reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Podpowiedzcie mi jeśli chodzi o wózki czy kupujecie gondole takie dwa w jednym albo trzy w jednym czy zostajecie tylko przy spacerówce i wpinanym nosidelku (niby gondole wykorzysta sie tylko kilka razy ale już sama nie wiem) i jakie firmy polecacie Bo ja słyszałam o Espiro Next Manhattan polska firma i wszystkie dodatki są w cenie. Spodobał mi się ten wózek w sklepie ale chce poznać Wasze opinie :) :)
Ja mam 3w1. Pierwszy tez taki byl. Zalezy czy bedziesz chciala kupowac pozniej spacerowke czy lekka parasolke. Parasolki nie nadaja sie dla malucha do 1rż, wiec robi sie luka czasowa miedzy gondola a parasolka. Ale spacerowy od 3w1 będzie za to ciezki razem z dzieckiem.
 
Kilka słów o foteliku i wożeniu w fotelikach łupinach.

W foteliku dziecko ma nienaturalna pozycję, brodę mamprzy klatce piersiowej, dlatego jadąc autem z maluszkiem należy robić przerwy co godzinę.Taka pozycja może spowodować niedotlenienie jeśli trwa zbyt długo.
To pozycja chroniąca w razie wypadku, ale nie wskazana dla malutkich pleckow.
Nie powinno się w zasadzie nigdy wozić dziecka w Foteliku zamiast w gondoli.
Owszem takie wyjście z auta do lekarza to luz, ale widzę że.wielu rodziców traktuje foteliki jako zamienne z gondolami.A to wielki błąd.

Dodatkowo to że fotelik(nosidło) z wózka ma atest nie oznacza, że jest on bezpieczny.Oznaczy tylko że.zostal wykonany z nietoksycznych materiałów i dopuszczony do użytku w kraju /UE.
Nie gwarantuje to jednak tego, że nie rozleci się podczas wypadku i ochroni jam powinien dzidziusia.
Nie każdy fotelik z zestawu 3w1 jest fuj, ale około 90%z nich już niestety tak.
Bardzo ważne jest również dociągnięcie pasów, wożenie dziecka bez kombinezonu czy kurtki i w końcu bardzo istotna rzecz.dopasowanie fotelika do auta i poprawne zamontowanie go.
 
Jak dla mnie to nie za bardzo tak jak piszesz że spacerowka i wpinane nosidełko. W nosidełku dziecko nie powinno być wożone w wózku. A jeśli chodzi o markę wózka to nie wypowiem się ;)
Masz rację, ale jak jedziesz gdzies cos zalatwic to nie bedziesz wywlekac dziecka z nosidelka na pare minut zeby wsadzic do gondoli. Oprocz tego musialabys zabierac ze soba jedno i drugie na kazde wyjscie.

Jak jechalismy z mlodym zeby chodzic gdzies wiecej to bralismy i gondole, ale majac male auto i duza gondole zajmujaca calutki bagażnik, nie da sie juz isc np na zadne zakupy.
 
Masz rację, ale jak jedziesz gdzies cos zalatwic to nie bedziesz wywlekac dziecka z nosidelka na pare minut zeby wsadzic do gondoli. Oprocz tego musialabys zabierac ze soba jedno i drugie na kazde wyjscie.

Jak jechalismy z mlodym zeby chodzic gdzies wiecej to bralismy i gondole, ale majac male auto i duza gondole zajmujaca calutki bagażnik, nie da sie juz isc np na zadne zakupy.
Można brać chustę [emoji3]
 
Mnie też ciągle się chce jeść , Bulgota w brzuchu mi ale na siłę nie umiem jeść . Dużo już przytyłam :((( uwaga !!!! 10,5 kg !!!

Noi standard , 23:15 ja leżę do spania na lewym boku a synek w pachwinach tam nisko gdzieś zaczyna mizianie i się rusza ...a dzień spokojny a noc przychodzi to on pływa sobie :-o

Pytanko , do Was ogólnie mało czuje ruchy w ciągu dnia, powiem to lekarzowi , a powinnam chyba bo nie chodzę nie stoję tylko dużo leżę że względu na szyjkę :(( hmmm a u Was ?

Łożysko z tyłu , 26+2 dziś
Ja (25 tc i 2 dni) czuje sporo w ciagu dnia i wieczorem i w nocy.....po kilka na raz ciagiem lub pojedynczo....
 
Ja już się spotkałam z czymś takim. Najczesciej ksiądz ma w danym miesiącu msze na których odprawia chrzest (najczęściej 2 w miesiącu) jeśli rodzicom nie pasuje te terminy to ksiądz robi chrzest Ale poza msza.

U nas jest fajnie ..w trakcie mszy jest chrzest.... jest taki moment gdzie tata podnosi dziecko wysoko do gory jak w bajce " król lew" zeby przedstawic nowego członka parafi, wszydcy bija brawa :)
 
Egzamin napisałam czekam na wyniki ;D to ostatni egzamin w sesji oby się udało.

Noga już przeszła teraz sam krzyż został ale boli jak ..... [emoji23]

A jakies masaze? Rozgladalas sie za czyms? Moze nawet ktos w domu by cie pomasowal byleby delikatnie zeby rozluznic miesnie to troche pusci.
Ja juz tu kiedys polecalam masc jest naturalna wiec w ciazy przynajmniej moj gin mi pozwalal a tez mam z kregoslupem od lat problemy,
IMG_2622.JPG

Aspekt kiedys cos strzelilo polecalam jej ta masc nie wiem jak jej pomoglo ??? ale mi masaze, plus takie delikatne jak mi maz robi i ta masc cos tam daje. Taki bol neurologiczny dlugotrwaly jest naparwde okropny ja rozumiem rob cos koniecznie z tym
 

Załączniki

  • IMG_2622.JPG
    IMG_2622.JPG
    309 KB · Wyświetleń: 382
reklama
Zazdroszczę, no mi z moimi źle :D niestety u mnie były idealne w liceum, rozmiar duze C, koleżanki zazdroscily :D niestety tylko w liceum było tak fajnie [emoji23]
Ale wykarmiły dwójkę dzieci A teraz wykarmią trzecie [emoji3] A u mnie pierwsza ciąża i jeszcze nic mi ich nie powyciągało [emoji12]
 
Do góry