reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Wizyta prenatalna okey ..potwierdzony ostatecznie chlopak i super ;)Zobacz załącznik 867134

Mlodszy syn goraczkowal wiec. Zbijamy goraczke nurofenem
Starszy syn...3 h czekalismy lekarz powiedzial ze i tak nic nie wyjdzie na przeswietleniu....no i nie wyszlo...ze jak opuchlizna zejdzie trzeba zobaczyc czy nos prosty czy krzywy.... jak prosty to super ...jak krzywy ti naczczo w piatek na nastawianie w pelnej narkozie.....
.skierowanie na cito do laryngologa mamy

Sobie mysle... no ale jak to..a jak nos prosty...ale zlamany...._??? To sie tak zostawia.... ? Nie nastawia sie ? Trudnosci w oddychaniu nie ma... nie zauwazylam zmian

Tal sie nalatalam za malymi w szpitalu ze brzuch mnie boli :/

Dzieci w drodze powrotnej przysnely.....to wyskoczylam do biedry na zakupy a w aucie zostal maz z dziećmi....i Pani z rozmachem drzwi otwierala i nas zarysowala...... dzieci sie pobudzily i w ryk......padam
Dzień pełen emocji miałaś, w każdym razie gratuluję udanej wizyty:)
 
reklama
Pieluszki uprane i wyprasowane :)

Testowałam je w taki sposób,że jedną „topiłam” w wodzie i sprawdzałam jak szybko nabiera wody i ja wchłania,a druga pieluszkę tego samego rodzaju wycierałam mokrą rękę. Potem do pralki na 40 st z Lovellą
Pieluszka tetrowa: bez szaleństw,normalnie wchłania – ,tak sobie wyciera.
Pieluszka flanelowa: kiepsko wchłania,słabo wyciera
Pieluszka muslinowa: troszkę się zawiodłam na jej wchłanialności,ale czytałam,że tak może być. Wyciera też średnio.Mozna prac w 60st.
Pieluszka bambusowa: rewelacyjnie chłonie i wyciera momentalnie do susza,przy czy jest delikatna. Dla mnie pewnie będzie czasem zastępowała ręcznik,albo będę ja na ręczniku kładła. Myslę nad dokupieniem… Można prać w 40 st

Wszystkie po prasowaniu. Generalnie nie odkształciły się(to tylko jedno pranie) zbytnio. Tetra nie zaskoczyła bo ja najłatwiej wyciagnąc,ale wiadomo-zmiękła po prasowaniu. Flanela jaka była taka jest,zasada zmiękczania żelazkiem ta sama,muślin pięknie się prasuje(łatwiej niż tetra czy flanela)-miękka bez prasowania,a po jeszcze bardziej. Bambus jest dla tych,którzy nie lubia prasować bo tego generalnie nie potrzebuje. Mięciutki i delikatny po praniu,zero odkształceń. Przeleciałam jednak żelazkiem i wydaje mi się,że jeszcze delikatniejsza jest(choć bez żelazka też jest spoko).


Wrzucę taki skrót na wątek wyprawkowy,może któras z Was przy wyborze będzie chciała zerknąć
 
Pieluszki uprane i wyprasowane :)

Testowałam je w taki sposób,że jedną „topiłam” w wodzie i sprawdzałam jak szybko nabiera wody i ja wchłania,a druga pieluszkę tego samego rodzaju wycierałam mokrą rękę. Potem do pralki na 40 st z Lovellą
Pieluszka tetrowa: bez szaleństw,normalnie wchłania – ,tak sobie wyciera.
Pieluszka flanelowa: kiepsko wchłania,słabo wyciera
Pieluszka muslinowa: troszkę się zawiodłam na jej wchłanialności,ale czytałam,że tak może być. Wyciera też średnio.Mozna prac w 60st.
Pieluszka bambusowa: rewelacyjnie chłonie i wyciera momentalnie do susza,przy czy jest delikatna. Dla mnie pewnie będzie czasem zastępowała ręcznik,albo będę ja na ręczniku kładła. Myslę nad dokupieniem… Można prać w 40 st

Wszystkie po prasowaniu. Generalnie nie odkształciły się(to tylko jedno pranie) zbytnio. Tetra nie zaskoczyła bo ja najłatwiej wyciagnąc,ale wiadomo-zmiękła po prasowaniu. Flanela jaka była taka jest,zasada zmiękczania żelazkiem ta sama,muślin pięknie się prasuje(łatwiej niż tetra czy flanela)-miękka bez prasowania,a po jeszcze bardziej. Bambus jest dla tych,którzy nie lubia prasować bo tego generalnie nie potrzebuje. Mięciutki i delikatny po praniu,zero odkształceń. Przeleciałam jednak żelazkiem i wydaje mi się,że jeszcze delikatniejsza jest(choć bez żelazka też jest spoko).


Wrzucę taki skrót na wątek wyprawkowy,może któras z Was przy wyborze będzie chciała zerknąć
Na tetrze masz temp prania 40st? Ja pralam w 60, czasem nawet wiecej bo sie nie dopieraly, szczególnie po siarze jak sie ulewalo. Korzystalam z tetry i tak bardzo malo, bo mimo prasowania zbyt mocno drapaly buzie, podkladalam flanelke i ok
 
Oj...
Trudny dzień... jutro planuje leżeć jak najwięcej....

