reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Wg standardów diabetologicznych w I trym robi się obciązenie kobietom z takcih grup:
— ciąża po 35. roku życia
— w wywiadzie porody dzieci o dużej masie ciała (> 4000 g) — urodzenie noworodka z wadą rozwojową
— zgony wewnątrzmaciczne w wywiadzie
— nadciśnienie tętnicze
— nadwaga lub otyłość
— rodzinny wywiad w kierunku cukrzycy typu 2
— rozpoznanie cukrzycy ciążowej w poprzednich ciążach
— wielorództwo
— zespół policystycznych jajników
 
reklama
Wg standardów diabetologicznych w I trym robi się obciązenie kobietom z takcih grup:
— ciąża po 35. roku życia
— w wywiadzie porody dzieci o dużej masie ciała (> 4000 g) — urodzenie noworodka z wadą rozwojową
— zgony wewnątrzmaciczne w wywiadzie
— nadciśnienie tętnicze
— nadwaga lub otyłość
— rodzinny wywiad w kierunku cukrzycy typu 2
— rozpoznanie cukrzycy ciążowej w poprzednich ciążach
— wielorództwo
— zespół policystycznych jajników
O, mi nie kazali robić mimo zespołu policystycznych jajników. Ehh masakra z tymi informacjami, czasem są takie rozbieżności ze się odechciewa wszystkiego.
 
Wg standardów diabetologicznych w I trym robi się obciązenie kobietom z takcih grup:
— ciąża po 35. roku życia
— w wywiadzie porody dzieci o dużej masie ciała (> 4000 g) — urodzenie noworodka z wadą rozwojową
— zgony wewnątrzmaciczne w wywiadzie
— nadciśnienie tętnicze
— nadwaga lub otyłość
— rodzinny wywiad w kierunku cukrzycy typu 2
— rozpoznanie cukrzycy ciążowej w poprzednich ciążach
— wielorództwo
— zespół policystycznych jajników

no to teraz wiem czemu miałam w 1 ciąży tak wcześnie ;) nadwaga i cukrzyca w rodzinie były tego powodem
 
A z tą szyjką to faktycznie. Kiedyś miałam na szybko badaną w szpitalu co plamiłam po stosunku to rezydentka, że 35 mm.
Później mój gin na szybko też walnął pomiar to, że 41mm coś takiego a ostatnio na polówkowych miała dokładnie badając 51mm więc to niemożliwe żeby tak bardzo się nagle wydłużyła- raczej błąd pomiaru.
Mój gin zawsze mnie bada wziernikiem i ocenia szyjke, że długa, twarda zamknięta A te ich mm to już albo dobrze zmierza albo nie.
Niedobrze przy krotszej szyjce bo wtedy mogą złym pomiarem napędzić stracha

Choć tu u naszej Oli po leżeniu się wydłużyła więc może jak i się skraca to później wydłuża i stwardnieje ?

Szyjka macicy to mięsień który pracuje. Jego długość może się różnic, nie wiem czy aż rak dużo jak W Twoim przypadku ale 35mm to i tak jest długa ;(
 
Szyjka macicy to mięsień który pracuje. Jego długość może się różnic, nie wiem czy aż rak dużo jak W Twoim przypadku ale 35mm to i tak jest długa ;(

Tak czy inaczej morał z tego taki, że jak się coś z nią dzieje trzeba wtedy wrzucić na luz i lezec żeby sobie odpoczęła ?
I to jej faktycznie dobrze robi ...
Później jak Dzidzie będą miały 2 kg czy 3 kg to już nacisk i macicy i wód płodowych i Maleństwa będzie konkretny więc trzeba wrzucić na luz.

Ja to mam kłopot taki, że przy szyjce mam mięśniaka . Albo on pójdzie wraz z macicą do góry albo macica na nim jakby osiądzie ( nie wiem czy dobrze to określiłam) ale jak osiądzie to może mojemu Synkowi przeszkodzić ten wredny mięśniak w przyjściu na świat.
Wtedy będę musiała mieć CC ale mój gin mówi, że za wcześnie żeby rokować bo nie wiadomo jak się skubaniec zachowa.
Proszę go codziennie żeby sobie poszedł w górę i został taki jaki jest bo też może się niestety powiększyć.
 
Ktoś tu pisał, że był u diabetologa, który ma inne normy niż w wytycznych tow. diabetologicznego, więc tym bardziej można się spodziewać, że ginekolodzy niekoniecznie będą się przejmować wytycznymi diabetologicznymi ;)
 
Ktoś tu pisał, że był u diabetologa, który ma inne normy niż w wytycznych tow. diabetologicznego, więc tym bardziej można się spodziewać, że ginekolodzy niekoniecznie będą się przejmować wytycznymi diabetologicznymi ;)

Zwłaszcza jak glukoza na czczo była ok i nie widać było innych przesłanek do obciążania trzutki glukozą. :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, czekałam na obchód żeby wam napisać jak po badaniu. Wczoraj po kroplowce i lekach dostaje 3*1 nospa 3*2 asmag i 3*2 luteinę pod język po badaniu lekarz strwierdzila dużą poprawę, powiedziała że się wszystko ładnie odsunęło od szyjki i szyjka się wydłużyła wyszło 3,7cm a jak tu trafiłam to miałam 2,3 potwierdzone przez 2 lekarzy. Cały czas mam leżeć, siadać tylko do jedzenia, wstaje do toalety, do lodówki Dzisiaj na doktor tylko pomacal brzuch czy nie twardnieje, pytał czy nie mam skurczy żadnych i powiedział że nie będzie badać dziś chyba że coś będzie się działo bo nie ma potrzeby gmerać tam codziennie.
Moja lekarz mówiła mi jak mnie kierowała do szpitala że może być tak że po kroplowce i tabletkach mi się poprawi bo na usg widziała że szyjka jest krótka ale taka jakby zgnieciona.
Nie miałam żadnego twardnienia brzucha a ni skurczy, wcale nie miałam intensywnego trybu życia teraz, dużo odpoczywałam wiec nie wiem czemu ta szyjka się skróciła. Ważne że jest poprawa. Wiem że na weekend na pewno mnie nie wypuszczą.
 
Do góry