reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
No żarty żartami ale ja mam ostatnio silne zaparcia , mało ruchu dużo leżę i są skutki , ostatnio w 4 dniu poszłam dopiero do toalety się załatwić . I serio powagą , bałam się " przec" wolę czekać aż samo pójdzie ( przepraszam za bezpośrednie określenia - bez urazy ) .

Ale skad moje pytanie czy wy też macie zaparcia i też boicie się " przec " na tym etapie ciąży ??? :/
Ja na swojej diecie nie mam;) a więc mogę polecić: dużo ziaren, płatki owsiane, chleb żytni z ziarnami, jogurty tylko naturalne, mnóstwo warzyw i idzie jednym ssłowem;)
 
Na zaparcia jak jest blender w domu kielichowy to : banan albo dwa. Trochę mleka albo jogurt naturalny.
Jakieś płatki m. Górskie, orkiszowe etc.
Miksujemy. Wypijemy i lecimy do toalety :-p
 
Skurcze w wannie zauważysz...wszedzie je zauważysz :)
... ale jak cos pyknie w wannie.....to wód plodowych można niezauważyć...
ja sie boje ze podczas kapieli odejda wody..a ja nie bede wiedziec czy to prysznic czy ja ;)


Właśnie nie wiem czy jest jakaś procedura na poród w wannie. Może czekają aż wody odejdą a jak nie przebijają pęcherz. Muszę się zagłębić.
No właśnie siedziałam sobie z godzinkę

Oczywiście letnia woda. Bąbelki :-D
 
U nas w szkole trzeba buty z biala podeszwa "nie kapcie". Szczerze mowiac, nie wiem o co chodzi (trampki i adidasy tylko? Jeszcze nigdy takich nie kupowalam synowi), zamierzam dac kapcie przedszkolne i czekac na reakcję nauczycielki ;) Paputki moje dzieci maja, syn nosil na karate (pan kazal na boso a on sie brzydzil) a potem na rytmike. Plusy widzę takie, ze lekkie i elastyczne, ale w sumie fanka nie jestem. Te bez antyposlizgow na naszym parkiecie soe slizgaja mocno, stopy i tak spocone.
 
U nas w szkole trzeba buty z biala podeszwa "nie kapcie". Szczerze mowiac, nie wiem o co chodzi (trampki i adidasy tylko? Jeszcze nigdy takich nie kupowalam synowi), zamierzam dac kapcie przedszkolne i czekac na reakcję nauczycielki ;) Paputki moje dzieci maja, syn nosil na karate (pan kazal na boso a on sie brzydzil) a potem na rytmike. Plusy widzę takie, ze lekkie i elastyczne, ale w sumie fanka nie jestem. Te bez antyposlizgow na naszym parkiecie soe slizgaja mocno, stopy i tak spocone.
U mnie w szkole za dzieciaka były takie wymagania :D chodziło o to, że kolorowa podeszwa zostawia ślady na parkiecie, np. Na sali gimnastycznej :)
 
No żarty żartami ale ja mam ostatnio silne zaparcia , mało ruchu dużo leżę i są skutki , ostatnio w 4 dniu poszłam dopiero do toalety się załatwić . I serio powagą , bałam się " przec" wolę czekać aż samo pójdzie ( przepraszam za bezpośrednie określenia - bez urazy ) .

Ale skad moje pytanie czy wy też macie zaparcia i też boicie się " przec " na tym etapie ciąży ??? :/
Ja Cie rozumiem... Zaparc nie mam (to bylby gwozdz do trumny z moimi hemoroidami), ale kilka dni temu zebraly mi sie gazy i przestraszylam sie tego uczucia parcia.
 
Pij wodę i jedz kiwi jedno za drugim pomoże na pewno nie zaszkodzi. Ja też miewam problemy ale jakoś daj radę codziennie w każdym razie powinno się min 2l wody wypić A ja jestem leniwa i nie chce mi się tyle na siku latać.
Mi lekarka kazla 3 litry pic i wg niej 2 litry napoju (mineralna i herbata) plus woda w zywnosci (zupy, owoce) to za malo. AFI ostatnio mialam 11.
 
reklama
Do góry