A jak dziewczyny wasze łożyska ida do gory juz ?? U mnie 22 tc i 4 dni i nadal nisko ... nachodzi na blizny po cc, wiec nadal grozi mi operacja z wycinaniem macicy :(

Śliczny maluch i śliczne zdjęcie [emoji173]️[emoji173]️ u mnie łożysko od samego początku jest wysoko wiec nie wiem jak to jest z podnoszeniem.


A co do synka z noskiem to na pewno wszystko będzie ok , oceni laryngolog ;)
 
Na tetrze masz temp prania 40st? Ja pralam w 60, czasem nawet wiecej bo sie nie dopieraly, szczególnie po siarze jak sie ulewalo. Korzystalam z tetry i tak bardzo malo, bo mimo prasowania zbyt mocno drapaly buzie, podkladalam flanelke i ok
Na tetrze i na flaneli nie ma żadnej metki,pewnie dlatego,że to taka masówka... Uprałam je wszystkie w 40 st bo takie zalecenia sa dla bambusa,a nie chciałam go zniszczyć za pierwszym podejściem piorąc w 60 :)
Nie bardzo tez póki co chciało mi się każdy rodzaj prac w innej temp.,zresztą znając mnie,później i tak będę je prała razem z ubrankami własnie w 40 st.
Tetra faktycznie zbyt szorska jest,ale świetna alternatywą jest muślin. Bardzo przyjemny i niedrapiący :)
 
Na tetrze i na flaneli nie ma żadnej metki,pewnie dlatego,że to taka masówka... Uprałam je wszystkie w 40 st bo takie zalecenia sa dla bambusa,a nie chciałam go zniszczyć za pierwszym podejściem piorąc w 60 :)
Nie bardzo tez póki co chciało mi się każdy rodzaj prac w innej temp.,zresztą znając mnie,później i tak będę je prała razem z ubrankami własnie w 40 st.
Tetra faktycznie zbyt szorska jest,ale świetna alternatywą jest muślin. Bardzo przyjemny i niedrapiący :)
Rozumiem, tez bym się nie bawila w pranie osobno jednej pieluszki ;) tylko obawiam sie ze jesli bedziesz prala pozniej w loweli na 40 st, to zabrudzone ubranka przez maluszka moga sie nie dopierac. Ulany pokarm, kupy ktore uciekaja gora lub bokiem z pieluszki, jakis syrop przy goraczce, nie wspominajac juz pozniej o plamach z pokarmow stałych ;)
 
Ja dzis byłam na wizycie u lekarki medicover. Na szczęście moje skurcze macicy oraz twardnienia brzucha (ktore są również skurczami) jak na razie nie wpłynęły na szyjkę. Jest zamknięta i dość twarda. Lekarka wymierzyla 41 mm. Na połówkowych lekarz widział 33 mm. Juz mniejsza o rozbieżność najważniejsze że sie nie skróciła!!!
Ze strachu i obaw trzęsłam sie na tym fotelu, że ledwo mogłam mówić!
P.s l. Ta lekarka ma obawy czy ja nie za dużo biorę tych leków. Np.Pani profesor np zaleca i duphaston 2x1 i Lutenine 200 1x1. I wez tu bądz mądra kogo słuchać. Czy któraś z was na dzień dzisiejszy zażywa jeszcze i to i to?
Kochana ciesze sie z toba ze tak.wsYstko dobrze.
Co do tych lekow to ja antylek jestem oczywiście w twoim przypadku rowniez sluchalabym lekarza tylko nie wiem właśnie ktorego. Moze pogadaj z tym co ci je przepisuje i spytaj czy sa konieczne bo sie najzwyczajniej w swiecie obawiasz czy ich aby nie za duzo. Raczej nie mowilabym mu ze jakas inna lekarka ci to pod watpliwosc poddala bo sie wkurzy z ambicji.
 
reklama
Wizyta prenatalna okey ..potwierdzony ostatecznie chlopak i super ;)Zobacz załącznik 867134

Mlodszy syn goraczkowal wiec. Zbijamy goraczke nurofenem
Starszy syn...3 h czekalismy lekarz powiedzial ze i tak nic nie wyjdzie na przeswietleniu....no i nie wyszlo...ze jak opuchlizna zejdzie trzeba zobaczyc czy nos prosty czy krzywy.... jak prosty to super ...jak krzywy ti naczczo w piatek na nastawianie w pelnej narkozie.....
.skierowanie na cito do laryngologa mamy

Sobie mysle... no ale jak to..a jak nos prosty...ale zlamany...._??? To sie tak zostawia.... ? Nie nastawia sie ? Trudnosci w oddychaniu nie ma... nie zauwazylam zmian

Tal sie nalatalam za malymi w szpitalu ze brzuch mnie boli :/

Dzieci w drodze powrotnej przysnely.....to wyskoczylam do biedry na zakupy a w aucie zostal maz z dziećmi....i Pani z rozmachem drzwi otwierala i nas zarysowala...... dzieci sie pobudzily i w ryk......padam
O masz ty... ehh madakra dzien. Ale mama.nadzieje ze jak juz dojechalas do domu to odpoczelas juz.
Co do bobasa to super i fajnie ze chłopak.
Co do noska starszaka to co ty masz stwoerdzic czy on ma krzywy nos?
 
Do góry