reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Czy któraś z Was korzystała z kosza Mojżesza? Ten który mnie interesuje ma 87cm w środku, myślicie, że wystarczy do ok 7-8miesiaca ?

Chcemy tez miec lozeczko , nawet mamy już materac wiec i tak kupimy lozeczko, le wymyśliłam sobie tak, że w sypialni naszej obok łóżka będzie kosz Mojżesza (łatwiej bedzie mi dziecko wyciągnąć, nie będę musiała tyle rzeczy w sypialni przestawiac, niby mam dużą sypialnie, ale mam juz tam szafę 3m, komode i ogromne łóżko wiec musialabym na pewno komode wynieść A łóżeczko i tak byloby w sumie trochę w przejsciu). Z kolei lozeczko byloby juz w pokoju dziecka. I tak wymyśliłam, że do tego łóżeczka dziecko przeniose jak wyrośnie z tego kosza, i spróbujemy, zeby spało juz u siebie oczywiście z elektroniczną niania (video). Czy to jest do ogarnięcia? Czy którejś mamie tak się udało?
Ja i mój brat od początku spaliśmy w innym pokoju. U męża w rodzinie wszystkie dzieci spały z mamą i to dość długo, a tata na kanapie... nie chcialabym tak.

Żaden kosz Mojżesza nie starczy do 8 miesiąca, bo dziecko zaczyna siadać i zwyczajnie wypadnie z niego :) pół roku max
 
reklama
Któraś z Was pisała tu,ze miała zapalenie zatok. Obeszło się bez antybiotyku? Idę dziś do laryngologa. Jestem po nieprzespanej nocy. Prawa stronę twarzy mam obolała praktycznie cała (najbardziej martwi mnie ucho) i ta paskudna wydzielina z nosa...
Ja. Ale u mnie to było tak, że Sinupret przegonił mi obfity katar. Az nagle zaczęły boleć mnie dziąsła i padła hipoteza, że jednak mam zapalenie zatok szczękowych. Nie wiem, czy to prawda, może to jednak od zębów, ale tak czy siak jestem na Augmentinie od soboty wieczora i dopiero dzisiaj obudziłam się bez bólu.
 
Ja się pytałam, dziewczyna brata podpisała umowę na okres próbny na 3 mięs, teraz już jest w 4 mięs wiec nie wiem czy te 3 mięs da radę pracować. Powinni jej przedłużyć umowę do dnia porodu. A nawet jak będzie kontrola z ZUS to mogą unieważnić umowę? Czy nawet jeżeli wstrzymają zasiłek chorobowy to przecież można się odwołać?

Nie wiem jak z przedłużeniem, chociaż ochrona kobiet w ciąży - do dnia porodu powinna mieć przedłużona. To nie żadne zlecenie wiec tym bardziej. Umowa jest nie do podważenia zwolnienie tez. Mogą wstrzymać wypłaty do wyjaśnienia, ale to np. wysyłają pismo do pracodawcy o jakieś dokumenty do wglądu na których się podpisywała, listę obecności lub coś co poświadczy ze faktycznie pracowała do momentu zwolnienia ;) bez obaw, nic do podważenia, przecież można ciężarną zatrudniać w dowolnym momencie jeśli tylko pracodawca ma potrzebę.
 
Ta pediatra i polozna to raczej z tych co uważają, że najlepiej, zeby dziecko żyło na ziemi;p tzn głównie lezalo A później rozwijało się na ziemi , która wg nich jest najbardziej bezpieczna. To moje pierwsze dziecko wiec ja po prostu zbieram różne rady i analizuje nie mówię, że coś jest ok a cos nie . Chusty wydawały mi się na pewno bardziej ok niz nosidełka to na pewno, ale ja się i tak boje, że nie będę umiała jej dobrze zawiązać.

Kolyska Też nad tym myslalam, ale to już większe i np nie sądzę że będzie to poręczne w przenoszeniu tak jak pisałam raz sypialnia raz salon raz kuchnia
Nie trzeba bać się chusty, wystarczą Ci warsztaty z osobą, która szkoli. Naprawdę nie jest to trudne. To tylko trudne jest patrząc z boku. Do wszystkiego potrzeba wprawy i ćwiczeń. Dasz radę jeśli tylko się przekonasz.
A kołyska często jest na kółkach które się blokuje więc chyba nawet łatwiej z przeniszeniem. Ale kto co woli.
 
Cześć dziewczyny jestem po badaniach połówkowych będziemy mieli córkę Natalie [emoji173]jest zdrowa i słodka ostatnio mam takie zawirowanie okazało się że cukrzycę ciążowa mam dieta nie pomaga muszę brać insulinę [emoji26] i serduszko mi szwankuje mam wysoki puls i zespół wpw muszę wytrzymać do końca ciąży teraz nic nie mogą zrobić chodzę po tych szpitalach aż mi się nic nie chcę nawet pisać jestem załamana jak człowiek pragnie dziecko same problemy od początku ciąża zagrożona do tego góra leków i teraz ta cukrzyca i serce dołączam zdjęcie małej kruszynki [emoji7]Zobacz załącznik 868728

Spokojnie [emoji8] wszystko bedzie dobrze, najwazniejsze ze sa diagnozy wiesz jak postepowac, jestesmy za polowa wiec z gorki i pozytywne myslenie tylko [emoji8]
 
Też się właśnie zastanawiam, jak rozwiązać problem mobilności po domu, bo sypialnia jest na 2 piętrze, a kuchnia na poziomie piwnicy, łóżeczka ani kołyski nie będę znosić po schodach dwa piętra, a szkoda mi było kupować kosz tylko na kilka miesięcy i tak nie wiem jak sobie z tym poradzić...
A taka gondolka nie jest ciężka do noszenia?

Najprostsze rozwiazanie a ja tez nie wpadlam [emoji23] a ja mam leciutka gondolke styropianowa wiec bede sobie nosic dzidka [emoji106][emoji106]
Takze zalezy jaka gondolka roznie waza bo zalezy z czego wykonana
 
reklama
Do góry