reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Moze jakis probiotyk wez?
Biore smecte, stoperan, paracetamol jak bardzo brzuch boli oraz elektrolity. Byłam w szpitalu, zrobili badania. Wszystko pięknie. Myślę że wiedzą co robią. I tak jest nie źle bo pół dnia mogłam funkcjonować i wieczór tak samo. Więc może jutro juz cały dzień będzie duzo lepszy.
 
Biore smecte, stoperan, paracetamol jak bardzo brzuch boli oraz elektrolity. Byłam w szpitalu, zrobili badania. Wszystko pięknie. Myślę że wiedzą co robią. I tak jest nie źle bo pół dnia mogłam funkcjonować i wieczór tak samo. Więc może jutro juz cały dzień będzie duzo lepszy.
Mi na biegunkę polecali Enterol, a tak to zawsze coś z Lactobacillus rhamnosus gg. Córka ostatnio na jakąś wirusówkę powodującą ból brzuszka dostała Sanprobi chyba.
 
No wiadomo ze go nie przywiaze do nocnika heeheh :) nie sadzilam ze tak szybko zawola i zauwazy to ze siusiu...... no ale tyle sie nalatal za staszym bratem do lazienki..w jedzeniu go nasladuje... nawet talerz musi miec taki jak brat... on kubka niekapka nie chcial bo brat pije ze szklanki.... pozalewal sie pare razy ale juz nauczyl samodzielnie pic... te drugie dzieci duzo szybciej sie uczą....
Teraz ma rok i 5 miesiecy..a mowi oprocz standardu mama tata baba...mowi jeszcze ciuchcia, kółko, trzy, szesc.. pempek, siusiu :) a dzisiaj to swiadome siusiu bylo... :)
nasladuje juz glosy zwierząt..no ale starszy tez szybko mowil.....zanim 2 lata skonczyl to liczyl do 10..kolory ksztalty znal... dumna z nich jestem :)
Moja zawsze była do tyłu jeśli chodzi o mówienie, a mówi się, że to chłopcy później mówią :-) Chodzi teraz na zajęcia z logopedą i jest duża poprawa. Wcześniej zawsze wszystkie etapy mowy osiągała później, np. zaczęła gaworzyć 2 miesiące później niż "powinna".
Wątpię żeby problemy były spowodowane butlą... Moja pije wodę z butelki żeby zasnąć i bardzo ciężko nam ją tego oduczyć. Inaczej nie potrafi zasypiać. W nocy tak samo, a potrafi się dalej parę razy budzić. Na szczęście udało nam się odstawić mleko z butli niedawno. Najpierw była zasada, że pije mleko w salonie, potem idzie myć zęby, a potem tylko woda z butelki. Później udało się odejść całkiem od mleka. Musiałam ją odstawić dla własnego zdrowia psychicznego, bo to mleko kojarzyło jej się z zasypianiem i w środku nocy też się go domagała [emoji33]
Smoczek odstawiliśmy jak miała rok. Akurat miała katar, który uniemożliwiał jej oddychanie przez nos i nie mogła używać smoczka przez parę nocy. I tak zostało. Niestety znalazła zastępstwo w postaci tej wody z butli. Przez to też nie ma szans na brak pieluszki na noc, bo bardzo dużo pije przed zaśnięciem i w nocy czasami (ale tym się nie przejmuję - żeby przestać sikać w nocy musi się samo coś w mózgu przestawić i do 5 r.ż. podobno jest czas). Najbardziej się bałam, że zastąpi sobie smoczek, czy butlę kciukiem. To jest chyba najciężej oduczyć, bo nie urąbiemy tego kciuka i nie zabierzemy... Chciałabym oduczyć ją tej butelki z wodą teraz, bo przy dzidziusiu pijącym z butli będzie ciężej, ale nie mam siły do tego... Tyle razy już próbowałam...
 
Miao, ja planuje 3.5 lstkowi po prostu powiedziec ze zamiast w butelce dzis pijemy mleko ze szklanki..co on na to? Ze swinka peppa czy strazak sam sa duzi jak on i nie pija z butelki tylko ze szklanki.. sprubuje tak po prostu zachecic ze to fajniejsze niz butelka... taki plan...
A maly jak zobaczy brata licze ze to samo zrobi :) bo to papuga mala :)
 
9Juz obejrzalam ten filmik na you tubie.. o odpamperswaniu...
Spróbuję sadzac po nocy i po drzemce jak mowila, zeby zakumal...moze tez wycwiczy w sobie wstrzymanie moczu..bede duuzo mowic i tlumaczyc... damy sobie te 2 tygodnie... prostrzego komunikatu nie mogl mi dac :) mowiac siusii ..sprobowac muszę jak nie nocnik to nakladka jak jego starszy brat.. pokombinujemy :)..

Juz 1 w nocy..you tube mnie wciągnął
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry