reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

W książce" instrukcja obsługi ciąży "można poczytać o różnych takich przypadkach i to jest normalne zjawisko i do tego można się przy tym czytaniu pośmiać.
 
reklama
Pojadę dziś po ta książkę. Co nie zmienia faktu że odkrywam wszystkie objawy o których piszecie u siebie. Kroję coś w kuchni 3/4 ładuje na podłodze A coraz ciężej się schylac. Spotykam się o meble. Nic mi się nie chce teraz zamiast jechać do pracy to się uzalam Wam na forum ;-(
Ja ostatnio stwierdziłam ze coraz częściej jak coś mi upadnie to stwierdzam ze tak naprawdę nie jest mi to potrzebne :happy::cool2:
 
Na czczo masz bardzo ładny. Po 1h i 2h powinno być poniżej 140. Ty masz tak na granicy. I teraz wszystko zależy od tego na jakiego diabetologa trafisz, jedni zalecają dietę (najważniejsza jest regularność posiłków i nie podjadanie), drudzy każą kupić glukometr i mierzyc cukier po kazdym posiłku, trzeci dają insulinę. Trzymam kciuki aby trafił ci sie rozsądny ;)!
A czemu juz robiłaś z obciążeniem. Mialas kiedys zly wynik na czczo?
Insuliny na pewno nie będę brać, mam nadzieję że pilnowanie diety wystarczy. Na początku ciąży jak miałam badaną glukozę na czczo to wyszedł mi wynik 96... Poprzednia lekarka nic na to nie powiedziała, zmieniłam lekarza i ta nowa stwierdziła że teraz robimy krzywą. W pierwszej ciąży miałam podejrzenie cukrzycy, ale po powtórzeniu badania zalecono tylko dietę i mierzyłam cukier.
@Kocurek W sumie to przytyłam puki co kilogram, a słodyczami tez się znowu jakoś specjalnie nie obiadam, tylko owoce pochlaniam w ogromnych ilościach ;)
 
A mnie się dziś mocno zachciało babki cytrtnowej. No musiałam upiec. Niestety wyszedł mi taki tlusty zakalec, że nie da się tego jeść:( nosz kur... kupie sobie w biedrze taką chemiczną z nadzieniem, bo nie daruje sobie.
A właśnie miałam to poruszać. Czy w czasie ciąży nie umiecie gotować? Śmiesznie to brzmi Ale bardziej chodzi o doprawianie. Ja albo przedobrze i jest na mega ostro lub mega słono. Albo co jest nieco lepsze za mało i jest takie mdłe.
 
To może jednak jakąś inna przyczyna.Ta moja koleżanka też nie wiele przytyla, ale odstawila węglowodany makaron itp i jej bardzo się polepszyly wyniki. Więc mam nadzieję że u Ciebie też dieta wystarczy.
I fakt że owocach mnóstwo cukru a teraz je się tego dużo.


Insuliny na pewno nie będę brać, mam nadzieję że pilnowanie diety wystarczy. Na początku ciąży jak miałam badaną glukozę na czczo to wyszedł mi wynik 96... Poprzednia lekarka nic na to nie powiedziała, zmieniłam lekarza i ta nowa stwierdziła że teraz robimy krzywą. W pierwszej ciąży miałam podejrzenie cukrzycy, ale po powtórzeniu badania zalecono tylko dietę i mierzyłam cukier.
@Kocurek W sumie to przytyłam puki co kilogram, a słodyczami tez się znowu jakoś specjalnie nie obiadam, tylko owoce pochlaniam w ogromnych ilościach ;)
 
A właśnie miałam to poruszać. Czy w czasie ciąży nie umiecie gotować? Śmiesznie to brzmi Ale bardziej chodzi o doprawianie. Ja albo przedobrze i jest na mega ostro lub mega słono. Albo co jest nieco lepsze za mało i jest takie mdłe.
Ooo, a u mnie co ciekawe jak cos robie to mam wrazenie, ze albo przesolone, albo zbyt mdle itp a wszyscy w domu zawsze mowia, ze pyszne [emoji23] ostatnio jadlam truskawki i mowie "jezuu jakie kwasne" a moja mama zdziwona i mowi, ze przeciez slodkie [emoji23] i to nawet jedna i ta sama sprobowalysmy [emoji85]
 
U mnie w przychodni jest to napisanane takim małym drukiem i to na kartce a4, coś tam napisane i dopiero wymienione ze m.in chonorowi dawcy krwi, kobiety w ciazy, osoby co będą mieli badana glukoze. Ale zamiast to jak byk napisać to jest to w środku tekstu.
 
A właśnie miałam to poruszać. Czy w czasie ciąży nie umiecie gotować? Śmiesznie to brzmi Ale bardziej chodzi o doprawianie. Ja albo przedobrze i jest na mega ostro lub mega słono. Albo co jest nieco lepsze za mało i jest takie mdłe.
Ja u siebie tego nie zauważyłam. Szarlotka mi pyszna wyszla [emoji4][emoji4][emoji3]
 
reklama
Ja dzisiaj w końcu obiad zrobiłam bo wszystko mięso mi śmierdzi jak gotuje tylko mielone ujdzie :)
20180518_160922.jpg
 

Załączniki

  • 20180518_160922.jpg
    20180518_160922.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 435
Do góry