reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dzień dobry,
dzisiaj kolejny upalny dzień:crazy:
W nocy pobolewal mnie brzuch, chyba wnętrzności są mocno skopane. I do tego maluszek się rusza i rozciąga i twardnieje mi wtedy brzuch. Dzisiaj i jutro zamierzam odpoczywać i nic nie robić.


Czy któraś z was kupuje zabawki emitujące biały szum? Te szummisie. Zastanawiałam się czy to się w jakikolwiek sprawdza.
Kuzynka miała szumisia. Stwierdziła że niewypał. Leży w szafie. Lepiej najpierw sprawdzić puszczając z telefonu czy takie dźwięki będą dziecko uspokajaly
 
My puszczaliśmy biały szum z telefonu. Wszystkie możliwe dźwięki, wszystkie poziomy głośności i nic nie pomagało naszej córce zasnąć... Miała te dźwięki gdzieś. Za to my robiliśmy się od razu senni [emoji1] Niby na większość dzieci to działa, ale może warto najpierw sprawdzić puszczając taki dźwięk z telefonu?
U nas te sztuczne szumy nie działały. Tylko prawdziwa suszarka, a później wentylator. Z wentylatorem śpimy już 6 lat, bo ja się też tak nauczyłam, że mi musi szumiec jak zasypiam... [emoji23]
 
No niestety choroba ją strasznie wymęczyła. To była wielka kobieta.
Personalnie za nią nie przepadałam. Ale jej twórczość to kawał dobrej, polskiej historii muzyki. Wybitni odchodzą, muzyka zostaje, ale niestety nasze dzieci będą żyły w czasach kiedy jeden bit weselny i śpiewanie o depresji w wykonaniu 15 latków będzie uznawane za majstersztyk muzyczny :(
 
Dzień dobry,
dzisiaj kolejny upalny dzień:crazy:
W nocy pobolewal mnie brzuch, chyba wnętrzności są mocno skopane. I do tego maluszek się rusza i rozciąga i twardnieje mi wtedy brzuch. Dzisiaj i jutro zamierzam odpoczywać i nic nie robić.


Czy któraś z was kupuje zabawki emitujące biały szum? Te szummisie. Zastanawiałam się czy to się w jakikolwiek sprawdza.
Ja kupilam, uzywanego za 40zl :)
Screenshot_20180714-095150.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180714-095150.jpg
    Screenshot_20180714-095150.jpg
    36,9 KB · Wyświetleń: 469
U nas nie tyle ten szum usypia co po prostu "utrzymuje" dłużej sen. Bez szumu syn budzi się częściej, czasami przy drobnym halasie a czasami też w ciszy. Przy wlaczonym szumie pobudek jest mniej :D

To się u nas sprawdzało jak córka była już trochę starsza. Tylko to nie musiał być szum, wystarczył jakikolwiek dźwięk. Więc przez 2 lata słuchała w nocy RMF Classic [emoji1] Jak była totalna cisza, to każdy dźwięk ją wybudzał. A jak coś delikatnie hałasowało, to nic jej nie ruszało, nawet głośne rozmowy i muzyka (spała nawet w wózku na weselu góralskim i była tak przyzwyczajona do hałasów, że jej nie ruszały góralskie przyśpiewki z tym kobiecym "iiyaah" na końcu).
 
reklama
A ja wyznaje zasadę ze przy kazdym CIAGLYM dźwięku zle się spi, tak samo jak przy świetle. Nie da sie w pelni odpoczac. Szumy do zasypiania ok, ale nie przez cala noc. Niby wygodne bo faktycznie nagły stuk, szelest czy inny dzwiek nie jest w stanie wystraszyc, ale ja tego nie popieram.
 
Do góry