reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
@Kocurek
Jak Ty dajesz radę?Ja bym się zapłakała pijąc rumianek itd.
U mnie waga nadal stoi.Moze kg w górę poszło...

W pierwszej ciazy przybralam 12, w drugiej ok 7-8.Mam nadzieje ze teraz nie przekrocze tych 8 kg tez.

Dzis mam wizyte na 10ta. Takze. powolenku sie zbieram...
 
Powodzenia na wizycie :-)

Ja uwielbiam rumianek :-) pije jeden dziennie już od lat. Wcześniej piłam jeszcze mięte ale teraz mam po niej zgage.
Wiem że niektórych zapach rumianku odrzuca, tak jak mnie siemię lniane - uważam je za straszny szłam i nie jestem wstanie wypić. U mnie 4.5 na plusie w 21+5.
Mysle że nie najgorzej. Chociaż pewnie wkrótce zacznę się coraz bardziej powiększać :-)

Dziewczyny, zapisałam się dzisiaj do szkoly rodzenia, jedynej jaką znalazłam na nfz jest nowoutworzona prowadzona przez położną i bardzo blisko mnie. Bardzo się cieszę bo wszędzie w szpitalach lub prywatnie od 400zl w górę. Zajęcia ruszą końcem czerwca. Do tego może uda się podać mi imuglobuline na nfz w 28tc więc zaoszczędzenie 300zl. Niesamowite, że wkoncu nfz za mnie za coś zaplaci :-)



@Kocurek
Jak Ty dajesz radę?Ja bym się zapłakała pijąc rumianek itd.
U mnie waga nadal stoi.Moze kg w górę poszło...

W pierwszej ciazy przybralam 12, w drugiej ok 7-8.Mam nadzieje ze teraz nie przekrocze
tych 8 kg tez.

Dzis mam wizyte na 10ta. Takze. powolenku sie zbieram...
 
U mnie 21tydz i 0.5kg na plusie. Wiecej juz jesc nie moge, caly czas czuje sie pelna, mam wrazenie, ze wszystko jest tam w brzuchu tak poupychane, ze mniej sie miesci jedzonka[emoji6] wydaje mi sie ze przy wiekszej nadwadze.jest wieksza.motywacja do zrzucenia, moze dlatego szybciej sie chudnie [emoji14] wszystkie osoby ktore znam i byly szczuple przed ciaza sa dalej szczuple.
 
@Kocurek

ja wlasnie nie jestem fanka rumianku.

Jestes RHujemna?
Ja dostawalam jedynie immunoglobuline po porodzie nr 2 i amniopunkcji. Pierwszy syn ma grupe ARh- jak ja. Drugi jest dodatni, ale nigdy nie mialam zadnych klopotow ani problemow.
 
@Kocurek

ja wlasnie nie jestem fanka rumianku.

Jestes RHujemna?
Ja dostawalam jedynie immunoglobuline po porodzie nr 2 i amniopunkcji. Pierwszy syn ma grupe ARh- jak ja. Drugi jest dodatni, ale nigdy nie mialam zadnych klopotow ani problemow.
O kurcze mam coś ze wzrokiem przeczytałam R Hujemna i myślę o co chodzi :errr: no pekam ze śmiechu sama z siebie:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Tak jestem Rh Minus a mąż plus :-/Wcześniej tak było. Ale teraz zalecenia są jak zachodzie że przyjmuje się między 28 a 30tc, z uwagi na możliwe mikrouszkodzenia łożyska w ostatnich tygodnia. Nie zaszkodzi, jeśli dziecko będzie mieć grupę krwi po matce a pomoże jak po ojcu. Po porodzie jak dziecko będzie plusowe to dają jeszcze raz ale mniejszą dawkę. Do tej pory zastrzyk kosztował prawie 300zl ale od stycznia jest refundacja - podobno imuglobulina zalega w szpitalach i dlatego, bo mało jest wskazań do podania po porodzie. Jak się uda to wezmę w szpitalu, moja lekarka mi to załatwia.


@Kocurek

ja wlasnie nie jestem fanka rumianku.

Jestes RHujemna?
Ja dostawalam jedynie immunoglobuline po porodzie nr 2 i amniopunkcji. Pierwszy syn ma grupe ARh- jak ja. Drugi jest dodatni, ale nigdy nie mialam zadnych klopotow ani problemow.
 
reklama
Mi kazała brać nawet 6 tabletek, a skurcze wiazadel Ci przeszły po tych 3 tab. ? Mnie ostatnio złapał skurcz wiązadla i trzymał jakieś 3 minuty, bolało dość mocno.

Paradoksalnie najgorzej czuje jak długo siedzę, wiec pozostaje leżenie lub chodzenie. Przy chodzeniu macica się rusza i te wiązadla podobno delikatniej się rozciągają w ruchu.

A co do przekąsek, to ja jem po śniadaniu i po obiedzie owoce, zastępują mi słodycze chociaż wczoraj zjadłam 3 wściekłe słodkie ciasteczka.
Jem truskawki i jagody z jogurtem naturalnym albo gruszke z jabłkiem ewentualnie arbuza ale od niego robie się głodna :-) nic slodze, pije tylko wodę, rumianek i sok z cytrysow. Czasem kawę inke.

Miao: tak zrobię przed podróżą, wielka dawka magnezu i postój co godzinę aby rozruszam kręgosłup no i przerwa na siku :-)


Tak po dawce 3*1 przeszło mi te więzadła / pachwiny ale juZ długo łykam ponad mc...

Hmm też się biorę za owoce... Różne mixy dobry pomysł :rolleyes:
 
Do góry