reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Wózek już ? :O
ale tak z ciekawości przyznaje wczoraj przeglądałam i już się zakochałam w bugaboo, tylko kupie nie wczesniej niz pod koniec lipca.

Wiesz co...to skomplikowane....
ja sprzedalam wozek 3 w 1..bo mi gondola i nosidelko miejsce w nieszkaniu zawalaly..i kupilam spacerowke peg perego..ona ma taki wbudowany niby pidesok z tylu...i tak teraz woze mojego 3 latka na podescie a w spacerowce rocznego.... chcualam kupic spacerowke sama taka na pompowanych kolach.. do jezdzenia na codzien..bo wygodniejsze są.... ale ze zycie nas zaskoczylo..i znowu bedziemy rodzicami..to teraz bez sensu kupowac mi sama spacerowke..tylko kupie 3 w 1..i roczniaka powoze juz w tej nowrj spacerowce od wozka 3 w 1...
Taki mam plan... ale wlasnie nie wiem czy przy tych dzieciach lepiej isc w blizniaczy...taki rok po roku... czy se darowac..bo sredni bedzie mial 1 rok i 8 miesiecy... a do przedszkola mam 300 metrow.. do biedry 1 km a plac zabaw pod domem... wiec blisko wszystko...
Starszy syn w wieku 2 lat to na rowerze po 3 km robił... nie wiem jak mlody sie rozwinie ..bo dzieci sa różne... moze nie bedzie chciał...
No bo to bedzie okres zimowy wiec tez spacerow nie wiadomo ile nie bedzoe.bo pewnie ciagle chorzy bedziemy.. a na wuosne to nuz nie potrzebny mi blizniaczy będzie....hmmmm.. wiec chyba podescik kupie... jak sie zmeczy....
 
reklama
A tu przybyło postów, ledwo nadrobiłam :)
Witam nowe mamusie i cieszę się że jest nas coraz więcej! :-) :)
Co do badań prenatalnych polecam odwiedzić blog mamyginekolog była o nim mowa przy okazji segregatorów dla przyszłych mam. Tam jest wszystko fajnie opisane, usg plus test krwi pappa powinno być wykonane razem, niekoniecznie w jednym dniu. Samo usg to 80 % skuteczności w wykrywaniu wad. Pappa stanowi uzupełnienie i tym samym zwiększa skuteczność badań, przy czym wyniku pappa nie powinno się interpretować osobno a tylko i wyłącznie razem z wynikiem usg.
Na mamaginekolog jest tez link do strony gdzie można sprawdzić czy nasz lekarz jest uprawniony do przeprowadzania usg prenatalnego tzn czy posiada odpowiedni certyfikat świadczący o tym że wykonuje te badania zgodnie ze światowymi standardami. Niestety nie każdy lekarz posiada taki certyfikat dla tego polecam sprawdzenie, płacimy za to pieniądze więc lepiej się upewnić czy badania wykonuje odpowiednia osoba.
 
Wiesz co...to skomplikowane....
ja sprzedalam wozek 3 w 1..bo mi gondola i nosidelko miejsce w nieszkaniu zawalaly..i kupilam spacerowke peg perego..ona ma taki wbudowany niby pidesok z tylu...i tak teraz woze mojego 3 latka na podescie a w spacerowce rocznego.... chcualam kupic spacerowke sama taka na pompowanych kolach.. do jezdzenia na codzien..bo wygodniejsze są.... ale ze zycie nas zaskoczylo..i znowu bedziemy rodzicami..to teraz bez sensu kupowac mi sama spacerowke..tylko kupie 3 w 1..i roczniaka powoze juz w tej nowrj spacerowce od wozka 3 w 1...
Taki mam plan... ale wlasnie nie wiem czy przy tych dzieciach lepiej isc w blizniaczy...taki rok po roku... czy se darowac..bo sredni bedzie mial 1 rok i 8 miesiecy... a do przedszkola mam 300 metrow.. do biedry 1 km a plac zabaw pod domem... wiec blisko wszystko...
Starszy syn w wieku 2 lat to na rowerze po 3 km robił... nie wiem jak mlody sie rozwinie ..bo dzieci sa różne... moze nie bedzie chciał...
No bo to bedzie okres zimowy wiec tez spacerow nie wiadomo ile nie bedzoe.bo pewnie ciagle chorzy bedziemy.. a na wuosne to nuz nie potrzebny mi blizniaczy będzie....hmmmm.. wiec chyba podescik kupie... jak sie zmeczy....
to faktycznie trochę za i przeciw do rozważenia :)
ja myślę o tym podeście, bo mój trochę leniuch bywa 4lata ale bywało że rower i dziecko niosłam pod pachą. Wiec nawet taki podest na 'mamo juz sie zmeczylem' by sie przydał.
 
