reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Palcem to jest jak na oko... pomiar obarczony błędem.....
Powiem Wam, ze ja tylko raz mialam zmierzona szyjke, w 12tyg i wtedy bylo 3.5cm, potem w 20na usg przez.brzuch powiedzial tylko, ze dluga, a tak to palcem lelarz dotyka czy twarda i zamknieta, takze nie wiem do konca na czym stoje z ta szyjka:/nast usg mam za miesiac w 28tyg, wiec wtedy dopiero sie dowiem cos wiecej.
 
Ja mam czekac prawie 2 tyg a ciaze mam tydzien starsza, wiec Ty to ze 3 tygodnie dzis mam 23 i 6 dni ..jutro 24. I 0 dni czyli jeszcze 7 dni minimum ja musze czekac...
.musi wskoczyc 25 tc, bo to ma byc 24 tc skonczony...... a nie rozpoczety
Tu sie z Tobą nie zgodzę :) ale ja wiem że ty inaczej to liczysz ;)
Ja jestem 23.4 (ja zawsze licze od OM, nie koryguje tym co w usg, bo to jest obarczone błędem). Czyli teraz jestem w 24 tygodniu. Nawet aplikacja preglife pokazuje: trwa tydzień ciąży 24 (23.4).
Obciążenie robie w poniedziałek będzie to 24.0 czyli juz rozpoczęty 25 tydzień i to jest ok. :)
Ja rozumiem, ze obciążenie glukozą robi sie od 24.0 do 27.6 (lub inaczej 24.1 do 27.7 zależy od aplikacji)
 
Ja jestem przykładem tego, że można mieć częste skurcze od 4 miesiąca i mieć przy tym cały czas długą i twardą szyjkę. Więc nie ma co się martwić na zapas. Lekarze tysiące tych szyjek pomierzyli i potrafią rozpoznać problematyczną, nawet mierzenie tych centymetrów ćwiczą. A badanie przez usg też nie jest idealne, bo jednego dnia potrafią wyjść różne wymiary. Najważniejsze żeby gin badał tę szyjkę w jakikolwiek sposób na każdej wizycie.
 
Ja miałam wizytę w środę ale przejrzał wyniki, nie mierzył szyjki ani dzidziola. Badał na fotelu, pobrał cytologię, szybki podgląd malucha na usg, skierowania na badania toxo i zlecił leki.
Po ostatnich wydarzeniach na grupie mam stresa żeby czegoś nie przeoczył. Na każdej kolejnej będę go katowała o pomiar szyjki. Nie mogę uwierzyć jak szybko mogą się pojawić tragiczne w skutkach komplikacje :/
Miałam jeszcze w lipcu pracować ale pierdzielę i pójdę na zwolnienie.
Młodemu migdał wycinają we wtorek...późnoej do pkola nie pójdzie, nie mam z kim zostawiać, muszę kombinować wozić w ten upał po babciach, podrzucać...prosić się...mam gdzieś. Na budowie trzeba ogarniać I wić gniazdko bo w końcu październik nastanie a ja wraz na swoje nie pójdę bo praca, praca, brak czasu na resztę.. .ehhh
Idź nawet się nie zastanawiaj. Skontrolują cie to będziesz wtedy sie martwić. Nikt ci za prace nie podziękuję.
Weź narazie może zwolnienie na dziecko ile sie da.
 
Ja jestem przykładem tego, że można mieć częste skurcze od 4 miesiąca i mieć przy tym cały czas długą i twardą szyjkę. Więc nie ma co się martwić na zapas. Lekarze tysiące tych szyjek pomierzyli i potrafią rozpoznać problematyczną, nawet mierzenie tych centymetrów ćwiczą. A badanie przez usg też nie jest idealne, bo jednego dnia potrafią wyjść różne wymiary. Najważniejsze żeby gin badał tę szyjkę w jakikolwiek sposób na każdej wizycie.
To prawda, na połówkowym miałam 3,3 a tydzień później u innego lekarza 4. Nie wierze w wydłużenie tylko w błąd pomiarowy i wyczucie lekarza.
Ja mam skurcze od 18 tc narazie nie wpłynęły na szyjkę ale każda wizyta to dla mnie mega stres.
 
Jakis dziwny bol brzucha mnie dopadl i trzyma od godziny. Boli mnie cala prawa strona od dolu az po żebra. Ciekawe co mi tam chlopaki nawywijali, bo to po ich akrobacjach zaczelo.
 
reklama
Tu sie z Tobą nie zgodzę :) ale ja wiem że ty inaczej to liczysz ;)
Ja jestem 23.4 (ja zawsze licze od OM, nie koryguje tym co w usg, bo to jest obarczone błędem). Czyli teraz jestem w 24 tygodniu. Nawet aplikacja preglife pokazuje: trwa tydzień ciąży 24 (23.4).
Obciążenie robie w poniedziałek będzie to 24.0 czyli juz rozpoczęty 25 tydzień i to jest ok. :)
Ja rozumiem, ze obciążenie glukozą robi sie od 24.0 do 27.6 (lub inaczej 24.1 do 27.7 zależy od aplikacji)
No szalona pisala ze mam byc skończony 24tc a Ty jak pójdziesz 24+0 to bedziesz miala skonczony 24tc i rozpoczety 25 wiec o tym samym piszecie [emoji3][emoji3]
 
Do góry