reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Pogoda u nas przeoblesna.Pralka już działa, ale nie mam jak prać, bo nie chce mi się z tym wszystkim na strych biegać.

Wczoraj udało mi się wykończyć dwie lalki i jestem z siebie dumna, bo naprawdę nie lubię tego robić.W sensie składać w całość z elementów i zszywać, robić buźki, włoski itd.Do tego muszę mieć wene, a proszę aż dwie.

Zaraz pewnie wezmę dzieciaki na spacerek, a mąż podkurzacz mieszkanie.Mlode dziś miało lazanie więc pół kuchni do mycia...Została już tylko podłoga
 
reklama
Tak mam cukrzycę ciążowa. Musiała mnie spotkać ta przyjemność [emoji14].
A bo ja też mam, na razie się z tym oswajam, bywa ciężko, zwłaszcza, że ciągle czuję głód. U diabetologa byłam, za tydzień jeszcze idę do ginekologa. Na razie nic nie wiem, czy mam nosić bobo do końca, czy coś wcześniej będziemy działać:)
 
A bo ja też mam, na razie się z tym oswajam, bywa ciężko, zwłaszcza, że ciągle czuję głód. U diabetologa byłam, za tydzień jeszcze idę do ginekologa. Na razie nic nie wiem, czy mam nosić bobo do końca, czy coś wcześniej będziemy działać:)
Ja tak miałam na samym początku diety. Ciągle byłam głodna. Dietetyk podpowiedział mi żebym wtedy przegryzala sobie ogórka, rzodkiewki, marchewkę ogólnie warzywa. Trochę to pomogła. Tak jak piszesz bywa ciężko. Czasami dopadaja mnie kryzysy [emoji53]. Ja ostatnio pytałam gina i diabetolog jak widzą mój poród i kiedy. Dobrze, że są zgodni [emoji14]. Zapytaj swoich lekarzy [emoji6]. Zresztą oni powinni Cię za niedługo o tym poinformować. Ja liczę po cichu na ten 37 tc czyli ostatni tydzień września. Ciała ketonowe sprawdzasz ?
 
Ja bylam na bezpiecznym maluchu w Krakowie, rzeczywiście sporo informacji o produktach, głównie reklamy. Ale też wygralam jakieś tam smoczki itp polecam warsztaty z świadoma mama, są bardzo przydatne, dużo porad praktycznych, też wygralam konkurs :-) dają też dużo próbek kosmetyków do przetestowania dla dzieci, ja co prawda wszystko już przetestowałam na sobie ale trochę rzeczy mi zostało, jakieś pieluszki, wkładki laktacyjne itp
Link do: Świadoma Mama – Świadoma Mama

Co do książki która kiedyś kupiłam Błogosławiony Stan Umyslu, to ogólnie średnia, bardziej takie baśniowe opowiadanie dla kobiet w pierwszej ciąży. Ogólnie, ja specjalnie nie polecam.
Oo to ciekawe :D chyba się zapiszę, bo na Bezpiecznego Malucha się nie załapałam :(
A widzę, że w moim mieście są 2 terminy tej Świadomej Mamy i nazywają się część 1 i część 2 - nie wiem, czy tak było u Ciebie, czy orientujesz się czy to jest dwa razy to samo i po prostu dwa różne terminy do wyboru, czy jedno jest kontynuacją drugiego..?
 
Ja tak miałam na samym początku diety. Ciągle byłam głodna. Dietetyk podpowiedział mi żebym wtedy przegryzala sobie ogórka, rzodkiewki, marchewkę ogólnie warzywa. Trochę to pomogła. Tak jak piszesz bywa ciężko. Czasami dopadaja mnie kryzysy [emoji53]. Ja ostatnio pytałam gina i diabetolog jak widzą mój poród i kiedy. Dobrze, że są zgodni [emoji14]. Zapytaj swoich lekarzy [emoji6]. Zresztą oni powinni Cię za niedługo o tym poinformować. Ja liczę po cichu na ten 37 tc czyli ostatni tydzień września. Ciała ketonowe sprawdzasz ?
Ciała sprawdzam:) no i mierzę poziom cukru glukometrem. Dziś miałam duży skok po śniadaniu (takim samym zresztą jak wczoraj, kiedy było ok). No na razie na nic się nie nastawiam, oby tylko nie okazało się, że dzidzia wielka podczas porodu. Mój synek miał 3930 g, a cukrzycy nie miałam.
 
Ciała sprawdzam:) no i mierzę poziom cukru glukometrem. Dziś miałam duży skok po śniadaniu (takim samym zresztą jak wczoraj, kiedy było ok). No na razie na nic się nie nastawiam, oby tylko nie okazało się, że dzidzia wielka podczas porodu. Mój synek miał 3930 g, a cukrzycy nie miałam.
Mierzenie cukru to podstawa [emoji4]. Mnie ostatnio szalał cukier w ciągu dnia ale to dlatego że moja diabetolog zaś mi dodala nowa insuline. Wreszcie ja opanowalam. Mój synek nie był duży ale to dlatego że urodził się w 35t6d. Miał wtedy 2560g. Jak narazie drugi synek ma odpowiednią wagę co do tygodnia ciąży i mam nadzieję że tak zostanie i będę mogła urodzić sn. Mój gin już stwierdził że 4-kilowego dziecka nie dam rady urodzić.
 
U mnie było tak, że cz. 1 była dla rodziców z dziećmi a 2 dla kobiet w ciąży. Ja bylam na drugiej i było super, był wykład rehabilitacja, doradcy laktacyjnego, babka od chust, podolog, psycholog, od godz. 16 do 20.Do tego jakiś stoiska z rzeczami ale nie sprzedaż tylko prezentacja produktów, można było popytać. A i babka z banku krwi pepowiniowej ale to jest teraz wszędzie.

Na końcu było losowanie, super nagrody, laktator, poduchy, smoczki. Ja wygralam torbę do wózka. Szkoda że nie mam wozka :-). A na bezpiecznym maluchu, wygralam ktg na tydzień po 37tc.
Takze dużo korzyści. Do tego dla mnie te spotkania i towarzystwo kobiet w ciąży, jakoś tak pomaga się oswoić z nadchodzącym macierzyństem. Trochę taki taki aspekt psychologiczny, podobnie działa na mnie szkoła rodzenia i to forum :-)




Oo to ciekawe :D chyba się zapiszę, bo na Bezpiecznego Malucha się nie załapałam :(
A widzę, że w moim mieście są 2 terminy tej Świadomej Mamy i nazywają się część 1 i część 2 - nie wiem, czy tak było u Ciebie, czy orientujesz się czy to jest dwa razy to samo i po prostu dwa różne terminy do wyboru, czy jedno jest kontynuacją drugiego..?
 
reklama
Wiem, ze kilka z Was jest teraz na etapie urzadzania mieszkania. Jakie teraz sa srednie ceny za metr biezacy zabudowy kuchennej (szafki dolne i gorne)? Zrobilam kalkulację w Ikei i lekko mnie zmrozilo. I te ich sprzety jakos bardzo drogie mi sie wydaja. Czy ktoras z Was kupuje teraz kuchnie i ma porownanie cen? W obecnym mieszkaniu musialam robic u stolarza bo byly dziwaczne wymiary, ale teraz cieszyłam sie, ze moge korzystać ze standardowych szafek a tu wcale nie jest taniej...
 
Do góry