalek skury napompowany jak balon..troche twady..troche miękki..boli jak dotkniesz... i mnie bolal tez gdy sobie chodzilam.. bol to za duzo..ale dyskonfort jest spory... te masci maja subst znieczulajace rowniez...
Hemoroidy sa na zewnatrz ale wewnatrz tez moga byc..sa przy odbycie
Dokładnie to jest to! Ok lecę jutro po maść, dziękuję :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
Szalona 29, zaimponowałaś mi! Tzn. ja uważam, że płacenie opiekunce czy sprzątaczce jest normalnym rozwiązaniem w tej sytuacji, ale skoro u Was tej opcji nie było, to gratuluję organizacji, bo jak widać, udało Ci się!
Pisalam do ranny ptaszek bo ma krwiaka musi lezec i ma malutkie dziecko do opieki
Ale tez z rad moga skorzystac inne mamy ktore beda musialy lezez i zajmowac sie dziecmi....ja tylko mówię jakie mam sposoby..
Ja nie korzystalam z opieki..ale moze kogos stac i ma taka mozliwosc.. to czemu nie.... nie jest latwo... no i meza praca to 8 h w pracy reszta w domu wiec moglam jakos ten dzien zorganizowac by sie nie obciazac... ale jak ktos ma meza w delegacjach lu b 13 h w pracy a sytuacja jest bardzo zagrozona.. no to trzeba dzialac i jakos sie organizowac bo chodzi o male nowe zycie ktore juz jest
 
Ostatnia edycja:
Nie da rady lezec.... moglabym Ci pisac doradzac... sama musialam w drugiej ciazy lezec. I zajmowac sie szkrabem.... bo skurczy porodowych dostawalam jU w 7 miesiacu...e w praktyce jak sie nie ma do pomocy nikogo to nie da rady po prostu.. jesc dac musisz... ja robilam tak....
Zabezpieczylam pokoj dziecka maxymalnir jak soe da... drzei zamykalam.... 2 dania na przod szykowalam.. np wrzatek do pustej butelki.i do termicznego opakowania.. a do drugiej butli sama kaszke.. i po 2 h lezenia u dziecka w pokoju nie musialam wstawac..tylko mialam idealnie ciepla przegotowana kaszke.... no a kapanie maz... czasem kapal ranojak szedl na druga zmiane..... czytanie ksiazeczek....to nie wymaga latania..i tak tylko lezec nie bedziesz..chyba ze opiekunke zatrudnisz...

I gratuluje synka, nie pamietam czy tak obstawialas czy nie...ale wazne ze z dzidzia ok..ile wazy i mierzy?

Chcemy córkę bo syna mamy ale jak zobaczyłam dziś ( choć Dr tylko się podśmiechiwał i nie potwierdził) to wedlug mnie chłopak ale może co ja tam wiem naczytałam się w internecie jakiś niepotwierdzonych teorii [emoji23]
1521226420-dc01fcc6d619ba76-aaaaaa.jpeg

Czy własnie na tym zdjeciu nie widać bardzo wyraźnie wyrostka płciowego skierowanego do góry co właśnie potwierdza że chłopiec ??? A moze to zawienieta noga? [emoji23]
Bobo sie tak krecił że Dr nie mógl wycelować z mierzeniem. Ma 5.38cm. Z usg jestem dokładnie w 11t6d.

Chyba mąż wezmie tydzien urlopu, moja mama tydzien, tesciowa (olaboga jak ja to przezyje [emoji33]) tydzien i jakos posklejamy miesiac bo tak na szybko to nawet do pomocy nikogo nie znajdziemy, moze postaram sie o zlobek szybciej dla syna chcialam od sierpnia jak bede w 8 mies bo wtedy juz pewnie bedzie mi ciezko ale zlobek na szybko to jest raczej niewykonalne bo nawet na sierpien w prywatym jestesmy na liscie rezerwowej ...

Mamy male mieszkanie syn jest ruchliwy ale mamy zabezpieczone tak ze nie latam za nim, jak spi tez leze (2-3h) jak sie bawimy staram sie na lezaco wlasnie bajki, ukladanki no wiadomo obiad gotuje normalna opieka wymaga dzwigania, chodzenia ale no ile tez to jest no nie tak duzo przeciez ?! nawet spacery ograniczylam i przez miesiac zadnego postepu z tym cholernym krwiakiem :(((




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Chcemy córkę bo syna mamy ale jak zobaczyłam dziś ( choć Dr tylko się podśmiechiwał i nie potwierdził) to wedlug mnie chłopak ale może co ja tam wiem naczytałam się w internecie jakiś niepotwierdzonych teorii [emoji23]
1521226420-dc01fcc6d619ba76-aaaaaa.jpeg

Czy własnie na tym zdjeciu nie widać bardzo wyraźnie wyrostka płciowego skierowanego do góry co właśnie potwierdza że chłopiec ??? A moze to zawienieta noga? [emoji23]
Bobo sie tak krecił że Dr nie mógl wycelować z mierzeniem. Ma 5.38cm. Z usg jestem dokładnie w 11t6d.