Super, to faktycznie jesteś fachowcem. :) a co studiujesz? I napisz ktore masz mutacje? Ja mam MTHFR A1298C heterozygota, PAI homozygota. Podobno to nienajgorzej.
Moge posłużyć Ci jako obiekt do badań ;) Szczególnie w wątku poronień...

A ktora to Twoja ciąża?
P.s.Witaminy d (vigantolletten) biore 4000 j.jak coś.

Nie, żaden fachowiec, ale zaciekawiły mnie te tematy i dużo opracowań przewertowałam. Dietetykę kliniczną na WUMie. MTHFR C677T hetero i PAI hetero. Dodatkowo początek hashimoto i torbiel na jajniku, więc pełen pakiet. Ja dopiero jestem na etapie badań i przygotowania do ciąży, niestety ciągle coś nowego wychodzi :(
 
My mamy teraz baby joggera city elite i chyba przesiądziemy się do baby joggera city select lux rok po roku, albo na podwójnego bugaboo donkey duo.

Chociaż czekam możliwie jak najdłużej zeby sprawdzić czy mój starszak bedzie chciał jeszcze jeździć... jak cos mamy fidelle i nosidlo, a i w chuste sie zaopatrzymy to moze starczy ten pojedynczy:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ooo zapomnialam ze chuste kupilam !
Ale to bedzie zima.... to gdzie w tej chuscie pod kurtke malucha wepchne.... chyba nie da rady... ktos chustowal zima.... bo ja to pierwszy raz z chusta bede miec doczynienia


Masz racje...chyba zaczekam co bedzie z tym rocznym przez okres wakacji sie działo...poki co mam ta spacerowke z podestem
 
Co do wózka to ja mam 3w1 po synku (szaro czarny więc jak będzie dziewczyna to nie będzie w męskim wózku) Riko Brano Natural. Ale kupiliśmy wczoraj parasolke abym miała wygodniej do października. W październiku wracam do gondolii z taką dostawka która pasuje do każdego wózka
f0df5d1a8522e6379d775a4bf71658f4.jpg
040591dd6097d1f6820d9f5fe2e1249c.jpg


tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
A jak zacznie padac?... sa do takich dostawek daszki ?
 
Ooo zapomnialam ze chuste kupilam !
Ale to bedzie zima.... to gdzie w tej chuscie pod kurtke malucha wepchne.... chyba nie da rady... ktos chustowal zima.... bo ja to pierwszy raz z chusta bede miec doczynienia


Masz racje...chyba zaczekam co bedzie z tym rocznym przez okres wakacji sie działo...poki co mam ta spacerowke z podestem
Są specjalne kurtki dla dwojga :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Obowiązkowe? Ja miałam na nfz robione jedynie morfologię, glukozę, mocz, wagę i pomiar ciśnienia..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxm6kqiejz1.png
Mi dala na nfz oprocz tego co wymienilas..tokso igg i igm i jeszcze cos.. plus cytologie......tsh na nastepnej wizycie
 
Ostatnia edycja:
Do góry