reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Kffiatek [emoji4] super super wieści.
Bardzo się cieszę [emoji173]
Nie rozumiem tylko dlaczego musisz ograniczyć owoce? A skąd naturalne witaminy? Rety...zaskoczona jestem.
Że cukry w postaci słodyczy i wszelką żywność gdzie się go dosypuje na potęgę to rozumiem ale owoce? Wiem że banany są często eliminowanie z diety...
Ale któraś z naszych koleżanek jest zdaje się ekspertem żywieniowym?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Banany ? To jedyne owoce jakie jem. Czemu się je eliminuje ?


 
reklama
Kffiatek [emoji4] super super wieści.
Bardzo się cieszę [emoji173]
Nie rozumiem tylko dlaczego musisz ograniczyć owoce? A skąd naturalne witaminy? Rety...zaskoczona jestem.
Że cukry w postaci słodyczy i wszelką żywność gdzie się go dosypuje na potęgę to rozumiem ale owoce? Wiem że banany są często eliminowanie z diety...
Ale któraś z naszych koleżanek jest zdaje się ekspertem żywieniowym?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jestem, można tak powiedzieć. [emoji6] moim zdaniem owoce jak najbardziej ale nie można przesadzać bo wiadomo niektóre mają dużo cukru. 1 owoc dziennie jak najbardziej i najlepiej do tak do godziny 16 bo wtedy się jeszcze trawią. I jak najwiecej warzyw w różnych postaciach. [emoji6] a i co do oliwy z oliwek też się nie zgodzę bo jak masz chęć polać sałatkę to jak najbardziej, olej rzepakowy używa się raczej na codzień do smażenia.

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kffiatek [emoji4] super super wieści.
Bardzo się cieszę [emoji173]
Nie rozumiem tylko dlaczego musisz ograniczyć owoce? A skąd naturalne witaminy? Rety...zaskoczona jestem.
Że cukry w postaci słodyczy i wszelką żywność gdzie się go dosypuje na potęgę to rozumiem ale owoce? Wiem że banany są często eliminowanie z diety...
Ale któraś z naszych koleżanek jest zdaje się ekspertem żywieniowym?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja bardzo dużo ważę, całe życie walczę z wagą, zdaje się że moje BMI kwalifikuje się jako 2 stopień otyłości (chociaż ponoć nie widać tego na pierwszy rzut oka). Chodzi o to że nadmiar cukru (cukru prostego z owoców również) może mi wywalić cukrzycę ciążową, chociaż do tej pory się uchowałam ale na granicy, mimo podobnej wagi z poprzedniej ciąży. Dość powiedzieć że pan doktor powiedział że liczy na to że do 22 tygodnia nie przytyję nic a może nawet schudnę ;) Ech.
 
Czesc dziewczyny termin na 26/10 o ile wszystko dobrze pójdzie. Ostatnia miesiaczka 20go stycznia, w lutym powinna byc 15go ale dalej nic, testy robilam 16,17 i 18 blaaade kreski ale są
Lekarz dzis stwierdzil ze to bardzo wczesna ciaza, kazal wrocic za 2 tygodnie, robil test z moczu w gabinecie, stwierdzil ze negatywny a kreska pojawila sie doslownie 3 minuty po wyjsciu z gabinetu, nawet zdjecie zrobilam teraz musze czekac 2 tygodnie, mieszkam w irlandii i tu niestety testow z krwii nie robia, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok
 
I jak najwiecej warzyw w różnych postaciach. [emoji6] a i co do oliwy z oliwek też się nie zgodzę bo jak masz chęć polać sałatkę to jak najbardziej, olej rzepakowy używa się raczej na codzień do smażenia.

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
Oliwa średnio, natomiast olej rzepakowy, tłoczony na zimno, dla nas (ze względu na klimat i takie tam) jest lepszy.
Poza tym u mnie ok, apetyt wrócił, jem i piję wszystko jak przed ciążą, mdłości minęły, żolądka też mi już nie wyrywa, tyle że dzisiaj na wysokiej adrenalinie, nawet spać mi się nie chciało. Nie ma to jak wkurwiający pacjent. Normalnie zabić.
Wizytę mam 27.02
Wszystkim gratuluję bijących serduszek, za resztę trzymam kciuki.
 
Banany ? To jedyne owoce jakie jem. Czemu się je eliminuje ?


Monami ja to tylko ze słyszenia wiem...Bo koleżanka do dietetyczek różnych chodzi, że banany mają wysoki indeks glikemiczny i osóby, które mają tendencję do przybierania na wadze muszą jedynie uważać by nie przesadzać z ich ilością.
Jak ktoś liczy kalorie to jeden banan ma ich ok 120 . Nigdy ich nie liczyłam, ale niektórzy muszą.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monami ja to tylko ze słyszenia wiem...Bo koleżanka do dietetyczek różnych chodzi, że banany mają wysoki indeks glikemiczny i osóby, które mają tendencję do przybierania na wadze muszą jedynie uważać by nie przesadzać z ich ilością.
Jak ktoś liczy kalorie to jeden banan ma ich ok 120 . Nigdy ich nie liczyłam, ale niektórzy muszą.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Aaa rozumiem !myslalam ze w ciazy się nie je czy coś :)


 
Ja bardzo dużo ważę, całe życie walczę z wagą, zdaje się że moje BMI kwalifikuje się jako 2 stopień otyłości (chociaż ponoć nie widać tego na pierwszy rzut oka). Chodzi o to że nadmiar cukru (cukru prostego z owoców również) może mi wywalić cukrzycę ciążową, chociaż do tej pory się uchowałam ale na granicy, mimo podobnej wagi z poprzedniej ciąży. Dość powiedzieć że pan doktor powiedział że liczy na to że do 22 tygodnia nie przytyję nic a może nawet schudnę ;) Ech.
Przyszedł mi do głowy mój serdeczny znajomy, który też całe życie walczył z nadwagą. I muszę przyznać że jest mega wysportowany jak na swoj wgląd. Jednak sport mu nie zbijał wagi. (Ma świetną kondycję). Wreszcie trafił chyba na dobrego dietetyka. Zaczął od odbudowy organizmu brobiotykami, bo z tym miał problem. Liczenie kalorii...zdrowe odżywianie, sport i póki co spadło mu 22kg ( ok 4 mies). Jeszcze ma w planach zejść z wagi kolejne 20. Ale naprawdę wiele zmienił w swoim odżywianiu...motywacją była córeczka, która się właśnie urodziła 13.02. [emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kffiatek [emoji4] super super wieści.
Bardzo się cieszę [emoji173]
Nie rozumiem tylko dlaczego musisz ograniczyć owoce? A skąd naturalne witaminy? Rety...zaskoczona jestem.
Że cukry w postaci słodyczy i wszelką żywność gdzie się go dosypuje na potęgę to rozumiem ale owoce? Wiem że banany są często eliminowanie z diety...
Ale któraś z naszych koleżanek jest zdaje się ekspertem żywieniowym?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Owoce zawieraja bardzo duzo cukrow prostych... (soki z owoców rowniez)
Podobna ilosc jest cukrów w owocach co i coli !! Taka ciekawostka
Na studiach mowili..jak ktos chce przytyc niech je winogrona... tam jest ich naaaajwiecej !
A jak wiadomo od tego sie tyje...

Regularne posilki co 2-3 h
Nie jedzenie na 2h przed snem
..nie rozychanie żołądka na fuull
Picie wody.
Moze byc z cytryna, zamiast sokow
Warzywa
Kasze...wskazane :)
 
reklama
Do góry