reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja już na badaniach w laboratorium co za żar. Dzisiaj ma być 32C.
Oczekujaca123 trzymam kciuki za Ciebie i pozostałe dziewczyny które czują się gorzej. Na pocieszenie, powiem Ci ze ja od kilku tygodni śpię z nogami na dwóch twardych poduszkach a że staram się nie spać na plecach, tylko na lewym lub prawym boku to boli mnie biodro. Ale pomaga kładzenie poduszki pod brzuch. Ty pewno leżysz na plecach ale po jakiś 5 dniach, organizm się przyzwyczaja. Ja nawet jak czasem drzemne się w dzień to szukam tych moich poduch. Ja tak śpię, żeby mi krew spływala z nóg i do tego brzuch robi się wtedy taki mięciutki.
 
reklama
Nie wiem czy moja macica jest tak przewrażliwiona, czy to kwestia tego, że ja ogólnie jestem przewrażliwiona cała [emoji1] Jak to niektórzy mówią: czuję świat bardziej [emoji6] I może normalnie takich skurczy nawet się nie zauważa, a ja już to czuję jako silny skurcz. Ale ja miewam skurcze przy pełnym żołądku, czy pęcherzu i przy ruchach dziecka...
Ja mam tak samo jak Ty, ale ja też napewno jestem przewrażliwiona :)
 

Nie, neonatologia typowo dla wcześniaków, noworodkowy głównie dla dzieci o czasie.

Zapytaj jakie są realne szanse ze urodzisz wcześniej, ze chciałabyś się zabezpieczyć na taki wypadek, niech podadzą steryd, żeby zwiększyć szanse dziecka i przewiozą do szpitala gdzie neonatolog szybko się nim zajmie w razie w.

Pamietam swojego urodziłam w 31 tc i transportowali go do innego szpitala, bo nie byli w stanie nic zrobić, a sam transport to już ryzyko. Teraz będę rodzic dla bhp już w szpitalu z neonatologiem który ratuje kruszynki 400 gramowe :)

Tak na szybko patrząc super neonatologie maja w Rudzie Śląskiej jeśli jesteś z Chorzowa.
 
Nie, neonatologia typowo dla wcześniaków, noworodkowy głównie dla dzieci o czasie.

Zapytaj jakie są realne szanse ze urodzisz wcześniej, ze chciałabyś się zabezpieczyć na taki wypadek, niech podadzą steryd, żeby zwiększyć szanse dziecka i przewiozą do szpitala gdzie neonatolog szybko się nim zajmie w razie w.

Pamietam swojego urodziłam w 31 tc i transportowali go do innego szpitala, bo nie byli w stanie nic zrobić, a sam transport to już ryzyko. Teraz będę rodzic dla bhp już w szpitalu z neonatologiem który ratuje kruszynki 400 gramowe :)

Tak na szybko patrząc super neonatologie maja w Rudzie Śląskiej jeśli jesteś z Chorzowa.
Wiem tam mialam docelowo rodzic
 
Zapytam. Na tej stronie właśnie pisze(tu gdzie jestem), że mają neonetologow oddzial neonatologiczny

Teoretycznie neonatolog powinien być w każdym szpitalu i jakiś inkubator, ale czy podejmą się opieki nad ekstremalnym wcześniakiem to odrębna kwestia. Zapytaj na spokojnie :) oni trzymają się wciąż tych cholernych norm prawnych ze od ukończonego 24 tc ale to jest przestarzałe i ta granica z rozwojem medycyny wciąż się przesuwa ;) spokojnie, lez z nogami do góry, każdy dzień jest na wagę złota. Uda się !:)
 
Teoretycznie neonatolog powinien być w każdym szpitalu i jakiś inkubator, ale czy podejmą się opieki nad ekstremalnym wcześniakiem to odrębna kwestia. Zapytaj na spokojnie :) oni trzymają się wciąż tych cholernych norm prawnych ze od ukończonego 24 tc ale to jest przestarzałe i ta granica z rozwojem medycyny wciąż się przesuwa ;) spokojnie, lez z nogami do góry, każdy dzień jest na wagę złota. Uda się !:)

@pat&mom ma 100 % racji.

Ta Ruda Śląska brzmi bardzo dobrze i masz tam tylko 14 km! Nogi w górę i pozytywne myślenie!

Przeczytaj.

Link do: Ruda Śląska: Oddział neonatologii Szpitala Miejskiego ma nowy sprzęt
 
@Oczekujaca123 wychodzi na to, że szpital naprawdę ma super fachowców i bardzo nowoczesny sprzęt do ratowania Maleństw poniżej 1000 kg. Jeśli ja miałabym tylko 14 km pokusiłabym się o takie zabezpieczenie ale gorąco modle się o to żeby to była tylko dla Ciebie ewentualność. Że jednak Franio będzie u Mamusi jak najdlużej
Screenshot_20180621-072713.png
 

Załączniki

  • Screenshot_20180621-072713.png
    Screenshot_20180621-072713.png
    95,8 KB · Wyświetleń: 391
reklama
Dostałam kroplówkę z lekiem rozkurczowym, luteinę i nospę. Zrobili mi usg jeszcze raz szyjka krótka ale zamknięta, mały wazy 630gr. Poleżę tu 3-4 dni pod kroplówką i zobaczymy jak się będzie szyjka zachowywać, jak nie bedzie żadnej poprawy to założą krążek.
Mam nadzieje, ze przeczytasz jeszcze przed obchodem i wizyta: spytaj, czy pobrali Ci wymaz. Jeslo nie, to popros, zeby wzieli dzisiaj - Ty lezysz pod obserwacja, a probka juz jest analizowana. Gdyby trzeba bylo interweniowac, to juz nie bedziesz czekac kolejnych dni na wyniki.
 
Do góry