Chyba mąż wezmie tydzien urlopu, moja mama tydzien, tesciowa (olaboga jak ja to przezyje [emoji33]) tydzien i jakos posklejamy miesiac bo tak na szybko to nawet do pomocy nikogo nie znajdziemy, moze postaram sie o zlobek szybciej dla syna chcialam od sierpnia jak bede w 8 mies bo wtedy juz pewnie bedzie mi ciezko ale zlobek na szybko to jest raczej niewykonalne bo nawet na sierpien w prywatym jestesmy na liscie rezerwowej ...

Mamy male mieszkanie syn jest ruchliwy ale mamy zabezpieczone tak ze nie latam za nim, jak spi tez leze (2-3h) jak sie bawimy staram sie na lezaco wlasnie bajki, ukladanki no wiadomo obiad gotuje normalna opieka wymaga dzwigania, chodzenia ale no ile tez to jest no nie tak duzo przeciez ?! nawet spacery ograniczylam i przez miesiac zadnego postepu z tym cholernym krwiakiem :(((




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

To jest noga albo pępowina ?Narząd płciowy według mnie jest skierowany prosto do kręgosłupa - dziewczynka. Ale skoro lekarz nie powiedział przy takim ujęciu dziecka to może faktycznie nie wiadomo jeszcze ?


 
To jest noga albo pępowina ?Narząd płciowy według mnie jest skierowany prosto do kręgosłupa - dziewczynka. Ale skoro lekarz nie powiedział przy takim ujęciu dziecka to może faktycznie nie wiadomo jeszcze ?


Hehehehe dla mnie te wszystkie zdjęcia zawsze to czarna magia. Jak byłam na USG w poprzedniej ciazy to mąż z lekarzem podziwiali siusiaka i wszystkie narządy a ja tam nic nie widziałam :laugh2:
 
hej, przywitam sie, termin porodu na pazdziernik. To moja 5 ciaza, mam syna 7 letniego, 2 letnia corke i 3 letniego synka w niebie, jedno poronienie. Tak troche niesmialo, bo chcialam czekac do usg polowkowego, ktore mam 30 marca, ale dobra, w koncu fajnie sie pointegrowac i wyczekiwac okruszka razem. Moja ciaza jest troche skomplikowana, bo jest to 2 ciaza z konfiktem serolgicznym z przeciwcialami, wiec bede wam gledzila, ze kazda z was, nie tylko rh- musi zrobic sobie badania combasa - na przeciwciala we krwi. I to, ze jesli jest sie rh- a parter rh+ to nie jest konflikt serologiczny tylko niezgodnosc serologiczna. A tak to jest moja pierwsza ciaza, w ktorej mnie mdli, spie na stojaca, poranne, poludniowe, wieczorne i nocne mdlosci do tego mam teraz dwa krwiaczki, biore duphaston na podtrzymania i wierze, ze uda nam sie.
 
reklama
hej, przywitam sie, termin porodu na pazdziernik. To moja 5 ciaza, mam syna 7 letniego, 2 letnia corke i 3 letniego synka w niebie, jedno poronienie. Tak troche niesmialo, bo chcialam czekac do usg polowkowego, ktore mam 30 marca, ale dobra, w koncu fajnie sie pointegrowac i wyczekiwac okruszka razem. Moja ciaza jest troche skomplikowana, bo jest to 2 ciaza z konfiktem serolgicznym z przeciwcialami, wiec bede wam gledzila, ze kazda z was, nie tylko rh- musi zrobic sobie badania combasa - na przeciwciala we krwi. I to, ze jesli jest sie rh- a parter rh+ to nie jest konflikt serologiczny tylko niezgodnosc serologiczna. A tak to jest moja pierwsza ciaza, w ktorej mnie mdli, spie na stojaca, poranne, poludniowe, wieczorne i nocne mdlosci do tego mam teraz dwa krwiaczki, biore duphaston na podtrzymania i wierze, ze uda nam sie.
Witamy trzymam kciuki żeby wszystko się udało:)
 
Do góry