reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

A w ciągu ostatniego roku nie dostałaś podwyżki? Do chorobowego nie liczy się to co aktualnie na umowie, tylko średnia z podstaw składek na chorobowe.


Tak, ja mam "ciążowe zgąbczenie mózgu", nawet jak siedzę w domu. Nie wiem, czy później będzie gorzej, pewnie dojdą mi jeszcze zaburzenia przestrzenne i stukanie brzuchem w ludzi, stół itp.
Ja w ciąży nie potrafię rozbić kotleta. Nie moge trzymać teczka prosto, tylko zawsze pod katem - strasznie mnie to wkurza, zauwazylam to jeszcze podczas pierwszej ciąży. Jeszcze schabowego daje jakoś radę (robię po prostu grubsze) ale rozbic pierś z kuczaka to koszmar - wychodzi w strzępach :D
 
reklama
Ale to przechodzi ? Bo teraz to jeszcze ok ale ja się boję że mój mózg zmienia się powoli w żelkę [emoji33][emoji86]
Wiecie co, mam tą książke "W oczekiwaniu na dziecko" i tu jest napisane: "Naukowcy odkrylii, że objętość mózgu faktycznie zmniejsza się w czasie ciąży (co wyjaśnia, dlaczego nie pamiętasz czegoś o czym właśnie czytałaś w poprzednim akapicie)...Na szczęście ta sytuacja jest przejściowa i mózg wróci do swojego poprzedniego stanu kilka miesięcy po porodzie":)
Ja dodatkowo ciągle wszystko wypuszczam z rąk i się uderzam w coś, taką niezdarą się stałam :D
 
Chyba mi hormony szaleją czytam co piszecie i się poryczałam [emoji24] ja duzo jeżdżę autem jestem non stop rozkojarzona jeszcze sobie albo komuś krzywdę zrobię. W pracy uciekają mi maile nie czytam ze zrozumieniem mam samych facetów w grupie od zawsze sama z nimi byłam oni tego nie zrozumieją tylko się śmieją ze mnie[emoji24] dzisiaj zielone świątki pomyliłam z Bożym Ciałem myślałam że to to samo ( nie chodzę do Kościoła) [emoji24][emoji24][emoji24]
 
A w ciągu ostatniego roku nie dostałaś podwyżki? Do chorobowego nie liczy się to co aktualnie na umowie, tylko średnia z podstaw składek na chorobowe.
U mnie co miesiąc pensja wyglądała inaczej, premie, podwyżki. Chodzi o to, że w lutym byłam 16 dni na zwolnieniu, w marcu 1 a w kwietniu 8 i za każdy z tych miesięcy mam wyliczoną taką samą kwotę za dzień na zwolnieniu, kiedy powinno się to zmieniać skoro się bieże średnią z poprzedzających 12 miesięcy...muszę zapytać kogoś kto w tym siedzi, bo z tym żelkowym mózgiem to już siedze nad tym 2h i nadal nie rozumiem ;)
 
Wiecie co, mam tą książke "W oczekiwaniu na dziecko" i tu jest napisane: "Naukowcy odkrylii, że objętość mózgu faktycznie zmniejsza się w czasie ciąży (co wyjaśnia, dlaczego nie pamiętasz czegoś o czym właśnie czytałaś w poprzednim akapicie)...Na szczęście ta sytuacja jest przejściowa i mózg wróci do swojego poprzedniego stanu kilka miesięcy po porodzie":)
Ja dodatkowo ciągle wszystko wypuszczam z rąk i się uderzam w coś, taką niezdarą się stałam :D
Pojadę dziś po ta książkę. Co nie zmienia faktu że odkrywam wszystkie objawy o których piszecie u siebie. Kroję coś w kuchni 3/4 ładuje na podłodze A coraz ciężej się schylac. Spotykam się o meble. Nic mi się nie chce teraz zamiast jechać do pracy to się uzalam Wam na forum ;-(
 
Nie wiem czy to normalne ale mnie nasila się skleroza mam zamiar to powiedzieć lekarzowi we wtorek. Może to to że za dużo na głowie że jednak już na l4 powinnam iść ale normalnie z dnia na dzień jest gorzej.[emoji86]Kobiety z pracy mówią że później będzie jeszcze gorzej ale nie wiem czy żartuje czy rzeczywiście tak jest macie podobne objawy? Powiedzcie że tak szczególnie te pracujące.
Serio tak jest. Ma się dziurawa pamięć jak ser żółty. -.- ja jeszcze pamiętam Ale potrafię iść do pokoju np po odkurzacz i zapominam po co poszłam. Ale lekarz czy inną wizytą to jeszcze pamietam
 
Mam pytanie to fotelik ma termin przydatności? Zastanawiam się nadnkypirjiem używanego od koleżanki i teraz zdębiałam[emoji33] ile ma tego terminu przydatności?

Generalnie łupinki ok 10 lat - te z Maxi Cosi to wiem na pewno.Jak inne firmy nie wiem, trzeba by sprawdzić od producenta.
Ja akurat mam dość mocno odbite na punkcie bezpieczeństwa.I mogę mieć stary wózek i ciuszki ale fotelik tylko nowy.
Jeśli koleżanka zaufana i wiesz że fotelik był bezkolizyjny to warto sprawdzić datę.
Jeśli jednak to nosidlo krzak z zestawu 3w1 to lepiej naprawdę kupić coś nowego, bo to naprawdę nie zapewni bezpieczeństwa.
Maxi Cosi Citi jest ok a cenę ma taką znośna i jeszcze kilka innych.

Polecam tylem.pl albo Osiem Gwiazdek.
My nasze foteliki kupowaliśmy i dobieraliśmy u Marty Istelskiej i mogę ja naprawdę polecić z czystym sumieniem.
 
reklama
hodzi o to, że w lutym byłam 16 dni na zwolnieniu, w marcu 1 a w kwietniu 8 i za każdy z tych miesięcy mam wyliczoną taką samą kwotę za dzień na zwolnieniu, kiedy powinno się to zmieniać skoro się bieże średnią z poprzedzających 12 miesięcy...
No i dobrze, że masz taką samą kwotę za dzień na zwolnieniu. Bo jeśli między zwolnieniami jest mniej niż 3 miesiące przerwy, to podstawy chorobowego się już nie wylicza od nowa, więc będziesz miała teraz taką samą podstawę jak obliczyli Ci w lutym.
 
Do góry