reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tu sie z Tobą nie zgodzę :) ale ja wiem że ty inaczej to liczysz ;)
Ja jestem 23.4 (ja zawsze licze od OM, nie koryguje tym co w usg, bo to jest obarczone błędem). Czyli teraz jestem w 24 tygodniu. Nawet aplikacja preglife pokazuje: trwa tydzień ciąży 24 (23.4).
Obciążenie robie w poniedziałek będzie to 24.0 czyli juz rozpoczęty 25 tydzień i to jest ok. :)
Ja rozumiem, ze obciążenie glukozą robi sie od 24.0 do 27.6 (lub inaczej 24.1 do 27.7 zależy od aplikacji)
Aaa sory faktycznie szalona inaczej liczy [emoji3][emoji3][emoji3] dla mnie tez 24+0 to skonczony 24 a dla szalonej dopiero skończony bedzie 24+6
 
reklama
mi kazał lekarz zrobić w 23tc glukozę, ale z racji że on jest na urlopie to i na wizytę dopiero załapałam się na 10 lipca, ale bacznie obserwuję portal i wczoraj udało mi się wbić na tydzień wcześniej, bo musi mi zrobić USG połówkowe uzupełniające, bo mały nie chciał tyłu główki pokazać (tak się obrócił), więc na glukozę pójdę najpewniej w przyszły piątek (24+1), no chyba że wyniki będą szybciej (muszę się dowiedzieć) to pójdę w poniedziałek w 24+4 (zawszę wolę mieć badania "na świeżo")
 
Hej dziewczyny ja dzis noe moglam spac co zasnelam to budzilam sie z bolem tak jakbu spojenia w pewnym momencie to az mnie taki rwacy bol zlapal w prawa strone brzucha ale na szczescie przeszlo. Dzisiaj odpoczywam bo jutro zostaje sama z mala takze trzeba naladowac baterie.
 
Tu sie z Tobą nie zgodzę :) ale ja wiem że ty inaczej to liczysz ;)
Ja jestem 23.4 (ja zawsze licze od OM, nie koryguje tym co w usg, bo to jest obarczone błędem). Czyli teraz jestem w 24 tygodniu. Nawet aplikacja preglife pokazuje: trwa tydzień ciąży 24 (23.4).
Obciążenie robie w poniedziałek będzie to 24.0 czyli juz rozpoczęty 25 tydzień i to jest ok. :)
Ja rozumiem, ze obciążenie glukozą robi sie od 24.0 do 27.6 (lub inaczej 24.1 do 27.7 zależy od aplikacji)
Ja też tak to mniej więcej rozumiem, tak jak piszesz w zależności od aplikacji. Dla mnie 23+6 to skończony 24 tydzień. A 24+0 to rozpoczety tydzień 25. Glukoze będę miała w 24+5
 
reklama
A z tą szyjką to faktycznie. Kiedyś miałam na szybko badaną w szpitalu co plamiłam po stosunku to rezydentka, że 35 mm.
Później mój gin na szybko też walnął pomiar to, że 41mm coś takiego a ostatnio na polówkowych miała dokładnie badając 51mm więc to niemożliwe żeby tak bardzo się nagle wydłużyła- raczej błąd pomiaru.
Mój gin zawsze mnie bada wziernikiem i ocenia szyjke, że długa, twarda zamknięta A te ich mm to już albo dobrze zmierza albo nie.
Niedobrze przy krotszej szyjce bo wtedy mogą złym pomiarem napędzić stracha

Choć tu u naszej Oli po leżeniu się wydłużyła więc może jak i się skraca to później wydłuża i stwardnieje ?
 
Do góry