reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

To ich interesuje bo ZUS nie ma kasy aby każdemu płacić za zwolnienia. I ginekolodzy mają dużo kontroli pod tym względem. Jeśli dadzą zwolnienie bez przyczyny to dostają jakąś tam karę ale i pacjence rozpoczynają proces o "okradanie państwa". Słyszałam o 2 takich przypadkach i niestety dziewczyny przegrały i musiały zwracać pieniądze które "otrzymały z ZUS u"
Więc jeśli nie masz niekorzystnych warunków pracy, albo pracodawca może cię przenieść na inne stanowisko pracy (mówię o zdrowych ciazach) to nie powinnas iść na zwolnienie.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
Też mi się tak kiedyś wydawało...że od jakiegoś czasu jest nagonka na kobiety w ciąży na wykorzystanie zwolnień itd. natomiast w ciąży jest moja kuzynka, ja i moja przyszła bratowa żadna z nas nie miała problemu ze zwolnieniem. Lekarz wręcz namawiał żeby na nie iść ( chociaż oczywiście zaznaczał że zmusić nie może bo zaleceń do leżenia itd nie ma ) i to naprawdę od pierwszych tyg bo moja kuzynka była na pierwszej wizycie w 5 tyg, ja w 6 a bratowa w 8. Zastanawiam się jak to się w takim razie ma do " niby" zaostrzonych kontroli itd...

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzięki za pomoc :-) :) niestety mój gin ten który nie chciał mi wypisać l4 nie zna reali mojej pracy, mam ciężkie warunki pracy w huku i zanieczyszczonym pomieszczeniu a on twierdzi że mogę i tu cytat " przecierać kwiatki " .Ciekawe jakie , chyba jak je sobie namaluję. Lekarz rodzinny zna mój zakład pracy i od razu kazał mi załatwiać L4 ale od gina.
 
O cukrzycy ciążowej pisałam pracę licencjacką, a teraz piszę magisterską o mutacjach MTHFR :) Dużo kobiet zachodzi w ciąże lecząc się metforminą na cukrzycę i wtedy PTD zaleca przejście od razu na insulinę. Sama mam mutację MTHFR, PAI i niską wit. D imnie nastraszyłaś ;)
Super, to faktycznie jesteś fachowcem. :) a co studiujesz? I napisz ktore masz mutacje? Ja mam MTHFR A1298C heterozygota, PAI homozygota. Podobno to nienajgorzej.
Moge posłużyć Ci jako obiekt do badań ;) Szczególnie w wątku poronień...

A ktora to Twoja ciąża?
P.s.Witaminy d (vigantolletten) biore 4000 j.jak coś.

 
Też mi się tak kiedyś wydawało...że od jakiegoś czasu jest nagonka na kobiety w ciąży na wykorzystanie zwolnień itd. natomiast w ciąży jest moja kuzynka, ja i moja przyszła bratowa żadna z nas nie miała problemu ze zwolnieniem. Lekarz wręcz namawiał żeby na nie iść ( chociaż oczywiście zaznaczał że zmusić nie może bo zaleceń do leżenia itd nie ma ) i to naprawdę od pierwszych tyg bo moja kuzynka była na pierwszej wizycie w 5 tyg, ja w 6 a bratowa w 8. Zastanawiam się jak to się w takim razie ma do " niby" zaostrzonych kontroli itd...

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
Z tego co wiem to one sporo zarabiały, mi ale swoje firmy ale się zatrudnily gdzieś i potem na zwolnienie od razu. Bez zdjęć z usg wystawione. No ale może Warszawie jest taka nagonka bo dużo korporacji. albo coś.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
Z tego co wiem to one sporo zarabiały, mi ale swoje firmy ale się zatrudnily gdzieś i potem na zwolnienie od razu. Bez zdjęć z usg wystawione. No ale może Warszawie jest taka nagonka bo dużo korporacji. albo coś.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
Może jest inaczej jak ledwo zaczęło się płacic składki i to bardzo wysokie i nagle idzie się na zwolnienie...

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wchodze sobie.... tuaj nie bylo mnie pol dbia..dzieci juz spia...i jak zwykle 9 stron do nadrobienia... ale z Was gaduly az milo :)

Dzieci padly o 19 wiec bede nadrabiac...

Zagwostke taka mam...
Pytanie do mam co maja obecnie male dzieci w domu.... kupujecie wozki rok po roku dla 2 dzieci na raz ..czy podesciki ??
 
reklama
Szalona ja czekam mozliwie jak najdłużej z wózkiem żeby zobaczyć czy moj Leo bedzie chcial dalej w nim siedziec. Jak beda drzemki na spacerze to raczej rok po roku, akurat na zime sie zalapie jak deugie bedzie w gondoli wiec tez ciezko go na dostawce bedzie wozic, ale z drugiej strony zima mniej spacerow.... sama nie wiem....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry