reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No to chyba jest jasne jak slonce za kazda zapyta lekarza i zrobi co lekarz zaleca, a to ze ktos tam pyta o leukocyty czy cukrzyce czy jakies inne wyniki czy dolegliwosci to chyba tak zeby wiedziec czy ktos mial podobnie i co sie tam z tym sie zadzialo co pomoglo itp?!
To ze forum nie jest miejscem na konsultowanie wybikow badan to chyba nikomu nie trzeba pisac [emoji38]
Mysliscie ze ktoras z nas po takiej „konsultacji” wezmie sobie posty jako recepte na dolegliwosci i odpusci wizyte u lekarza bo jakas obca kobita z forum tez tak miala robila x i pomoglo ?! I to jeszcze w ciazy?! Jak kazda na siebie chucha i dmucha...
Czy ktos tu ma nas za takich tumanow ?! [emoji23][emoji23]

Dokładnie.....:) poza tym z lekarzami jest różnie.. jeden o czym zapomni..drugi cos przeoczy.... a tak dzieki forum ..wiecej można dopytac lekarza.... jestesmy my bardziej doinformowane dzieki sobie tu nawzajem jesteśmy....... nas tu tyle z podobnymi doswiadczeniami etc ja informowalam gina prywatnego o tych strzykawkach i o tym ze badanie musi byc zrobione przed zastrzykiem.... hehe

A dzieki dziewczynom z forum dowiedzialam sie ze noworodek mi kaszle co 2 minuty.... bo przegrzewam mieszkanie.... o czym pediatra na ostrym dyzuze mi nie mogl podpowiedziec.... mokrymi recznikami na kaloryferze i ziolami w garnku....dziecku bym nie zaszkodzila..a pomoglo..dziecko przestalo kaszlec w 3 h. ....kazda ma swoj rozum :)
 
reklama
Paracetamol jest ponoc "lagodniejszy" dla organizmu niz ibuprofem wiec mi sie wydaje ze powinno byc odwrotnie
Nie zgodzę się z tym .... co prawda ibuprofen to NLPZ i jest bardziej drażniący na żołądek , ale trudniej go przedawkować , a paracetamol jest łagodniejszy dla żołądka , ale działa bardzo toksycznie na wątrobę , przy przedawkowaniu dosłownie ja rozpuszcza..... dla tego u dzieci leki p gorączkowe stosuje się naprzemiennie paracetamol i ibuprofenem w odstępach ok 3 godzin ( w razie jak gorączka nie spada)
 
Nie zgodzę się z tym .... co prawda ibuprofen to NLPZ i jest bardziej drażniący na żołądek , ale trudniej go przedawkować , a paracetamol jest łagodniejszy dla żołądka , ale działa bardzo toksycznie na wątrobę , przy przedawkowaniu dosłownie ja rozpuszcza..... dla tego u dzieci leki p gorączkowe stosuje się naprzemiennie paracetamol i ibuprofenem w odstępach ok 3 godzin ( w razie jak gorączka nie spada)
No dlatego pisalam ponoc, bo pewnosci nie mialam i chcialam Ciebie oznaczyc, bo co ja tu bede gadac jak na sali jest lekarz [emoji3][emoji3][emoji23]
 
Kurcze jak oglądam wasze zdjęcia wyprawek i czytam posty to aż mnie zżera żeby też już kupować [emoji3] niestety przynajmniej miesiąc jeszcze siedzimy na jednym pokoju u rodziców zanim uda nam się ogarnąć budowę na tyle żeby móc się przeprowadzić.. a tu nie mam gdzie magazynować już haha [emoji23] a niby duży dom.. no cóż muszę jeszcze trochę się wstrzymać a póki co mam trochę ciuszkow od kuzynki i pojedyncze które sama kupilam. A ja chce już łóżeczko, wozeczek, leżaczek... Ehhh [emoji23]
Zazdroszczę przeprowadzki, my będziemy sie jeszcze "meczyc" u rodzicow gdzies z rok [emoji3][emoji3][emoji58]
 
Kurcze jak oglądam wasze zdjęcia wyprawek i czytam posty to aż mnie zżera żeby też już kupować [emoji3] niestety przynajmniej miesiąc jeszcze siedzimy na jednym pokoju u rodziców zanim uda nam się ogarnąć budowę na tyle żeby móc się przeprowadzić.. a tu nie mam gdzie magazynować już haha [emoji23] a niby duży dom.. no cóż muszę jeszcze trochę się wstrzymać a póki co mam trochę ciuszkow od kuzynki i pojedyncze które sama kupilam. A ja chce już łóżeczko, wozeczek, leżaczek... Ehhh [emoji23]
Bylam w takiej sytuacji i doskonale Cie rozumiem. Wszyscy naokoło sie pytali czy juz mam dla malego gotowe ubranka, wozek itd a ja na nich warczalam bo nie mogłam sie doczekac. My cala zawartosc kawalerki 40m2 zmiescilismy w jednym 7m2 pokoju i tam mieszkalismy pod koniec ciazy. Początki sa trudne jak wszystko na raz sie dzieje a czas goni ;)
 
Nie zgodzę się z tym .... co prawda ibuprofen to NLPZ i jest bardziej drażniący na żołądek , ale trudniej go przedawkować , a paracetamol jest łagodniejszy dla żołądka , ale działa bardzo toksycznie na wątrobę , przy przedawkowaniu dosłownie ja rozpuszcza..... dla tego u dzieci leki p gorączkowe stosuje się naprzemiennie paracetamol i ibuprofenem w odstępach ok 3 godzin ( w razie jak gorączka nie spada)
Czyli jeśli akurat lekarza pod ręką nie będzie to lepiej zastosować np czopek z paracetamolu a jak nie da rady to za 3h z ibuprofenu?
To też do dorosłych się powinno stosować?
 
Czyli jeśli akurat lekarza pod ręką nie będzie to lepiej zastosować np czopek z paracetamolu a jak nie da rady to za 3h z ibuprofenu?
To też do dorosłych się powinno stosować?
Tak, dokładnie , plus chłodne okłady na okolice dużych naczyń czyli na pachwiny, brzuch, pod pachami ....Takie same są zalecenia zbijania gorączkę u dzieci i dorosłych, żeby mieszać leki, nie brac ciagle paracetamolu lub ciagle NLPZ właśnie żeby nie przedawkować
 
Kurcze jak oglądam wasze zdjęcia wyprawek i czytam posty to aż mnie zżera żeby też już kupować [emoji3] niestety przynajmniej miesiąc jeszcze siedzimy na jednym pokoju u rodziców zanim uda nam się ogarnąć budowę na tyle żeby móc się przeprowadzić.. a tu nie mam gdzie magazynować już haha [emoji23] a niby duży dom.. no cóż muszę jeszcze trochę się wstrzymać a póki co mam trochę ciuszkow od kuzynki i pojedyncze które sama kupilam. A ja chce już łóżeczko, wozeczek, leżaczek... Ehhh [emoji23]
Przybijam piątkę bo u mnie to samo...w jednym pokoju u mamy a na budowie bejzel :(
Mąż zaczął malować ale nadal nie mamy kuchni, paneli na górze i schodów zamontowanych...Czasu coraz mniej. W sierpniu ma urlop i obiecuje że wszystko "się zrobi" że jeszcze "dużo czasu" ehhh
 
reklama
Do góry